Тест на антитіла. Думка фахівців
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Тест на антитіла. Думка фахівців

Американський лікар та науковець Ентоні Фаучі повідомив, що не робитиме тест на антитіла, щоб з'ясувати, чи потрібна йому допоміжна вакцина проти коронавірусу. Натомість він радить спостерігати за двома основними сигналами: зростанням рівня проривних інфекцій у людей, які брали участь у клінічних випробуваннях вакцин на початку 2020 року, та лабораторними даними, які покажуть, як довго триває захист від вакцин.

Ентоні Фаучі, головний медичний радник Білого дому та директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб, був публічно щеплений вакциною Moderna і отримав свій перший заштрик 22 грудня 2020 року.
Пан Фаучі вважає, що захист від вакцини поступово зникне, і з часом йому знадобиться черговий заштрик. Експерти також вважають, що тести на антитіла не є хорошим способом виміряти захист від COVID-19, який надають вакцини. Тест на антитіла призначений для визначення, чи був в організмі людини вірус в минулому. Деякі тести на антитіла не націлені на той самий білок, який виробляє вакцина.

Управління з продовольства та медикаментів США (FDA) погоджується, що люди не повинні покладатися на тести на антитіла, щоб з'ясувати, як тримається їх вакцина. 19 травня 2021 року FDA опублікувало заяву, в якій зазначено, що "в даний час не слід застосовувати тести на антитіла для визначення імунітету або захисту від COVID-19 у будь-який час, і особливо після того, як людина отримала щеплення від COVID-19". Наразі у світі стає все більше і більше щеплених людей. Вони також задаються питанням, чи потрібні їм додаткові заштрики від коронавірусу. Фахівці не можуть дати конкретну відповідь на це питання.

Адже за півторарічний період пандемії вченим ще невідомо, скільки часу триває захист від вакцини. У квітні 2021 року компанії Moderna та Pfizer заявили, що їхні вакцини показують ефективність проти коронавірусу у понад 90% навіть через 6 місяців після щеплення. А останнє опубліковане дослідження виявило дані, що сучасні вакцини можуть забезпечувати низький рівень захисту від коронавірусу аж до року.


Джерело

Що ще почитати: