Намисто виявляє аномальний серцевий ритм
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Намисто виявляє аномальний серцевий ритм

Серцева аритмія - це небезпека, яка підстерігає багатьох з нас. До групи ризику відносяться не тільки літні люди, а й ті, хто схильний до таких факторів, як стрес і шум, які можуть викликати небезпечні порушення в роботі серця. Якщо вчасно не виявити такі порушення, то це може привести до інфаркту, інсульту або зупинці серця. Лікарі з Фінляндії розробили намисто, що допомагає виявити серцеву аритмію.

Невеликі порушення серцевого ритму небезпечні перш за все тим, що зазвичай відбуваються нерегулярно і непередбачувано. Тому їх не завжди легко діагностувати. Рішення, представлене фінськими лікарями на конференції Європейського кардіологічного товариства, покликане вирішити цю проблему. Вчені розробили намисто, в яке вмонтовані електроди ЕКГ. Це дозволяє власникам перевірити своє серцебиття в будь-який час за допомогою програми. Все, що їм потрібно зробити, це запустити додаток і тримати підвіску на грудях протягом 30 секунд.
Електрод вимірює серцебиття і передає дані з додатком. Потім додаток відправляє набір даних в хмару, де штучний інтелект порівнює його з еталонними значеннями і виявляє будь-яку миготливу аритмію передсердь. Результат можна отримати протягом декількох секунд. Також генерується звіт ЕКГ, який пацієнт може передати своєму лікарю.

Команда, що працює під керівництвом Ельмер Санталов з Університету Східної Фінляндії, вже протестувала намисто в ході клінічного дослідження. В цілому 145 випробовуваних перевірили серцебиття за допомогою ланцюжка ЕКГ і одночасно записали ЕКГ за класичним методом. Дослідження показало, що електроди в намисто змогли з високою точністю виявити миготливу аритмію передсердь. Показники діагностики були аналогічні показниками класичного методу.

«Це портативне намисто ЕКГ являє собою новий і простий метод виявлення серцевих аритмій».

Пацієнти старше 65 років, повинні регулярно перевіряти свій серцевий ритм, так як у них особливо високий ризик виникнення аритмії. Однак, якщо виявлення відбувається досить рано, то її відносно легко лікувати - або за допомогою ліків, або за допомогою кардіостимулятора. ЕКГ-намисто може значно полегшити пацієнтам контроль серцевого ритму.

«ЕКГ-намисто» зручне у використанні і дозволяє пацієнтам багаторазово перевіряти свій серцевий ритм самостійно. Це збільшує ймовірність виявлення миготливої ​​аритмії, - пояснює Сантана. В даний час ланцюжок проходить випробування, але дослідники впевнені, що зможуть вивести її на ринок в найближчому майбутньому

Джерело

Що ще почитати: