Новий спосіб швидкого тестування на COVID-19
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Новий спосіб швидкого тестування на COVID-19

Провідний спеціаліст Метью Екслайн, доктор медичних наук, експерт із пульмонології та невідкладної допомоги Медичного центру Векснера Університету штату Огайо у Колумбусі, штат Огайо, і його колеги змогли визначити COVID-19 із точністю 88% за «відбитком дихання» у пацієнтів із пневмонією при надходженні останніх у відділення інтенсивної терапії. За словами вчених, діагностика зайняла всього 15 секунд. Пристрій, алкотестер, виявив високі концентрації оксиду азоту, що видихається хворими, характерні для пацієнтів з активною пневмонією COVID-19. Дослідження охопило 46 пацієнтів із відділень інтенсивної терапії, які проходили штучну вентиляцію легень. Із них 23 хворіли на активний COVID-19, а 23 не хворіли на COVID взагалі. Контролем для дослідження служили пацієнти, у яких не було COVID-19. Мішки для дихання збирали на 1-й, 3-й, 7-й і 10-й дні реанімації або поки пацієнта не знімали з ШВЛ.

Дослідники повідомили Medscape Medical News, що, хоча рівень точності (88%) нижчий, ніж у золотих стандартних молекулярних тестів, затверджених Управлінням з контролю за продуктами і ліками США (FDA), дихальний тест набагато швидший і дешевший, і менш інвазивний.
Схвалені FDA стандартні молекулярні тести мають точність 99%. Результати цих тестів (полімеразної ланцюгової реакції зворотної транскрипції) можуть тривати багато годин. Крім того, за допомогою молекулярних тестів пацієнти продовжують давати позитивний результат і після того, як інфекція зникла.

Пані Перена Гума, співавтор дослдження, працювала над застосуванням алкотестера у пульмонології ще задовго до пандемії COVID-19. Ось чому під час пандемії вона хотіла перевірити свій доробок на пацієнтах із COVID. Вирішено було випробувати пристрій на пацієнтах у відділенні інтенсивної терапії, оскільки за цими пацієнтами можна було спостерігати протягом тривалого часу, і було відомо, що у них важкий перебіг COVID-19. Дослідники не знали, які з пацієнтів хворіли на COVID-19, а які ні. Дослідники також перевірили, чи може алкотестер виявити COVID-19 в амбулаторних умовах у пацієнтів, які мають менш важкий перебіг захворювання.

Перевага алкотестера, розробленого Переною Гума, полягає в тому, що лікарі будуть мати можливість досить швидко змінити молекулу, яку вони виявлять, якби COVID змінив сигнатури. Вчені розглянули роботу із пристроєм, як технологію, яка в майбутньому може стати новим додатковим способом виявлення COVID захворювання. Над розробкою подібних тестів працюють кілька центрів по всьому світу. Наскільки відомо, наразі ніхто не має комерційно життєздатного алкотестера.
На початку 2021 року Нідерланди запустили свою версію швидкого дихального тесту під назвою SpiroNose. Пристрій може вказати на можливе зараження SARS-CoV-2 протягом хвилини. Потім пацієнти з позитивним тестом проходять тестування за допомогою ПЛР, щоб підтвердити, чи інфекцією є саме SARS-CoV-2.

У дитячій лікарні Філадельфії, штат Пенсільванія, Одрі Одом Джон, доктор медичних наук, та її колеги визначили біомаркери в диханні дітей, які є унікальними для COVID-19. Їхні результати були опубліковані цього року в ACS Infectious Diseases. Паня Джон є співвинахідницею попереднього патенту на біомаркери SARS-CoV-2. Дослідники з Університету Рутгерса в Ньюарку, штат Нью-Джерсі, працюють над алкотестером, який, як вони сподіваються, дозволить встановити діагноз COVID за 10 хвилин. Два стартапи в Сінгапурі розробили дихальні тести на COVID-19, які дають результати менше, ніж за 2 хвилини. Як повідомляє Nikkei Asia, тести призначені для використання на великих заходах і для контролю на кордоні.


Джерело

Що ще почитати: