ЗДОРОВ’Я ЖІНКИ WH_№9_2011

  • Науково-практичний журнал
  • ISSN 2307-5074 (Online)
    ISSN 1992-5921 (Print)

  • DOI:
  • 10.15574/HW
  • Наклад -
  • 5500 прим.
  • Формат видання -
  • 280Х210 мм
  • Періодичність -
  • 10 номерів на рік

Впервые в Европе родились двойняшки после применения уникальной технологи исследования генома!

9

 

 

Пархоменко Г. Я., Дудіна О. О.

Характеристика акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні.

11

У статті наведені результати аналізу діяльності акушерсько-гінекологічної служби в Україні за період

2006–2010 років. Представлено аналіз основних показників результативності в розрізі регіонів країни.

 

 

 

Гінзбург В. Г.

Якість медичної допомоги породіллям та новонародженим в акушерських стаціонарах після проведення організаційного експерименту.

16

Аналіз, проведений після здійснення комплексних організаційних перетворень, спрямованих на концентрацію пологів переважно в потужних акушерських стаціонарах у сполученні із запровадженням сучасних перинатальних технологій та зменшенням медикалізації пологів, показав, що якість медичної допомоги породіллям та новонародженим у потужних стаціонарах, де сконцентрована основна частка прийнятих пологів, за більшістю показників вища, ніж у стаціонарах меншої потужності.

Ключові слова: якість медичної допомоги, акушерські стаціонари різної потужності, породіллі, новонароджені.

 

 

Нагорна В. Ф., Старущенко Т. Є.

Інтерферони в лікуванні передракової патології шийки матки у хворих із хронічними запальними захворюваннями органів малого таза.

22

Обстежено 150 пацієнток із хронічними запальними захворюваннями органів малого таза з тривалим латентним перебігом. У 100% ідентифікований вірус герпесу, у 86,7% асоційований з вірусом папіломи людини, в 100% виявлені фонові або передракові захворювання ендометрія і шийки матки. У комплексне лікування включені α-інтерферони-2β загальним курсом 20–60 млн од., тривалість лікування становила від 2 до 6 міс. Автори наполягають на точці зору тривалої інтерферонотерапії з проміжками між ін’єкціями 1–2 дні.

Ключові слова: хронічне запалення, передрак, α-інтерферони-2β.

 

 

Коновалова В. Н.

Дискуссионные вопросы тактики ведения женщин с доброкачественными заболеваниями молочных желез.

26

 

 

Siboulet А., Bohbot JM., Catalan F., Siboulet Ant.

Местная профилактика заболеваний, передающихся половым путем у женщин. Результаты, полученные при применении бензалкония хлорида в форме таблеток Фарматекс®.

33

In vitro бактерицидное и вируцидное действие спермицида бензалкония хлорида в форме таблеток Фарматекс®было доказано на бактериях возбудителей заболеваний, передающихся половым путем (ЗППП). Мы хотели уточнить его профилактическое действие в виде гинекологических таблеток, легко вводимых и имеющих высокую концентрацию активной субстанции. Чтобы объективно оценить эффективность in vivo, было проведено 2 исследования: одно в 1984 г. на 62 женщинах, другое в 1986 г. на 137 женщинах, наблюдаемых в течение первых 6 мес без профилактики заболеваний, передающихся половым путем (ЗППП), а затем в течение 6 мес с профилактикой ЗППП с помощью таблеток Фарматекса®. Каждая участница являлась своим собственным контролем (сравнивались данные периодов наблюдения одной и той же женщины. – Прим. ред.). После специфических строгих тестов контроля мы наблюдали уменьшение ЗППП на 39,7% в группе 1984 г. и на 43,6% – в группе 1986 г., в среднем – на 42%. Эти результаты особенно интересны превосходной переносимостью, наблюдаемой как у женщин, применяющих препарат, так и у их партнеров в период, когда еще не существует специфических вакцин.

Ключевые слова: местная профилактика, ЗППП, спермицид, переносимость, гинекологические таблетки, контрольный тест, бензалкония хлорид, Фарматекс®.

 

 

Сидорова И. С., Макаров И. О., Унанян А. Л.

Патогенез и патогенетически обоснованная терапия хронического эндометрита (клиническая лекция).

38

Хронический эндометрит (ХЭ) – распространенное заболевание без единой концепции патогенеза, характеризующееся волнообразным и неуклонно прогрессирующим характером патологического процесса. Важными патогенетическими факторами, способствующими развитию ХЭ, являются иммунная недостаточность и нарушение ангиоархитектоники эндометрия. В последнее время широко обсуждается вопрос о роли в патогенезе ХЭ дисбаланса про- и антиоксидантной систем. С указанных позиций, очевидно, что стимуляция естественных антиоксидантных систем, привнесение экзогенных антиоксидантов – один из необходимых моментов комплексной терапии ХЭ. Одним из современных препаратов, наиболее полно отвечающим требованиям патогенетической обоснованной терапии ХЭ и оказывающим влияние на вышеуказанные звенья патогенеза, является Актовегин, содержащий компоненты, обладающие высокой биологической активностью: аминокислоты, олигопептиды, нуклеозиды, олигосахариды и гликолипиды, ферменты, электролиты и ряд важных макро- и микроэлементов. Обострение уже имеющегося хронического воспалительного процесса нередко возникает после аборта и лечебных хирургических процедур. Поэтому важной мерой профилактики обострения ХЭ, необходимой частью комплексной терапии послеабортного или послеродового ХЭ, лечебно-диагностических выскабливаний является реабилитация структурно-функционального состояния эндометрия с использованием Актовегина.

Ключевые слова: хронический эндометрит, воспаление, аборт, Актовегин.

 

 

Зозуля І. С., Чемер Н. М.

Венозна енцефалопатія у вагітних (огляд літератури).

41

Робота присвячена проблемі хронічної венозної церебральної дисциркуляції у вагітних у І триместрі гестації. Виконано огляд літератури щодо етіології, патогенезу, клінічної картини та можливих підходів до лікування зазначеної патології. Показані актуальність та недостатнє вивчення проблеми венозної церебральної дисциркуляції у вагітних.

Ключові слова: церебральна венозна дисциркуляція, венозна енцефалопатія, вагітність, огляд літератури.

 

 

Романенко Т. Г.

Профілактика гестаційної анемії в жінок у прегравідарний період та під час вагітності.

45

Результати проведенних досліджень свідчать, що застосування комплексу вітамінів та мінералів (Емфетал) в прегравідарний період та під час вагітності в жінок групи високого ризику щодо розвитку гестаційної анемії та гестозу дозволяє зменшити імовірність перинатального ризику; поповнює підвищену потребу вагітної у вітамінах та мінералах; зменшує ризик виникнення загрози переривання вагітності, частоту та тяжкість гестаційної анемії та гестозів; нормалізує функціональний стан ФПК; позитивно впливає на перебіг вагітності, пологів, післяпологового періоду та стан новонародженого.

Ключові слова: прегравідарна підготовка, вагітність, гестаційна анемія, гестоз, комплекс вітамінів та мінералів.

 

 

Степанова Н., Лебідь Л., Романенко О.

Застосування лактобацил у профілактиці рецидивуючого перебігу інфекцій сечової системи.

49

У роботі проаналізовано ефективність перорального застосування лактобактерій (пробіотик Вагісан) у профілактиці рецидивуючих інфекцій сечової системи. Встановлено, що за своєю ефективністю Вагісан не поступається антибіотикопрофілактиці, достовірно знижує кількість рецидивів захворювання, але при цьому не має небажаних наслідків, притаманних антибіотикам, а тому є найбільш безпечним. Для остаточних висновків необхідні подальші дослідження на репрезентативній вибірці хворих з визначенням мікрофлори піхви в динаміці лікування.

Ключові слова: рецидивуючі інфекції сечової системи, профілактика, лактобацили.

 

 

Ухаль М. И., Ухаль О. М.

Антибактериальная терапия больных острым пиелонефритом беременных на современном этапе.

53

 

 

Романенко Т. Г., Ігнатюк Т. М.

Профілактика плацентарної дисфункції інфекційного ґенезу.

55

Представлені результати профілактики плацентарної дисфункції інфекційного генезу у вагітних з групи високого ризику щодо її розвитку. У результаті проведених досліджень встановлено, що формування і функціональний стан фетоплацентарного комплексу у вагітних із високим ризиком розвитку плацентарної дисфункції інфекційного генезу характеризується значним рівнем порушень функціонального стану плода, плаценти, кількості навколоплодових вод на тлі виражених гемодинамічних і ендокринологічних порушень. Протягом гестації стан мікробіоценозу статевих шляхів у цих вагітних характеризується прогресивним зниженням кількості лактобацил, біфідобактерій на фоні одночасного зростання рівня штамів стафілокока та інших патогенних мікроорганізмів (уреа- і мікоплазм, хламідій, ешерихій і протея). Використання запропонованої лікувально-профілактичної методики дозволяє знизити частоту плацентарної недостатності, затримки росту плода, загострення урогенітальної інфекції, бактеріального вагінозу.

Ключеві слова: плацентарна недостатність, інфекція та вагітність, ендокринна функція фетоплацентарного комплексу, мікробіоценоз статевих шляхів, утрожестан, мікожинакс, профілактика плацентарної недостатності.

 

 

Грабоус О. В.

Діагностика та лікування клімактеричного синдрому в жінок з артеріальною гіпертензією.

60

У статті відображено результати лікування клімактеричного синдрому у жінок з артеріальною гіпертензією. Спостереження проводилося за двома групами жінок. У І групі проводилася традиційна терапія, спрямована на зменшення розладів, пов'язаних з клімактеричним синдромом і артеріальною гіпертензією. У ІІ групі проводилося лікування методом кисть-ступня (Су Джок) акупунктури. Була визначена висока ефективність лікування методом кисть-ступня (Су Джок) акупунктури.

Ключові слова: клімактеричний синдром, артеріальна гіпертензія, кисть-ступня (Су Джок) акупунктура.

 

 

Енькова Е. В., Минаев Н. Н.

Оценка эффективности и комплаентности вагинальных капсул Полижинакс® при лечении неспецифических эндоцервицитов.

65

 

 

Jian-Claude Rouche, Christian de Chasteigner

Аб'юфен 400 мг і напади приливів Подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження ефективності Аб’юфену 400 мг.

67

 

 

Веропотвелян Н. П., Бондаренко А. А., Коротков А. В.

Первая в Украине успешная пренатальная аспирация кисты яичника у плода и катамнестическое наблюдение в течение 16 лет.

70

 

 

Корнацька А. Г., Вовк І. Б., Чубей Г. В.

Досвід використання Диклоберлу в комплексній терапії запальних захворювань геніталій та аденоміозу.

73

 

 

Макаренко М. В., Говсєєв Д. О., Станішевська М. Л., Жукова С. М., Аксьонов В. Б.

Досвід застосування плазмаферезу в акушерській практиці.

76

У статті представлені результати застосування мембранного плазмаферезу в лікуванні деяких патологій вагітності – холестатичного гепатозу, підвищеного рівня антитіл при резус-конфлікті, ряду неспецифічних захворювань. Проведене лікування 35 пацієнток із різними термінами вагітності – від 14 до 35 тиж. Показано, що застосування процедур плазмаферезу в разі холестатичного гепатозу вагітних є ефективним як у першій, так і в другій половині вагітності і сприяє швидкому покращанню загального стану пацієнток та поступовому зниженню рівня трансаміназ. У випадку резус-конфлікту застосування плазмаферезу дозволяє вдвічі знизити титри антитіл та неодноразово використовується для недопущення їх повторного зростання. Симптоми ряду захворювань, що проявляються під час вагітності (герпесвірусна інфекція, міастенія), усуваються при застосуванні процедур лікувального плазмаферезу.

Ключові слова: плазмаферез, резус-конфлікт.

 

 

Вдовиченко Ю. П., Сухейль Сулейман Салама Абу Мустафа

Пути снижения преэклампсии у многорожавших женщин.

81

Изучены основные особенности клинического течения преэклампсии у женщин в зависимости от паритета. Как показали результаты проведенных исследований, использование предлагаемой нами методики у многорожающих женщин позволяет существенно снизить частоту преэклампсии за счет тяжелых форм, а также улучшить перинатальные исходы родоразрешения. Подтверждением клинических различий между группами является функциональное состояние фетоплацентарного комплекса и снижение частоты гемостазиологических и гемодинамических нарушений у многорожающих женщин.

Ключевые слова: преэклампсия, многорожающие женщины, профилактика.

 

 

Романенко Т. Г.

Хронічна венозна недостатність під час вагітності. Літон 1000 гель: досвід лікувально-профілактичного застосування.

83

Фармакологічна терапія хронічної венозної недостатності (ХВН) ґрунтується на застосуванні лікарських засобів, дія яких спрямована на стабілізацію структурних компонентів венозної стінки, підвищення її тонусу і поліпшення мікроциркуляції. У статті наведено дані про ефективність застосування препарату Ліотон 1000 гель у вагітних з метою лікування ХВН та профілактики венозних ускладнень.

Ключові слова: хронічна венозна недостатність, лікування, профілактика, Ліотон 1000 гель.

 

 

Веропотвелян П. Н., Веропотвелян Н. П., Погуляй Ю. С.

Гипергомоцистеинемия и беременность.

87

В обзоре литературы представлено описание современной роли полиморфных вариантов гена MTHFR и других форм генетической тромбофилии, определение концентрации гомоцистеина, а также проведено комплексное обследование 192 пациенток с привычным невынашиванием в анамнезе. Данные проведенного малого обзора и собственных исследований подтверждают, что гипергомоцистеинемия играет важную роль в развитии различной акушерской и перинатальной патологии. Следовательно, определение мутации гена MTHFR и уровня концентрации в сыворотке крови гомоцистеина рекомендуется включить в комплекс обследования пациенток с отягощенным акушерским анамнезом при планировании беременности.

Ключевые слова: беременность, гомоцистеин.

 

 

Вороб’йова І. І., Могілєвська С. І., Живецька-Денисова А. А.

Стан імунітету та особливості мікробіоценозу пологових шляхів у жінок із загрозою передчасних пологів.

91

Досліджено стан імунної системи та мікробіоценоз статевих шляхів у 63 вагітних із загрозою передчасних пологів. Виявлені виражені зміни в бік патогенної мікрофлори та порушення показників імунітету в обстежених вагітних. Після запропонованого нами специфічного лікування встановлено значне покращання стану імунної системи та мікробіоценозу статевих шляхів.

Ключові слова: передчасні пологи, імунна система, мікробіоценоз піхви.

 

 

Лапко П. В., Маляр В. А.

Комплексна клініко-лабораторна оцінка ефективності лікувально-профілактичних заходів при веденні вагітних з анемією на тлі гіпотиреозу.

96

У статті наведені результати дослідження, на основі яких встановлено, що застосування у вагітних на тлі гіпотиреозу розроблених нами лікувально-профілактичних засобів сприяє нормалізації гематологічних показників, рівня фолієвої кислоти, гіпофізарно-тиреоїдної системи.

Ключові слова: анемія, гіпотиреоз, гіпофізарно-тиреоїдна система.

 

 

Подольський В. В., Писарєва С. П., Дронова В. Л., Подольський Вл. В.

Аналіз медико-соціального впливу впровадження сучасних медичних технологій на покращання репродуктивного здоров’я жінок з невиношуванням вагітності.

100

 

 

Зароченцева Н. В., Титченко Л. И., Титченко Ю. П., Меньшикова Н. С., Кашина Е. С.

Применение Флебодиа 600 у пациенток с варикозным расширением вен малого таза и синдромом тазовых болей.

103

 

 

Подольський В. В., Штул І. А.

Стан гіпофізарно-яєчникових гормонів репродуктивної системи в жінок із фоновою патологією шийки матки, що проживають у регіоні з природнім йододефіцитом.

107

 

 

Кажина М. В., Чигарева Л. Ф., Коваленко Л. В., Некрашевич Т. В., Уколова А. М., Калейчик Ю. И.

Оценка эффективности препарата Залаин® в терапии вульвовагинита кандидозной этиологии.

110

В работе представлены результаты обследования 43 женщин с кандидозным вульвовагинитом, пролеченных с помощью интравагинального введения нового противогрибкового препарата с инновационным двойным механизмом действия – Залаина. При финальном обследовании был зарегистрирован отличный эффект применяемого лечения (клинико-микологическое выздоровление). Установлено полное отсутствие жалоб, микроскопия мазка была отрицательной, роста культуры гриба Candida albicans на питательных средах получено не было. Эффективность применения Залаина в наших наблюдениях составила 90,7%. Кроме антимикотического действия Залаин® эффективно действует на условно-патогенные микроорганизмы. Побочных эффектов и аллергических реакций не было отмечено. Препарат отлично переносится, удобен в применении, однократный курс позволяет повысить комплаенс лечения. Залаин® является эффективным и безопасным препаратом и может быть рекомендован для широкого использования в практике акушеров-гинекологов для лечения острого кандидозного вульвовагинита.

Ключевые слова: кандидозный вульвовагини, Залаин®.

 

 

Романенко Т. Г., Гопчук Є. Н.

Ефективність застосування Магне-В6 у корекції вегетативних розладів у жінок.

115

Представлені результати власного дослідження ефективності корекції вегетативних розладів у жінок із клімактеричним синдромом препаратом Магне-В6. Було використано дві схеми лікування – замісна гормонотерапія і препарати кальцію та комбінація Магне-В6 разом із замісною гормонотерапією. Обидві терапевтичні схеми виявилися ефективними в повсякденній практиці. Проте результати дослідження демонструють більш високу ефективність застосування препарату Магне-В6 на тлі замісної гормонотерапії.

Ключові слова: климактеричний синдром, Магне-В6, лікування, профілактика.

 

 

Коваленко Є. П., Татарчук Т. Ф., Литвинова С. В., Кубишкін А. В.

Зміни показників активності місцевих неспецифічних протеїназ та їх інгібіторів при гіперплазіях ендометрію.

118

Проведено вивчення змін активності неспецифічних протеїназ та їх інгібіторів у маткових змивах жінок з різними видами гіперплазій ендометрію (ГЕ). Установлено, що формування ГЕ супроводжується розвитком дисбалансу в стані місцевих неспецифічних протеїназ та їх інгібіторів, який проявляється зростанням трипсино- і еластазоподібних протеїназ і зниженням рівня місцевосинтезованих кислотостабільних інгібіторів протеїназ. Найбільш виражені зміни виявлені при комплексній ГЕ. Запальний процес в урогенітальній системі сприяє більш вираженому зростанню активності протеїназ в маткових змивах та зниженню рівня антипротеїназного потенціалу. Оцінка змін протеїназінгібіторної системи маткових змивів може використовуватися в якості критеріїв оцінки формування запальних змін в ендометрії при його гіперплазії і для оцінки прогнозу перебігу гіперплазій, а також ризику малігнізації ендометрію і ефективності терапії.

Ключові слова: гіперплазія ендометрію, запалення, протеїнази, інгібітори протеїназ.

 

 

Макарчук О. М., Бойчук Л. Г., Юнгер В. І., Островська О. М., Мегедин І. В.

Особливості функціональної здатності печінки у жінок з фіброміомою матки на тлі захворювань гепатобіліарної системи.

122

Гіперпластичні процеси матки належать до найбільш поширених захворювань жіночих статевих органів. Метою дослідження було провести оцінку білкового обміну та функціонального стану гепатоцитів у жінок з фіброміомою матки і порушенням функції гепатобіліарної системи. Під час дослідження були використані такі сучасні методи: вивчення спектра сироваткового білка методом диск-електрофорезу в поліакриламідному гелі та окремі інструментальні дослідження (УЗ), а також проведений клініко-параклінічний аналіз історій хвороб 150 жінок з фіброміомою матки у віці від 35 до 45 років, які лікувалися в гінекологічному відділенні обласного перинатального центру м. Івано-Франківськ. На підставі отриманих результатів зроблено висновки, що в жінок з фіброміомою матки на тлі порушення функції гепатобіліарної системи виникають значні зміни показників білкового обміну, які залежать від преморбідного фону й тяжкості дисгормональних порушень та проявляються гіпо- і диспротеїнемією, гіпоальбумінемією, відсутністю синтезу окремих білків зони повільних і швидких посттрансферинів. Причому таке глибоке ураження гепатоцитів може бути незворотним, що вимагає патогенетичної корекції шляхом включення до курсу лікування препаратів з гепатопротекторною, антиоксидантною та ангіопротекторною дією.

Ключові слова: фіброміома матки, захворювання гепатобіліарної системи, білковий обмін, диск-електрофорез білка.

 

 

Сергиенко М. Ю., Яковлева Э. Б., Филипова Н. Г.

Роль экстренной контрацепции в сохранении репродуктивного здоровья подростков и молодых женщин.

125

 

 

Мосієнко Г. П.

Стан здоров’я підлітків із функціональними розладами системи травлення, які палять.

129

Автором вивчено дію паління у 52 підлітків із функціональними розладами травного тракту. У статті наводяться особливості змін з боку вегетативної нервової системи, аналіз вегетативного гомеостазу в підлітків, які палять, що може мати значення для лікування функціональних розладів травної системи.

Ключові слова: функціональні розлади системи травлення, вегетативна нервова система, варіабельність ритму серця, підлітки, паління.

 

 

Вовк І. Б., Трохимович О. В., Дикан І. М., Волик Н. К.

Допплєрометрична оцінка первинного порушення преплацентарного кровоточу.

131

Вивчені особливості преплацентарного кровотоку у 35 пацієнток з загрозою переривання вагітності в термінах 6–11 тиж. Отримані результати досліджень маткової гемодинаміки в жінок із загрозою переривання вагітності свідчили про наявність порушення маткової перфузії, що проявлялося зниженням інтенсивності маткового кровотоку та, відповідно, достовірним підвищенням індексів судинного опору в субдомінантній матковій артерії. Вищезазначені зміни маткової гемодинаміки є незалежною ознакою загрози переривання вагітності, що може бути використано для прогнозування імовірності репродуктивних втрат.

Ключові слова: преплацентарний кровотік, допплєрометрія, ранні втрати вагітності.

 

 

Гордієнко І. Ю., Тарапурова О. М., Гребініченко Г. О., Нікітчина Т. В., Носко А. О., Подольский Вл. В.

Пренатальна діагностика при багатоплідній та одноплідній вагітності після використання допоміжних репродуктивних технологій.

134

У статті проведено порівняльний аналіз структури, частоти вродженої та спадкової патології плода при двійнях та одноплідній вагітності після використання допоміжних репродуктивних технологій та в разі спонтанної вагітності.

Ключові слова: одноплідна вагітність, двійні, пренатальна діагностика, вроджені вади розвитку, хромосомна патологія, допоміжні репродуктивні технології.

 

 

Манасова Г. С.

Особливостi розвитку кісткової системи дітей до 1 року, що перенесли інфекційний вплив у внутріутробний період.

138

Проведено порівняльне динамічне спостереження за розвитком кістково-м’язової системи дітей у віці до 1 року, які народились у жінок з патологією кісткової тканини на фоні перинатального інфікування і у здорових жінок. Стан кістково-м’язової системи оцінювався за антропометричними даними під час народження, потім за темпами набору маси тіла та росту, формування і становлення основних статично-динамічних функцій у віці 1–2, 6–8 і 12 міс. Під час народження ознаки недостатності мінералізації кісткової системи спостерігались у кожної третьої дитини з основної групи. Розвиток опорно-рухової системи цих дітей характеризувався достовірно більш низькими темпами набору маси тіла і росту і повільними форсуванням і становленням статично-динамічних функцій. Імовірно, діти, які перенесли під час внутріутробного розвитку вплив перинатальної інфекції, повинні бути виділені в групу ризику щодо розвитку патології кістково-м’язової системи, і їх фізичний розвиток повинен бути під особливим контролем.

Ключові слова: діти, перинатальна інфекція, кістково-м’язова система.

 

 

Борисюк О. Ю.

Клінічна та мікробіологічна ефективність комплексного застосування препаратів Хемоміцин® та Лавомакс® у лікуванні жінок із хронічними запальними захворюваннями геніталій хламідійно-мікоплазмової етіології.

142

Проведено клінічно-лабораторне дослідження ефективності комплексного застосування макролідного антибіотика Хемоміцин® та індуктора інтерферону Лавомакс® (тиролон, таблетки по 125 мг виробництва фармацевтичної компанії „Нижфарм”) у лікуванні 50 жінок фертильного віку з хронічними запальними захворюваннями гені талій хламідійно-мікоплазмової етіології. Визначено, що комплексне застосування зазначених препаратів свідчить про їх високу клінічну та мікробіологічну ефективність, що дозволяє рекомендувати дані препарати до застосування у клінічній практиці.

Ключові слова: хронічні запальні захворювання геніталій, урогенітальний хламідіоз, мікоплазмоз, макролідний антибіотик Хемоміцин®, індуктор інтерферону Лавомакс®.

 

 

Межевитинова Е. А., Абакарова П. Р.

Эффективность лечения урогенитального трихомониаза.

147

Предпосылки: урогенитальный трихомониаз – одна из наиболее распространенных инфекций, передаваемых половым путем (ИППП).

Пациенты: в исследование включены 84 небеременные пациентки (средний возраст 29,7±9,2 года) с трихомонадной инфекцией. Критерии исключения из исследования: непереносимость препаратов группы нитроимидазолов; прием антибактериальных препаратов за последний месяц; почечная и печеночная недостаточность, наличие, наряду с T. vaginalis, других ИППП.

Лечение: все пациентки, включенные в исследование, получали Трихопол® (метронидазол) по 250 мг внутрь 3 раза в день в течение 7 дней и по 500 мг интравагинально на ночь в течение 7 сут.

Оценка результатов: клинические и лабораторные исследования проводили через 1, 4 и 12 нед после лечения. Оценивали жалобы, объективную симптоматику и наличие неблагоприятных явлений.

Результаты: через 1 и 4 нед после окончания курса у 78 пациенток констатирована микробиологическая элиминация возбудителя. Остальным 6 пациенткам был проведен повторный 5-дневный курс препаратом Трихопол® по той же схеме. Контроль через 3 мес подтвердил полное клиническое и микробиологическое излечение во всех 84 случаях.

Заключение: комбинированное применение препарата Трихопол® в форме таблеток для приема внутрь и внутривлагалищного введения – эффективный и приемлемый метод терапии урогенитального трихомониаза у небеременных женщин.

Ключевые слова: урогенитальный трихомониаз, Трихопол®, метронидазол.

 

 

Лінніков В. І.

Прегравідарна підготовка жінок із синдромом втрати плода та герпесвірусною інфекцією.

153

Метою дослідження було вивчення впливу комплексного застосування медикаментозної та імуномодулюючої терапії в прегравідарній підготовці до запланованої вагітності жінок із синдромом втрати плода та антифосфоліпідним синдромом, який зумовлений наявністю в них герпесвірусної інфекції. Встановлено, що в разі застосування імуномодулятора рекомбінантного інтерферону людини альфа-2β – Альфарекіну® у пацієнток нормалізувався імунний та інтерфероновий статус з чіткою тенденцією до збільшення відносного вмісту Т-лімфоцитів та імунорегуляторного індексу за рахунок збільшення Т-хелперів, що дозволило гестаційному процесу перебігати в оптимально сприятливих умовах.

Ключові слова: синдром втрати плода, антифосфоліпідний синдром, герпесвірусна інфекція, імуномодулятор Альфарекін®.

 

 

Усачова О. В.

Вплив гострих форм герпесвірусних інфекцій на перебіг вагітності, пологів і неонатального періоду та ефективність його корекції.

158

На тлі проведеного аналізу перебігу вагітності, пологів та неонатального періоду 79 пацієнток, серед яких 56 під час вагітності мали гострі форми герпесвірусних інфекцій, показаний патологічний вплив персистуючих вірусів та можливість його корекції комбінованою терапією специфічними імуноглобулінами і хофітолом.

Ключові слова: герпесвіруси 1-го, 2-го типів, цитомегаловіруси, гострі форми, вагітність, пологи, новонароджені, лікування, морфологічні зміни плаценти.

 

 

Коробко О. М.

Роль комплексного дослідження порожнини матки у підвищенні ефективності лікування жіночого безпліддя після невдалих спроб допоміжних репродуктивних технологій.

163

Аналіз математико-статистичних взаємозв’язків дозволив виявити наявність зв’язків між результатом допоміжних репродуктивних технологій і різними анамнестичними даними, рівнем рецепторів до статевих гормонів, а також концентраціями гормонів у периферійній крові. На нашу думку, отримані дані можуть сприяти обґрунтуванню критеріїв здатності ендометрія до імплантації і свідчать про необхідність досліджень динаміки гормонального статусу пацієнток, рівнів рецепторів у слизовій оболонці ендометрія до стероїдних гормонів. Очевидно, що облік цих чинників разом з даними анамнезу повинні здійснюватися під час проведення комплексу заходів з підготовки ендометрія в програмі допоміжних репродуктивних технологій.

Ключові слова: жіноче безпліддя, допоміжні репродуктивні технології, патологія порожнин матки.

 

 

Чермак І. І.

Тактика лікування безпліддя в жінок пізнього репродуктивного віку з генітальним ендометріозом.

165

Результати проведених досліджень свідчать, що за наявності поєднаного ушкодження ендометріоїдним процесом яєчників і матки у переважної більшості пацієнток реєструвався знижений і вкрай низький оваріальний резерв, що зумовило необхідність для настання вагітності використовувати ооцити донора після попередньої оперативної і консервативної терапії.

Ключові слова: безпліддя, пізній репродуктивний вік, генітальний ендометріоз, лікування.

 

 

Хурані І. Ф.

Вплив кверцетину та тіотриазоліну на вираженість оксидативного стресу у хворих на рак молочної залози з мутаціями генів MTHFR та ММР-12 після хіміотерапії та променевого лікування.

169

Вивчено вплив мутації генів MTHFR та ММР-12 на активність процесів перекисного окиснення ліпідів, карбонілювання білків і руйнування колагену, зумовлених хіміо- та променевою терапією у хворих на рак молочної залози. Найбільш істотно рівень малонового діальдегіду (МДА), карбонільних груп білків та оксипроліну підвищувався в пацієнтів з гомозиготною ТТ алеллю гена MTHFR, найменшими ці відхилення є в гомозигот СС (дикого типу). Застосування кверцетину та тіотриазоліну значно зменшувало явища оксидативного стресу і процеси руйнування колагену в гомо- та гетерозиготних носіїв Т-алелі і майже нівелює їх у гомозигот дикого типу гена MTHFR.

Ключові слова: рак молочної залози, хіміо- та променева терапія, мутації MTHFR та ММР-12, оксидативний стрес, кверцетин, тіотриазолін.

 

 

Торянік Е. Л.

Стан ендотелію судин при експериментальному гестозі у SHR-самиць щурів.

173

У роботі доведено, що у вагітних самиць щурів зі спонтанною гіпертензією (SHR-самиці щурів) введення водного розчину N-нітро-L-аргініну викликає ознаки ендотеліальної дисфункції і підвищення рівня систолічного артеріального тиску, експресію ендотеліну, які верифікуються морфологічно. Розвиток гестозу у вагітних SHR-самиць щурів супроводжується певними структурно-функціональними змінами у матково-плацентарному комплексі, серед яких переважали розлади гемодинаміки органа.

Ключові слова: вагітність, гестоз, ендотеліальна дисфункція, артеріальна гіпертензія.