Перші таблетки проти COVID-19 можуть з'явитися до кінця року
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Перші таблетки проти COVID-19 можуть з'явитися до кінця року

На сьогоднішній день нові таблетки для лікування пацієнтів із COVID-19 проходять середнє клінічне випробування і, якщо воно буде успішним, ліки можуть бути готові вже до кінця року. Проблема COVID полягає в тому, що люди стають заразними одразу після контакту. Потрібна така таблетка, щоб у пацієнта була можливість раннього тестування на COVID-19 та отримання негайної медичної допомоги. Результати ранніх випробувань нових препаратів були представлені на щорічній медичній Конференції з ретровірусів та опортуністичних інфекцій (CROI) 6 - 10 березня 2021 року. Наразі тільки один препарат для лікування COVID-19 - ремдесивір - повністю схвалений Управлінням з контролю за продуктами та ліками США (FDA). Його вводять пацієнтам внутрішньовенно в умовах стаціонару. Лікування ремдесивіром – складний процес і вимагає підключення пацієнтів до внутрішньовенного введення протягом 30-120 хвилин щодня упродовж 5 днів.
 


 
Тож створення таблетованих препаратів проти COVID-19 для раннього лікування вірусу, особливо у пацієнтів з високим ризиком захворювання, може допомогти людям швидше одужувати і запобігти перебуванню в лікарні. Вчені проводять інтенсивні дослідження відразу кількох препаратів. Серед них мольнупіравір, опаганіб, упамостат. Дослідження показали, що мольнупіравір зменшує активність вірусу у перші кілька днів після зараження.
Вчені сподіваються, що новий препарат мольнупіравір стане таким же нищівним для COVID-19, яким є Таміфлю (озельтамівір) для вірусу грипу. Одне з дослідженнь показало, що таблетки мольнупіравіру значно зменшили рівень інфекційного вірусу у пацієнтів, які мали симптоматику та позитивний результат на COVID-19 протягом попередніх 4 днів, але не були госпіталізовані. Після 5 днів лікування мольнупіравіром у жодного учасника дослідження не було виявлено вірусу. В той час, як у 24% учасників, які отримували плацебо, вірус виявили.
  Два інші пероральні засоби розробляються компанією RedHill Biopharma: один для госпіталізованих пацієнтів з важким перебігом інфекції COVID-19, а другий для пацієнтів з легким перебігом захворювання, які лікуються вдома. Перший, опаганіб (Yeliva), перейшов до глобального випробування фази 2/3 для госпіталізованих пацієнтів після того, як у грудні 2020 року компанія оголосила дані про найвищі безпеку та ефективність препарату. На фазі 2 препарат виявився безпечним для пацієнтів, які потребують кисню, і ефективно зменшив потребу в кисні до кінця періоду лікування. Ключова особливість полягає в тому, що цей препарат є одразу противірусним і протизапальним засобом. В середині року очікуються дані щодо його ефективності у 464 пацієнтів. Препарат тестують разом із ремдесивіром та додатком до дексаметазону.

Інший препарат, упамостат (RHB-107), в даний час проходить випробування фази 2/3 у Сполучених Штатах Америки і досліджується для використання у негоспіталізованих пацієнтів з COVID-19. Упамостат - новий інгібітор серинової протеази, який, як очікується, буде ефективним проти нових варіантів вірусу, оскільки він націлений на клітинні фактори людини, що беруть участь у вірусному проникненні. Вчені розуміють, що, як тільки антивірусні таблетки стануть життєздатним варіантом лікування COVID-19, виникнуть питання щодо їх використання. Одне з питань полягає в тому, чи повинні пацієнти, які отримали ремдесивір у лікарні, продовжувати лікування противірусними таблетками вдома.

Якщо таблетки виявляться ефективними, чи будуть вони корисними при подальшому контакті з COVID-хворими. Таке використання було б важливим для людей, які не мають COVID-19, але перебувають у тісному контакті із зараженими. Вчені вважають, що дослідження нових оральних препаратів не призведе до створення надефективних таблеток проти COVID-19 для нашої поточної кризи, але буде важливим для ліків наступного покоління, необхідних для боротьби з майбутніми коронавірусами.
 


 

Джерело

Що ще почитати: