Що відомо про індійський варіант коронавірусу?
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Що відомо про індійський варіант коронавірусу?

Останнім часом в Індії зафіксовано найвищий у світі стрибок зараження коронавірусом. В політичних та фінансових столицях Нью-Делі та Мумбаї закінчилися лікарняні ліжка, кисень та ліки. Вчені вивчають, що саме призвело до несподіваного спалаху хвороби, і зокрема, чи винен в цьому новий варіант коронавірусу, вперше виявлений в Індії. Варіант коронавірусу B.1.617 виявлено ще в 17 країнах. Це викликає занепокоєння в цілому світі.

В чому ж головна небезпека індійського варіанту? Новий варіант B.1.617 містить відразу дві ключові мутації зовнішньої спайкової частини вірусу, яка прикріплюється до клітин організму людини. Ці мутації допомагають вірусу ухилитися від антитіл. Ось чому індійським варіантом можуть заразитися як ті, хто вже переніс COVID-19, так і вакциновані.

Згідно заяви Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) переважна лінія вірусу В.1.617 вперше була виявлена в Індії в грудні минулого року, хоча попередня версія була помічена ще в жовтні 2020 року. ВООЗ описала його як "варіант, що представляє інтерес", припустивши, що у нього можуть бути мутації, які роблять вірус більш трансмісивним, викликають важче захворювання та не піддаються дії вакцини. Інші штами з відомими ризиками, що вперше виявлені у Великобританії, Бразилії та Південній Африці, були віднесені до категорії "різновидів занепокоєння" і мають вищий рівень загрози.

Важко сказати, чи варіанти вірусу можуть викликати подібні спалахи. ВООЗ заявляє про термінові додаткові дослідження. Лабораторні дослідження обмеженого обсягу вибірки свідчать про потенційно підвищену передачу. Картина складна, тому що у деяких частинах Індії спалахи коронавірусу викликані саме високо заразним варіантом В.117, який вперше був виявлений у Великобританії. У Нью-Делі випадки захворювання на британський варіант майже подвоїлися протягом другої половини березня. Однак індійський варіант широко присутній у Махараштрі, частині країні, яка наразі постраждала найбільше.

Вчені припускають, що велика кількість заражень в Індії за короткий проміжок часу спричиняється похідним варіантом коронавірусу, який переборює у певних груп населення будь-який попередній імунітет від природніх інфекцій. Найбільш імовірно, що спалах в Індії викликаний варіантом B.1.617. Дані про секвенування генів щодо коронавірусу в Індії є надто скупими. Крім того, багато випадків захворювання спричинені британським та південноафриканським варіантами. Вчені вважають, що сам по собі індійський варіант не може бути причиною величезного спалаху коронавірусу в Індії. В країні проходили великі соціальні зібрання. Прем'єр-міністру Індії Нарендру Моді дорікають, що він дозволив проведення масових політичних мітингів та релігійних фестивалів, які в останні тижні в країні були надзвичайно поширеними.

Чи можуть сучасні вакцини зупинити спалах?
Вакцини можуть захистити. Головний медичний радник Білого дому Ентоні Фаучі на початку цього тижня заявив, що попередні дані лабораторних досліджень свідчать про те, що Коваксин, вакцина, розроблена в Індії, здатна нейтралізувати індійський варіант коронавірусу. Наразі не існує доказів того, що індійський варіант та два пов’язані з ним варіанти викликають більш важче захворювання або роблять вакцини, що застосовуються в даний час, менш ефективними.
 

Джерело

Що ще почитати: