• До проблеми прорізування зубів у дітей
ua До змісту

До проблеми прорізування зубів у дітей

PERINATOLOGIYA I PEDIATRIYA.2015.2(62):47-51;doi10.15574/PP.2015.62.47

 

До проблеми прорізування зубів у дітей

 

Левадна Л. О.

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, м. Київ, Україна

 

Мета — виявити основні зміни в організмі дитини, які супроводжують прорізування молочних зубів.

 

Пацієнти та методи. При обстеженні дітей використовувалися дані анамнезу та лабораторна діагностика. Спостерігалося 30 дітей віком від 6 місяців до 2 років, в яких прорізувалися молочні зуби.

 

Результати. Установлено, що в більшості дітей виявлявся симптомокомплекс прорізування молочних зубів, який включав підвищення температури тіла, послаблення випорожнень, нежить. Окрім того, у всіх обстежених дітей відмічались слинотеча, плаксивість, порушення сну, неспокій, зниження апетиту. Такі явища переважно спостерігалися в дітей, які мали патологічний перебіг антенатального та інтранатального періодів. При оцінці лабораторних даних у дітей у загальному аналізі крові виявлялося підвищення ШОЕ в межах 15–17 мм/год у 12 (60%) дітей, лейкоцитоз зі зсувом лейкоцитарної формули вліво — у 10 (50%) дітей, лімфоцитоз — у 8 (40%) дітей. Такі зміни пов'язані, ймовірніше, з особливостями функціонування та становлення імунної системи. Усі діти, батьки яких звернулися стосовно скарг у своїх дітей на нежить, були оглянуті ЛОР-лікарем, який не виявив жодної гострої патології з боку даної системи.

 

Висновки. Прорізування зубів є фізіологічним процесом і в більшості дітей не викликає жодних серйозних ускладнень та скарг. Діти з будь-якими скаргами в період прорізування зубів повинні бути оглянуті лікарем для виключення патології та для її своєчасного лікування.

 

Ключові слова: діти, зуби, синдром прорізування.