Вакцина проти COVID-19 від Pfizer і BioNTech ефективна більш ніж на 90%
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Вакцина проти COVID-19 від Pfizer і BioNTech ефективна більш ніж на 90%

Американський фармацевтичний гігант Pfizer і німецька біотехнологічна компанія BioNTech оголосили в понеділок, що їх вакцина проти коронавируса більш ніж на 90% ефективна в запобіганні Covid-19 серед тих, у кого не було попередньої інфекції, назвавши свою розробку «великим днем ​​для науки і людства ».


«Я думаю, що ми можемо споглядати світло в кінці тунелю», - сказав голова і головний виконавчий директор Pfizer доктор Альберт Бурла (Albert Bourla) в інтерв'ю телеканалу CNBC. Це пов'язано з тим, що виробники ліків та дослідницькі центри по всьому світу прагнуть надати безпечну і ефективну вакцину в спробі покласти край пандемії коронавируса, що забрала понад 1,25 мільйона життів у всьому світі.


Вчені сподіваються на вакцину проти коронавируса, яка буде ефективна не менш ніж на 75%, в той час як радник Білого дому з Коронавіруси доктор Ентоні Фаучи (Anthony Fauci) раніше сказав, що вакцина з ефективністю 50% або 60% також буде прийнятною. Ф'ючерси на акції США злетіли на тлі новин. А самі акції американської компанії Pfizer в ході торгів на електронній біржі Nasdaq виросли на 17%, в піку досягаючи 42,5 долара за папір. По завершенню торгів ціна акції зупинилася на позначці 39,2 долара (7,69%).


У свою чергу акції німецької фармацевтичної компанії BioNTech росли більше ніж на 30%, в піку досягаючи 118,79 долара за папір. Пізніше акції уповільнили своє зростання. Ціна після закриття склала 104,8 долара (13,9%). Результати були засновані на першому проміжному аналізі ефективності, проведеному зовнішнім і незалежним комітетом з моніторингу даних з клінічного дослідження третьої фази. У США за клінічними випробуваннями спостерігає незалежна група експертів для того, щоб гарантувати безпеку учасників випробувань.


В ході аналізу було оцінено 94 підтверджених випадків зараження Covid-19 серед 43 538 учасників дослідження. Pfizer і BioNTech заявили, що поділ випадків між вакцинованими людьми і тими, хто отримував плацебо, вказувало на ефективність вакцини вище 90% через сім днів після другої дози. Це означає, що захист від Covid-19 досягається через 28 днів після початкової вакцинації, яка складається з двох доз.


Однак остаточний відсоток ефективності вакцини може варіюватися в міру продовження збору даних про безпеку та додаткових даних. «Перший набір результатів нашого випробування вакцини проти COVID-19 Фази 3 надає початкові докази здатності нашої вакцини запобігати COVID-19», - йдеться в заяві Бурла.


«Ми наближаємося до цієї важливої ​​віхи в нашій програмі розробки вакцини в той час, коли світ найбільше її потребує, коли рівні інфікування встановлюють нові рекорди, лікарні наближаються до переповнення, а економіка щосили намагається знову відкритися», - продовжив Бурла.


«Після сьогоднішніх новин ми значно наблизилися до того, щоб надати людям в усьому світі такий необхідний прорив, який допоможе покласти край цьому глобальній кризі в галузі охорони здоров'я. Ми з нетерпінням чекаємо можливості поділитися додатковими даними про ефективність і безпеку, отриманими від тисяч учасників в найближчі тижні ». За даними Pfizer і BioNTech, близько 42% учасників дослідження по всьому світу мали різне расове і етнічне походження, додавши, що серйозних проблем з безпекою поки не надходило.


Компанії заявили, що планують подати дозвіл на екстрене використання в Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (Food and Drug Administration, FDA) незабаром після того, як у них будуть дані за два місяці, які в даний час очікуються на третьому тижні листопада. Згідно з поточними прогнозами, Pfizer і BioNTech розраховують провести до 50 мільйонів доз вакцини в 2020 році і до 1,3 мільярда доз в 2021 році.


Компанії заявили, що планують надати дані повного третього етапу дослідження, розпочатого 27 липня, для наукового рецензування та публікації. Офіційні особи і вчені США сподіваються, що вакцина для запобігання COVID-19 буде готова в першій половині 2021 року - через 12-18 місяців з тих пір, як китайські вчені вперше ідентифікували коронавірус і картірован його генетичну послідовність. Це рекордні терміни для процесу, який зазвичай займає близько десяти років для створення ефективної і безпечної вакцини. Розробка найшвидшої вакцини проти епідемічного паротиту зайняла більше чотирьох років і була ліцензована в 1967 році.
 
Джерело

Що ще почитати: