ЗДОРОВ’Я ЖІНКИ WH_№1_2014

  • Науково-практичний журнал
  • ISSN 2307-5074 (Online)
    ISSN 1992-5921 (Print)

  • DOI:
  • 10.15574/HW
  • Наклад -
  • 5500 прим.
  • Формат видання -
  • 280Х210 мм
  • Періодичність -
  • 10 номерів на рік

 

Назаренко Л. Г., Дуброва Л. Ю.

Актуальні аспекти вагітності та пологів у жінок з кесаревим розтином в анамнезі (оглядова стаття).

11

Представлено аналіз літературних даних, що стосуються гестаційного процесу у жінок, які перенесли в минулому кесарів розтин. Наведено дані про частоту ускладнень при повторній операції, переваги вагінальних пологів, фактори, які впливають на успіх спроби пологів, оціночні критерії стану рубця, значення морфології нижнього сегмента оперованої матки, відмінності лактації.

Ключові слова: вагітність, ускладнення, пологи, кесарів розтин.

 

 

Инновационный контрацептив Джайдес® обеспечивает женщине контрацептивную защиту на период до трех лет.

16

На фармацевтическом рынке Украины появилось инновационное средство долгосрочной контрацепции, обеспечивающее высокоэффективную обратимую защиту от нежелательной беременности на период до трех лет. Джайдес® (ЛНГ-ВМС 13,5 мг), самая маленькая гормональная внутриматочная система (ВМС), представляет собой новую привлекательную опцию для женщин, которые хотят избежать ежедневной, еженедельной или ежемесячной рутины применения контрацептивов. Система Джайдес® одобрена Государственным Экспертным Центром МОЗ Украины 02.10.2013 года в качестве средства, обеспечивающего надежный контрацептивный эффект в течение 3 лет.

 

 

Он-лайн площадка по обмену знаниями для врачей.

17

 

 

20-й Міжнародний конгрес акушерів-гінекологів FIGO. Огляд конгресу.

18

У жовтні 2012 р. в Римі пройшов конгрес Міжнародної федерації гінекологів та акушерів (International Federation of Gynecology and Obstetrics, FIGO), в ході якого відбулась паралельна експертна нарада експертів, присвячена проблемам акушерства та репродуктології, останніми даними та інноваційним підходам і тактиці лікування найбільш актуальних патологій. В експертному мітингу взяли участь провідні міжнародні акушери-гінекологи з різних країн світу (Велика Британія, США, Італія, Бельгія). У представленому огляді викладено деякі з доповідей, присвячені проблемі передчасних пологів і місцевому застосуванню натурального прогестерону з метою їх профілактики, а також для зниження неонатальної захворюваності.

Ключові слова: репродуктологія, передчасні пологи,неонатальні результати, прогестерон, утрожестан.

 

 

Новые горизонты эндоскопической хирургии: новые знания расширяют границы.

23

 

 

Макаренко Михайло

Стратегія розвитку акушерсько-гінекологічної допомоги в умовах реформування акушерсько-гінекологічної служби міста Києва.

26

 

 

Жилка Н. Я.

Основні риси фемінізації ВІЛ-інфекції як проблема епідемії в Україні.

28

Представлені основні чинники фемінізації ВІЛ-інфекції та стратегічні напрямки профілактики ВІЛ-інфекції у жінок як шляхи впливу на призупинення епідемії ВІЛ-інфекції в Україні.

Ключові слова: ВІЛ-інфекція, жінки, діти, епідемія, стратегія, фемінізація.

 

 

Макаренко М. В., Говсєєв Д. О., Береза О. А., Першина Т. Б., Шекера В. Ю.

Сучасні погляди на підготовку вагітних та їхніх родин до пологів.

31

Розглянуто сучасні погляди на підготовку вагітних та їхніх сімей до пологів. Підготовка вагітних до пологів дає можливість забезпечити фізіологічний перебіг вагітності та пологів.

Ключові слова: вагітні, пологи, неокортекс, сучасні погляди на підготовку до пологів, акушер-гінеколог, психологічний супровід, акушерка.

 

 

Пашковски Томаш

Оценка переносимости природного прогестерона, вводимого интравагинально, во время I триместра беременности.

34

 

 

Гюльтекін Мурат

Саркома матки у світі.

38

Саркома матки є рідкісною онкологічною патологією, яка складає менш ніж 5% серед усіх новоутворювань матки, частість зустрічальності яких складає 1,55–1,95 на 100 000 населення. Саркома матки є досить актуальною темою для дослідження. Лікарі не повинні забувати про те, що заключний діагноз у пацієнток з фіброміомою матки може опинитися саркомою.

Ключові слова: саркома матки, частість зустрічальності, заключний діагноз.

 

 

Романенко Т. Г., Мельничук І. П.

Істміко-цервікальна недостатність: діагностика, тактика ведення вагітності, методи корекції (аналітичний огляд наукової літератури).

41

Наведено результати аналітичного огляду наукової літератури з питань, пов’язаних з невиношуванням вагітності при істміко-цервікальній недостатності. Описані принципи прегравідарної підготовки жінок з групи ризику з невиношування вагітності з цервікальною недостатністю. Висвітлено основні методи діагностики та способи корекції істмікоцервікальної недостатності.

Ключові слова: невиношування, істміко-цервікальна недостатність, акушерський пессарій, трансвагінальне УЗ-сканування.

 

 

Монахов С. А.

Новые возможности в антиандрогенной терапии акне у женщин.

47

Описан метаболизм половых стероидов в организме женщины. Рассмотрен этиопатогенетический подход к терапии акне с использованием комбинированных оральных контрацептивов Джаз и Джаз Плюс.

Ключевые слова: гиперандрогения, акне, дроспиренон, фолиевая кислота, метафолин.

 

 

Бобрицька В. В., Грищенко О. В., Коровай С. В., Черняк О. Л.

Нове слово в лікуванні атрофічного кольпіту.

51

Під спостереженням знаходились 65 жінок віком 40–55 років з атрофічним кольпітом, з них 45 жінок мали протипоказання до замісної естрогенумісної гормональної терапії, отримували негормональну терапію у вигляді вагінальних свічок на рослинній основі з гіалуроновою кислотою – Ревітакса®, 20 пацієнток отримували патогенетичну терапію супозиторіями з естрогеном і антисептиком. Клінічні ефекти супозиторіїв Ревітакса®відповідають патогенетичній дії – естрогенумісної, у поєднанні з антибактеріальною, терапії місцевих атрофічних змін.

Ключові слова: атрофічний кольпіт, фітосупозиторії, гіалуронова кислота, Ревітакса®.

 

 

Данилко В. О., Ісламова О. В.

Інфекції сечовивідних шляхів у вагітних: особливості діагностики, лікування та нові можливості профілактики.

56

У статті розглядаються особливості перебігу і діагностики інфекцій сечовивідних шляхів у вагітних, фактори, що сприяють їхньому розвитку. Представлені сучасні методи терапії безсимптомної бактеріурії, гострого циститу, гострого пієлонефриту, а також нові можливості їхньої профілактики. Продемонстровано суттєве підвищення ефективності лікування та профілактики багатьох нефрологічних захворювань, в першу чергу інфекційних, за допомогою фітопрепарату Нефрокеа.

Ключові слова: вагітність, інфекції сечовивідних шляхів, лікування, профілактика, Нефрокеа.

 

 

Давидова Ю. В., Воронков Л. Г., Огородник А. О., Пашинний А. В., Мокрик А. М., Бутенко Л. П.

Дефіцит заліза та його корекція у вагітних із серцевою недостатністю.

60

У статті наведено огляд сучасних поглядів щодо оцінювання стану депо заліза та методів його корекції у вагітних із серцевою недостатністю на фоні вираженої серцевої та судинної патології. Отримані результати свідчать про практичну доцільність проведення дослідження показника насичення трансферином, розчинного рецептора до трансферину, як такого, що дозволяє уникнути тригерного механізму розвитку важких перинатальних та кардіальних ускладнень внаслідок дефіциту заліза в групі жінок високого перинатального ризику, до яких відносяться вагітні з уродженими вадами серця та серцевою недостатністю.

Ключові слова: вагітність, уроджені вади серця, серцева недостатність, дефіцит заліза, розчинний рецептор трансферину.

 

 

Заболотнов В. О., Рибалка А. М., Ляшенко О. М., Камiлова І. К., Косолапова Н. В.

Порушення менструального циклу, поетапна терапія.

63

У статті представлена сучасна термінологія, класифікація Всесвітньої Міжнародної федерації гінекології та акушерства (FIGO) порушень менструального циклу і їх складової – аномальних маткових кровотеч. Наведена поетапна схема лікування порушень менструального циклу, в якій особливе місце посідає фітотерапія на основі екстракту прутняку звичайного.

Ключові слова: аномальні маткові кровотечі, фітотерапія.

 

 

Венцківський Б. М., Вітренко Д. В.

Зміни репродуктивного здоров’я жінок залежно від методу кесарева розтину та категорії ургентності.

73

У статті представлені відомості про зміни репродуктивного здоров'я жінок залежно від методу кесарева розтину та від категорії ургентності, оцінені результати. Відчуття депресії відзначає кожна п'ята жінка, якій проведений кесарів розтин. Процес лактації збережений в 82,07% матерів. Зміни в сексуальному житті відзначають 59,43% пацієнток. Після операції за Старком патологія зареєстрована у 53,62% жінок, за Русаковим – у 66,67%, а за Дерфлером – у 92,31%. Після первинного кесарева розтину сексуальні порушення виявлені в 50,63% випадків, а при повторному – частіше – у 85,18%.

Ключові слова: кесарів розтин, категорія ургентності, репродуктивне здоров'я.

 

 

Теличко Л. В.

Сучасні аспекти діагностики плацентарної дисфункції при багатоплідній вагітності.

81

Багатоплідна вагітність, ускладнена плацентарною дисфункцією, збільшує ризик материнської і перинатальної захворюваності та смертності і потребує розроблення ефективних заходів профілактики і лікування цього ускладнення. Уперше з допомогою комплексного ультразвукового сканування з використанням тривимірного ультразвуку показані гемодинамічні особливості формування системи «мати–плацента–плід» в I триместрі вагітності з фізіологічним перебігом та за наявності плацентарної дисфункції при багатоплідній вагітності. Визначені критерії, які дозволяють прогнозувати ускладнення вагітності – плацентарну дисфункцію на основі показників об’ємного кровотоку в хоріоні при багатоплідній вагітності.

Ключові слова: багатоплідна вагітність, плацентарна дисфункція, об’єм хоріона, індекс васкуляризації.

 

 

Толстанова Г. А., Голяновський О. В.

Критерії прогнозування синдрому затримки росту плода.

84

У даній статті представлено дослідження найбільш значущих в прогностичному сенсі факторів ризику розвитку синдрому затримки росту плода (СЗРП), визначено вплив кожного з них на ймовірність виникнення СЗРП. Вивчено діагностичну інформативність клінічних ознак, які використовували в прогнозуванні виникнення СЗРП під час вагітності. Розроблено математичну модель залежності розвитку СЗРП від суми балів факторів ризику, а також визначена чутливість і специфічність моделі прогнозу і встановлено відносний ризик виникнення СЗРП.

Ключові слова: вагітність, синдром затримки росту плода, фактори ризику, прогностична модель, хронічна фетоплацентарна недостатність.

 

 

Янюта О. С., Янюта Г. С.

Перебіг пологів, стан плода та новонародженого у жінок з гестаційним діабетом.

88

У статті наведені власні дані стосовно особливостей перебігу вагітності, пологів, стану плода та новонародженого у жінок з гестаційним діабетом. Отримані результати дозволяють своєчасно змінити тактику ведення вагітності і пологів з метою зниження частоти перинатальної патології.

Ключові слова: вагітність, гестаційний діабет, перебіг пологів, стан плода, новонароджений.

 

 

Вдовиченко Ю. П., Іщак О. М., Франчук А. Ю.

Вплив варикозної хвороби вен нижніх кінцівок у вагітних на виникнення перинатальних та акушерських ускладнень.

92

У статті наведені результати досліджень, які дозволили встановити: популяційну частоту вагітних з варикозною хворобою вен нижніх кінцівок та з ознаками дисплазії сполучної тканини, стан сполучної тканини за показниками метаболізму колагену у вагітних, асоціативні зв’язки синдрому сполучнотканинної дисплазії та варикозної хвороби вен нижніх кінцівок у жінок з патологією вагітності і пологів; формування перинатальних та акушерських ускладнень; схильність новонароджених до розладів неонатальної адаптації.

Ключові слова: невиношування вагітності, акушерські та перинатальні ускладнення, варикозна хвороба вен нижніх кінцівок, дисплазія сполучної тканини, оксипролін.

 

 

Дуда О. К., Колесник Р. О., Душак О. М., Вовк І. О., Дідич Т. В., Дейнека А. М.

Лептоспіроз у вагітних: патогенез, клініка та підходи до лікування.

96

Лептоспіроз – зооноз, що має глобальне значення. Незважаючи на невелику кількість повідомлень про лептоспіроз у вагітних, ця проблема є досить актуальною, про що свідчить досить велика поширеність захворювання в Україні. Здебільшого зараження лептоспірами у вагітних призводить до стертих (грипоподібних) або легких безжовтяничних форм та закінчується одужанням. Однак у деяких випадках розвиваються жовтяничні форми, що супроводжуються поліорганною недостатністю та внутрішньоутробною загибеллю плода. Клініко-епідеміологічний діагноз встановлюють на основі даних анамнезу, об’єктивного та лабораторно-інструментального обстеження, підтверджується методом полімеразної ланцюгової реакції. Основним напрямком лікування є адекватна та своєчасна антибіотикотерапія. Питання розродження за медичними показаннями мають вирішувати сумісно акушер-гінеколог, інфекціоніст та, за потреби, інші суміжні спеціалісти. При цьому обов’язково слід ураховувати строк вагітності, тяжкість захворювання, ризики для матері та дитини.

Ключові слова: лептоспіроз, вагітність, антибіотикотерапія, розродження за медичними показаннями.

 

 

Трохимович О. В.

Стан мікробіоценозу статевих шляхів у жінок з ранніми втратами вагітності.

100

Досліджено стан мікробіоценозу статевих шляхів 20 жінок з мимовільним викиднем та 44 жінок із викиднем, що не відбувся, в термінах 4–12 тиж вагітності. Зареєстроване активне обсіменіння піхви двох- та трьохкомпонентними асоціаціями умовно-патогенних та патогенних мікроорганізмів, підвищення частоти виявлення інфекцій, що передаються статевим шляхом, на тлі значного дефіциту лактофлори. Підвищена мікробна контамінація статевих шляхів жінок з ранніми втратами вагітності свідчить про те, що запальний процес відіграє одну з провідних ролей в етіології та патогенезі репродуктивних втрат.

Ключові слова: ранні втрати вагітності, мікробіоценоз.

 

 

Нагорна В. Ф.

Ендогенний прогестерон і прогестини у забезпеченні фізіологічної вагітності, профілактики та лікуванні ї ї ускладнень.

103

У механізмах благополучного настання, перебігу та завершення вагітності основна роль належить прогестерону. В акушерській практиці для підтримки вагітності при дефіциті прогестерону призначають аналоги прогестерону – прогестини. В Україні для цього застосовують: прогестерон, мікронізований прогестерон, дидрогестерон. Аналіз віддалених результатів застосування гестагенів під час вагітності, що витримує критерії науково;доказової медицини, з усіх гестагенів проведений тільки щодо дидрогестерону. Основне показання для застосування дидрогестерону в акушерській практиці – лікування і профілактика невиношування вагітності.

Ключові слова: вагітність, невиношування вагітності, прогестерон, дидрогестерон.

 

 

Веропотвелян П. М., Гужевська І. В., Веропотвелян М. П., Наритнік Т. Т.

Важливість судинного ендотеліального фактора росту для формування нормального фетоплацентарного ангіогенезу у вагітних.

110

Показана важлива роль судинного ендотеліального фактора росту для формування нормального фетоплацентарного ангіогенезу у вагітних. Проаналізовані результати багатьох публікацій процесу васкуляризації ворсин плаценти на різних термінах вагітності. Вивчена роль судинного ендотеліального фактора росту, а також його рецепторів в ангіогенезі і васкулогенезі плаценти. Повноцінний васкулогенез і ангіогенез у плаценті залежать від збалансованої взаємодії ангіогенних факторів, пріоритетне місце серед яких відводять сімейству судинного ендотеліального фактора росту.

Ключові слова: ангіогенез, плацента, судинний ендотеліальний фактор росту, рецептори судинного ендотеліального фактора росту.

 

 

Онисько О. В.

Стан фетоплацентарного комплексу у вагітних із інсулінорезистентністю.

115

У статті розглянуті особливості порушень плацентарного комплексу у вагітних із інсулінорезистентністю та їхній вплив на подальший перебіг вагітності. Проведено ретроспективний клініко-статистичний аналіз 100 індивідуальних карток та історій пологів у пацієнток із синдромом полікістозних яєчників на фоні інсулінорезистентності. Установлено, що інсулінорезистентність спричинює багато ускладнень під час вагітності, пов’язаних із плацентарною дисфункцією.

Ключові слова: вагітність, плід, плацента, інсулінорезистентність.

 

 

Абакарова П. Р.

Опыт применения препарата Полижинакс при лечении неспецифических и смешанных вульвовагинитов.

118

 

 

Прилепская В. Н., Бебенева Т. Н.

Возможности терапии мастодинии с применением микронизированного прогестерона.

120

 

 

Веропотвелян П. Н., Наритнік Т. Т., Веропотвелян Н. П., Гужевська І. В., Кравцова О. М.

Сексуальна та психологічна дисфункція у подружніх пар при деяких ендокринних запальних захворюваннях статевої сфери та їхня корекція.

123

Проведений огляд літератури та власні дослідження свідчать, що у пацієнток з хронічним ендометритом і з порушеннями спермограми у їхніх партнерів порівняно часто (61,7%) спостерігалося порушення сексуальної функції. У разі ендокринної патології (синдром полікістозу яєчників з гіпофізарною недостатністю яєчників з гіперпролактинемією) сексуальна дисфункція зареєстрована в межах 77,7–88,5%. При цьому патогенезі на сексуальну функцію в першу чергу впливає фон нейрогуморальних психологічних змін і порушення міжособистісних стосунків у шлюбі. Застосування Трібестану в комплексі з антимікробними засобами є більш ефективним у лікуванні запальних процесів матки, що забезпечує клінічне одужання пацієнток і дозволяє нормалізувати функціональний стан вегетативної нервової системи. Терапія, проведена в комплексі з Трібестаном, дає можливість достовірно поліпшити кардинальні фактори сексуального здоров’я. У 77% пацієнток другої групи в порівнянні з 39,7% пацієнток першої. У партнерів покращилася спермограма на 67,7% у другій групі, і на 31,7% в першій. Досягнення такого результату ефективності сприяє підвищенню якості життя у пацієнток дітородного віку та їхніх партнерів.

Ключові слова: хронічний ендометрит (ХЕ), полікістоз яєчників, уретропростатит, препарат Трібестан.

 

 

Потапов В. О., Пирогова В. І., Корнацька А. Г., Литвинюк С. І.

Санаційна підготовка до малих гінекологічних операцій.

129

У роботі викладена сучасна стратегія передопераційної антибактеріальної профілактики перед проведенням малих гінекологічних операцій. Розширення спектра малих гінекологічних операцій на статевих органах жінки, які становлять сьогодні в структурі хірургічної активності лікаря акушера-гінеколога 70–80%, проведення значної кількості хірургічних процедур в «стаціонарах одного дня» або амбулаторних умовах, широке впровадження офісних малоінвазивних ендоскопічних технологій збільшують актуальність проблеми захисту від контамінації інфектантами зони оперативних втручань. Інфекційно-запальні ускладнення після малих хірургічних втручаннях на статевих органах, частота яких коливається від 5% до 23%, пов’язані не тільки з організаційними проблемами забезпечення асептики і антисептики, а й медико-біологічними аспектами. Усе частіше причиною післяопераційних інфекційно-запальних ускладнень після малих хірургічних втручань на статевих органах стають не безумовні патогени (гонокок, хламідія, трихомонади), а умовно-патогенна флора, яка в нормальних умовах є обов’язковим компонентом екосистеми репродуктивного тракту, але внаслідок порушень біоценозу під впливом факторів зовнішнього і внутрішнього середовища нерідко стає домінантним пулом з формуванням, як правило, мікст-інфекцій. Відомі труднощі лабораторної діагностики дисбалансу флори репродуктивного тракту і складність вибору антимікробних засобів для корекції таких станів стали підставою для формування сучасної концепції емпіричної медикаментозної профілактики інфекційного процесу в передопераційний період з використанням місцевих комплексних антибактеріальних препаратів з широким спектром дії. У роботі представлений досвід використання для профілактики інфекційного процесу в передопераційний період місцевих комплексних антибактеріальних препаратів з широким спектром дії (перекриваються всі можливі збудники генітальних інфекцій), таких, як Неотризол і Офор, антимікробний спектр яких у 87–90% випадків забезпечує елімінацію надлишкових мікробних пулів, відновлює вагінальний біотоп і ефективно попереджає розвиток післяопераційних інфекційних ускладнень.

Ключові слова: малі гінекологічні операції, післяопераційні інфекційно-запальні ускладнення, передопераційна антибактеріальна профілактика, комплексні антимікробні препарати Неотризол і Офор.

 

 

Зайкова Т. В.

Модель системи комплексної профілактики раку шийки матки.

134

Представлений аналіз складових ефективної комплексної профілактики раку шийки матки (РШМ) з метою визначення шляхів досягнення позитивного впливу на зниження рівня захворюваності на РШМ. У ході виконання дослідження використані метод описового моделювання з метою обґрунтування та розроблення організаційної моделі комплексної профілактики РШМ та метод організаційного експерименту для його апробації. Аналіз існуючої в Україні ситуації щодо профілактики РШМ виявив, що основними перешкодами до застосування ефективних профілактичних технологій є недостатня інформованість населення щодо профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), та про вакцинопрофілактику; відсутність державного забезпечення декретованих груп населення вакциною проти вірусу папіломи людини (ВПЛ); опортуністичний тип профілактичних оглядів; кадрова та технологічна криза у цитологічній службі. Запропонована функціонально-організаційна модель системи комплексної ефективної профілактики РШМ структурно поділяється на первинну та вторинну профілактику, складові яких імплементуються у вітчизняну систему охорони здоров’я з удосконаленням організаційних та клінічно-діагностичних технологій.

Ключові слова: рак шийки матки, інфекції, що передаються статевим шляхом, профілактика.

 

 

Оразов М. Р.

Порушення фертильності у жінок із больовим синдромом при аденоміозі.

139

Стаття присвячена одній з найактуальніших проблем жінок репродуктивного віку – проблемі тазового болю при аденоміозі. Частота аденоміозу, за даними різних дослідників, варіює від 12% до 40% у жінок фертильного віку. У структурі жіночого безпліддя аденоміоз займає 18–26%. Метою дослідження було вивчення клініко-анамнестичних характеристик чинників порушення фертильності у жінок із больовим синдром при аденоміозі. У дослідженні брали участь 32 жінки з хронічним тазовим больовим синдромом при аденоміозі – основна група, 10 пацієнток з безбольовою формою аденоміозу склали групу порівняння. Результати дослідження свідчать про важливу роль складних механізмів у генезі безпліддя із залученням одночасно декількох факторів, на тлі хронічного тазового больового синдрому при аденоміозі, які необхідно враховувати при виборі патогенетично обґрунтованої терапії безпліддя.

Ключові слова: безпліддя, аденоміоз, больовий синдром, лікування.

 

 

Маєвська І. О., Дубчак А. Є.

Особливості патології статевої системи у жінок – ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 1986–1987 рр. за 25 післяаварійних років.

145

Проведено обстеження 333 жінок – учасниць ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1986–1987 рр. за період 1994–2007 рр. Виявлено особливості патології статевої системи залежно від дози зовнішнього опромінення всього тіла.

Ключові слова: жінки – ліквідатори аварії на ЧАЕС, хвороби статевої системи, дози зовнішнього опромінення.

 

 

Корнацька А. Г., Даниленко О. Г., Флаксемберг М. А.

Профілактика ускладнень у разі переривання вагітності, що не розвивається.

148

До репродуктивних втрат належить невиношування вагітності (НВ), що є значною медико-соціальною проблемою, частота невиношування залишається стабільною та достатньо високою і складає від 2% до 55%, а в І триместрі досягає 80%. Складовою НВ є вагітність, що не розвивається, її частота, за даними різних авторів, складає більше 20% від усіх бажаних вагітностей. Метою даного дослідження є вдосконалення методів підготовки статевих шляхів до переривання завмерлої вагітності шляхом їх санації з використанням йодовмісних препаратів. Застосування ультразвукового дослідження з допплєрометричним картуванням дало можливість встановити та верифікувати діагноз завмерлої вагітності. Виконане всебічне дослідження біоцинозу статевих шляхів та проведена підготовка їх йодовмісним препаратом з метою профілактики ускладнень. Отримані результати дали можливість стверджувати, що для біоцинозу піхви у жінок із завмерлою вагітністю характерна асоціація умовно-патогенної мікрофлори, а застосування йодовмісних препаратів для санації дозволяє запобігти розвитку ускладнень.

Ключові слова: вагітність, що не розвивається, умовно-патогенна мікрофлора, профілактика ускладнень.

 

 

Дубчак А. Є., Мілєвський О. В., Довгань О. М.

Імунотерапія в комплексному лікуванні запальних захворювань внутрішніх статевих органів.

152

Вивчено параметри місцевого імунітету у 48 жінок з трубно-перитонеальним безпліддям на тлі хронічного запального процесу внутрішніх статевих органів. Виявлено зміни стану місцевого імунітету у обстежених жінок в процесі лікування. Показана роль імунотерапії (Лаферобіону) у лікуванні запальних захворювань органів малого таза.

Ключові слова: запальні захворювання внутрішніх статевих органів, безпліддя, місцевий імунітет, імунотерапія.

 

 

Сенчук А. Я., Саврун С. С., Самсонова В. В., Доскоч І. О., Чермак І. І.

Профілактика запальних ускладнень та рецидивів захворювань шийки матки після їхнього хірургічного лікування.

157

З метою підвищення ефективності хірургічного лікування і профілактики рецидивів перед пухлинних захворювань шийки матки у пацієнток із хронічними аднекситами проведено комплексне обстеження 100 жінок із даною патологією. Результати досліджень дозволили розробити патогенетично-обгрунтований підхід до ведення післяопераційного періоду, який включає призначення протизапальних препаратів, Дистрептази, яка діє фибринолітично і антитромботично, і вагінальних тампонів Ellen, які містять пробіотики. Комплексне обстеження пацієнток через 3 міс після хірургічного лікування патології шийки матки показало, що ефективність (елімінація ВПЛ, відсутність кольпоскопічних і цитологічних ознак дисплазії епітелію шийки матки, ультразвукові и допплєрометричні ознаки відсутності сальпінгоофориту) комплексної терапії, яка включає хірургічне лікування вогнища дисплазії і призначення консервативної терапії з використанням ректальних супозиторіїв Дистрептаза і пробіотика Ellen у пацієнток із передпухлинними захворюваннями шийки матки на фоні хронічно госальпінгоофориту, складає 96,0%.

Ключові слова: дисплазія шийки матки, хронічний сальпінгоофорит, лікування.

 

 

Гінчицька Л. В.

Клініко-гормональна характеристика хворих із ендометріоз-асоційованою безплідністю.

164

Представлені результати дослідження концентрацій окремих гормонів у 40 жінок із зовнішнім генітальним ендометріозом і безплідністю та у 15 жінок контрольної групи. Установлено, що в обстежених хворих серед чинників безплідності, разом із генітальним ендометріозом, суттєве значення мають: гіперпролактинемія, гіперандрогенія, дефіцит прогестерону.

Ключові слова: ендометріоз, безплідність, гіперандрогенія.

 

 

Шевченко О. А.

Уроджені аномалії центральної нервової системи у дітей: поширеність і структура (ретроспективне дослідження). Аспекти пренатальної діагностики.

168

Проведено вивчення поширеності і структури вроджених аномалій ЦНС на підставі аналізу 115 історій хвороби дітей, які проходили обстеження та лікування у відділенні дитячої психоневрології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» з 2008 по 2012 р. (ретроспективне дослідження). Наведені дані про особливості пренатальної діагностики різних аномалій ЦНС залежно від термінів гестації. Обґрунтована ефективність застосування МРТ під час вагітності для покращання пренатальної діагностики та подальшого клініко-прогностичного оцінювання.

Ключові слова: вроджені аномалії, центральна нервова система, ретроспективне дослідження, пренатальна діагностика.

 

 

Товстановська В. О., Крук О. Ю., Басенко І. О., Кущ В. М.

Клініко-морфологічні особливості папіломавірусної інфекції при запальних і диспластичних захворюваннях статевих органів у жінок раннього репродуктивного віку та сучасні методи діагностики на доклінічній і ранній клінічній стадіях.

175

У статті розглядаються методи сучасної діагностики, за допомогою яких можна проводити ранню діагностику папіломавірусною інфекцією і попередити розвиток патологічних процесів на ранній клінічній і доклінічній стадіях. Проведені клініко-морфологічні дослідження дозволяють відзначити вплив вірусу папіломи людини на розвиток запальних захворювань статевих органів і прогресування їх у CIN в жінок раннього репродуктивного віку.

Ключові слова: вірус папіломи людини, запальні захворювання, дисплазії шийки матки, діагностика, передрак і рак шийки матки.

 

 

Научное акушерство: из прошлого в будуще.

180