Вакцини проти COVID-19 під час вагітності також захищають і дитину
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Вакцини проти COVID-19 під час вагітності також захищають і дитину

Сучасні дослідження показали, що жінки, які отримують вакцини проти COVID-19 під час вагітності, передають своїм малюкам антитіла, які можуть захистити новонароджених від коронавірусу.

Результати дослідження були опубліковані в Інтернеті в Американському журналі акушерства та гінекології MFM (Maternal and Fetal Medicine).
Нове вивчення проаналізувало пуповинну кров із 36 пологів. Період спостереження становив в середньому 13 тижнів від завершення серії вакцин до пологів. За цей період досліджувана когорта вагітних жінок отримала принаймні одну дозу мРНК вакцини (Pfizer/BioNTech або Moderna) проти COVID-19. Спостереження надало додаткові докази того, що антитіла в пуповинній крові були викликані саме вакцинами, а не інфекціями COVID-19.

Дослідники виявили, що всі новонароджені мали у високих титрах антитіла до білка спайку.

На відміну від аналогічних попередніх досліджень, вчені також шукали антитіла до нуклеокапсидного білка, які б свідчили про наявність антитіл від природної інфекції COVID-19. Вони не виявили антитіл до нуклеокапсидного білка, а відсутність цих антитіл говорить про те, що антитіла до білка спайку були результатом вакцинації, а не попередньої інфекції.

Вчені вважають, що присутність антиспайкових антитіл у пуповинній крові  повинна, принаймні теоретично, забезпечити новонародженим певний ступінь захисту проти COVID-19.

Все ж таки залишаються невирішеними питання про користь вакцинації під час вагітності для плода чи новонародженого, про ступінь та тривалість захисту малюків цими антитілами. Поточне дослідження має на меті систематично та з плином часу вимірювати рівень антитіл у матерів, які отримують вакцини проти COVID-19 під час вагітності, та у їхніх немовлят.

Хоча більшість людей, інфікованих SARS-CoV-2, одужують, значна частина вагітних жінок серйозно хворіє. А із нещодавнім зростанням варіанту Дельта вагітних пацієнток стає все більше і більше.

При оцінці того, чи повинні пацієнтки отримувати вакцини проти COVID-19 під час вагітності, ризик зараження перевищує будь-який ризик вакцинації до такої міри, що порівняння на даний момент не існує! Вчені впевнені - ризик зараження набагато більший.

Існують різні вакцини, які отримують жінки під час вагітності. Щеплення проти грипу в основному призначені для захисту матері, хоча вони також забезпечують захист новонароджених. Вакцина проти коклюшу, яка була введена в третьому триместрі, захищає дитину від коклюшу в перші місяці життя.
Обґрунтування вакцинації під час вагітності може бути різним. Перш за все – це збереження здоров'я мам і утримання їх від лікарні. Вагітним жінкам дуже важливо розуміти, що антитіла, що перетинають плаценту, - це добре!


Джерело

Що ще почитати: