• Ретроспективний аналіз кесарева розтину у жінок з рубцем на матці в умовах типового міського пологового будинку 
ua До змісту

Ретроспективний аналіз кесарева розтину у жінок з рубцем на матці в умовах типового міського пологового будинку 

HEALTH OF WOMAN.2015.7(103):100–102 
 

Ретроспективний аналіз кесарева розтину у жінок з рубцем на матці в умовах типового міського пологового будинку 
 

Гончарук Н. П., Ковида Н. Р.

Київський міський пологовий будинок № 1 
 

У роботі проаналізовано історії пологів роділей з рубцем на матці типового міського пологового будинку, пологи у яких були закінчено шляхом операції кесарева розтину. Установлено динамічні зміни в частоті, співвідношенні планових та ургентних операцій, у віковій структурі, паритеті, виділено основні показання до оперативного розродження у жінок з рубцем на матці. 
 

Ключові слова: кесарів розтин, рубець на матці. 
 

Література:

1. Vaginal birth after previous cesarean delivery. ACOG Practice Bulletin 54. American College of Obstetricians and Gynecologists. Obstet. Gynecol. 2004;104:303–12.

2. Вдовиченко ЮП, Гойда НГ, Юзько ОМ та ін. 2011. Вагітність та пологи у жінок з рубцем на матці після кесарського розтину. Київ:328.

3. Birth after previous Caesarean birth. Електронний ресурс. Royal College of Obstetricians and Gynae-cologists. – 2007, February. Green-top Guideline 45:17. Режим доступу: http://www.rcog.org.uk/womens-health/clinical-guidance/birth-after-previous-caesarean-birth-green-top-45.

4. Комиссарова ЛМ, Чернуха ЕА, Белоусов ДМ, Горбачева АВ. 2008. Вопрос диагностики состояния рубца на матке у беременных с кесаревым сечением в анамнезе не решен. «Репродуктивное здоровье семьи»: материалы II международного конгресса по репродуктивной медицине. М:81–82.

5. Бондарук ВП. 2009. Особливості вагінальних пологів у жінок з оперованою маткою. Збірник наукових праць асоціації акушерів-гінекологів України. К:57–62.