Рекомендації Центру контролю захворювань США (CDC) людям, що вакцинувалися
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Рекомендації Центру контролю захворювань США (CDC) людям, що вакцинувалися

На початку березня 2021 CDC оприлюднив довгоочікувані рекомендації, в яких зазначено, що повністю вакциновані проти COVID-19 люди можуть безпечно без масок перебувати в приміщеннях поруч з людьми, які ще невакциновані.


Згідно з новими вказівками, через 2 тижні після останньої дози щеплення люди можуть:
  • перебувати без масок та фізичного дистанціювання в приміщенні з іншими повністю вакцинованими людьми;
  • перебувати без масок та фізичного дистанціювання в приміщенні із невакцинованими людьми із одного домогосподарства, які мають низький ризик розвитку важкої хвороби COVID-19;
  • не підпадати під карантин та тестування після контакту з будь-ким, якщо останні не виявляють симптомів.

Однак, все ще існують обмеження, які залишатимуться доти, доки не будуть зібрані подальші дані. Ті, хто щеплений повністю, повинні:
  • носити маски та дотримуватися фізичної дистанції у громадських місцях та серед людей, що мають високий ризик важких захворювань;
  • носити маски та дотримуватися фізичної дистанції при відвідуванні нещеплених людей із більш ніж одного домогосподарства;
  • уникати зборів середньої та великої кількості людей;
  • уникати подорожей.
Важкими захворюваннями з високим ризиком вважаються: онкозахворювання, хронічні захворювання нирок, ХОЗЛ, синдром Дауна, серцеві захворювання, серцева недостатність, ослаблена імунна система, ожиріння, серповидно-клітинна анемія та діабет 2 типу. В цю групу також входять вагітні жінки та курці.

"В громадських приміщеннях повністю вакциновані люди повинні продовжувати дотримуватися вказівок щодо захисту себе та інших, що передбачає носіння добре підібраної маски, фізичне дистанціювання (принаймні 2 метри), уникання скупчення людей, уникання погано провітрюваних приміщень, прикриття кашлю та чхання, миття рук, і дотримання відповідних рекомендацій на робочому місці чи в школі ", - йдеться у вказівках. Повністю вакциновані люди все ще повинні стежити за симптомами COVID-19, а особливо після контакту з кимось із підозрою на COVID-19 або підтвердженням вірусу.

Дотримання обмежень на поїздки все ще має вирішальне значення, з огляду на минулі спалахи захворювання та ризики, що виникли після періодів збільшення подорожей. На даний момент недостатньо даних про швидкість передачі вірусів від тих, хто щеплений, решті населення.

Дослідження Іспанії та Ізраїлю показали, що кількість вірусного навантаження - кількість вірусу COVID-19 в організмі - значно нижча, якщо буде інфікована вакцинована людина у порівнянні з інфікованими невакцинованими людьми. Менше вірусне навантаження означає набагато менші шанси передати вірус іншій людині. Наука про COVID-19 є складною, і наше розуміння її продовжує розвиватися.
 

Джерело

Що ще почитати: