Їжа вбиває вас, їжа рятує вас
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Їжа вбиває вас, їжа рятує вас

Можливо, ви чули новину, що поїдання одного хот-дога обійдеться вам у 36 хвилин здорового життя. І одразу спливає така думка: бідний, бідний Джоуї Честнат, багаторічний переможець щорічного конкурсу із поїдання хот-догів Nathan`s Famous (місто Нью-Йорк).

Чоловік з’їв 76 хот-догів за 10 хвилин, побивши свій власний торішній світовий рекорд у 75 хот-догів! Загальна кількість хот-догів, спожитих Джоуї Честнатом за всі роки участі в конкурсі, становить 1089 штук, що, здавалося б, коштувало йому 27 днів здорового життя!

Звичайно, у випадку з Джоуї Честнатом все так і було б, якби кожний хот-дог не був посипаний двома порціями насіння кунжуту, що, у свою чергу, дало Джоуї 50 додаткових хвилин життя (25 хвилин на порцію!) і продовжило його аж на 10 з половиною днів.

Згідно з даними одного дослідження, ті булочки у хот-догах, які посипані насінням кунжуту, можуть перейти із ряду отруйних вбивць у ліки проти старіння!
З огляду на все вищезазначене, хотілося, щоб дослідники припинили вивчати вплив окремих продуктів харчування на здоров’я людей, та/або журнали припинили їх публікацію, та/або засоби масової інформації припинили їх пропаганду - адже все це так само до смішного безглузде, як наведений вище приклад із поїданням хот-догів.

Такими ж абсурдними виявилися висновки нещодавно опублікованого дослідження в журналі Nature Food під назвою «Невеликі цільові зміни в раціоні можуть принести значну користь для здоров’я людини та навколишнього середовища».
Хоча, безперечно, ми всі хотіли би, щоб дієта та здоров'я були настільки добре вивченими і зрозумілими, щоб ми могли обирати конкретні окремі продукти харчування (знаючи, що вони продовжать наше життя) і уникати при цьому окремих продуктів, які б його скорочували. Люди їдять тисячі різних продуктів у тисячах різних дієтичних комбінаціях. До того ж, більшість (чи не усіх?) досліджень, проведених щодо дієтичного впливу окремих продуктів на здоров'я, насправді не відстежують споживання цих конкретних продуктів із плином часу, не кажучи вже про їх взаємодію з усіма іншими споживаними продуктами.

У випадку зі статтею "Хот-доги вб'ють вас, якщо у вашій булочці немає насіння кунжуту", дослідники всього один раз згадали дієту, на якій і побудували свої безглуздо конкретні, смішні висновки.
Раціон харчування людей також змінюється з часом і з різних причин, і, звичайно, самі люди дуже різні. Ви можете собі уявити, що люди, чий раціон багатий смаженими курячими крилами, газованими напоями та хот -догами, матимуть помітно інші демографічні показники та спосіб життя, ніж ті, чий раціон насичений волоськими горіхами, сашимі та авокадо?

Тож чому ми постійно бачимо, як публікуються такі дослідження? Чи тому, що вони, по суті, є котячою м'ятою для журналів та газет, а в нашому світі це означає, що вони не тільки отримують пропуск, але й прес-реліз? Чи тому, що експертна оцінка порушена, і всі це знають? Чи тому, що ми, як суспільство, - жаби, які десятиліттями занурюються у постійно розігріту каструлю з безглуздою їжею, і тому ніщо не піддають сумніву?
Ми не маємо відповіді на жодне з цих питань, але одне треба знати чітко: дослідження про вплив окремих продуктів на тривалість життя -  безглузді, неможливі та абсурдні, і людей, які їх некритично поділяють, слід уникати або, принаймні, ігнорувати.


Джерело

Що ще почитати: