МОЗ відновлює атестації лікарів, провізорів та фармацевтів
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

МОЗ відновлює атестації лікарів, провізорів та фармацевтів

Про це сьогодні під час прес-брифінгу заявила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак. Відповідний наказ від МОЗ від 19.01.2021 року № 74 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» був зареєстрований у Міністерстві юстиції України.  Як  повідомляється на офіційному сайті МОЗ, станом на сьогодні наказ направлено для публікації в офіційних джерелах, одразу після якої він набере чинності.

Наказом передбачено відновлення атестацій в період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з дотриманням протиепідемічних заходів. Також, наказ врегульовує ряд питань, що стосуються безперервного професійного розвитку лікарів та критеріїв нарахування балів.

З моменту набрання чинності наказу № 74 в атестаційні комісії в одноденний термін мають затвердити та опублікувати на офіційному вебсайті закладу, при якому створено комісію, графік засідань атестаційних комісій для розгляду документів, що були подані на чергову атестацію, але не були розглянуті у зв’язку з карантином. Перші засідання таких комісій повинні відбутись не пізніше ніж через десять днів з дати набрання чинності цього наказу.  
У разі зміни графіку засідань секретар атестаційної комісії зобов’язаний повідомити осіб, які проходять атестацію, не пізніше ніж за три дні до дати проведення засідання, надіславши оновлений графік на їх електронні адреси.

Заступниці міністра наголосила, що МОЗ рекомендує атестаційним комісіям приймати документи онлайн або в поштовій формі і проводити атестацію з дотриманням всіх протиепідемічних заходів.
Основні зміни, які внесено до Порядку проведення атестації лікарів, що затверджений наказом МОЗ від 22 лютого 2019 року № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»:
  • присвоєння наступної кваліфікаційної категорії може бути проведено не раніше ніж через один рік з дати попередньої атестації за умови перевищення мінімальних вимог щодо кількості балів безперервного професійного розвитку;
  • лікарі, які бажають пройти атестацію подають необхідні документи до атестаційної комісії за місяць до початку її роботи;
  • за види діяльності, які не стосуються відповідної лікарської спеціальності (або спеціальностей) лікаря, враховуються не більше ніж 8 балів щорічно;
  • особисте освітнє портфоліо за відповідний річний період подається лікарем для щорічної перевірки до відділу кадрів за місцем роботи до 01 березня;
  • у 2021 році строк подання особистого освітнього портфоліо подовжується на місяць з дати набрання чинності наказу, яким вносяться зміни;
  • особисте освітнє портфоліо за результатами проходження безперервного професійного розвитку створюється для кожної спеціальності, за якою лікар проходить атестацію;
В МОЗ звертають увагу, що за умови відповідності видів діяльності, за які нараховуються бали безперервного професійного розвитку кожній зі спеціальностей лікаря, інформація про такі види діяльності може бути включена до декількох освітніх портфоліо.

Також наказом удосконалено критерії нарахування балів безперервного професійного розвитку. Зокрема, врахування балів за підвищення кваліфікації на циклах тематичного удосконалення здійснюватиметься не більше двох разів на 5 років, незалежно від кількості пройдених циклів тематичного удосконалення. З’явилась можливість отримання балів не лише за участь у тренінгах, конференціях та тематичному навчанні, але й за проведення таких заходів за умови наявності у тренерів сертифікатів міжнародних організацій.

Крім того, відповідно до пункту 7 наказу МОЗ від 22 лютого 2019 року № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» лікарям, які були безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) зараховується 50 балів безперервного професійного розвитку. Бали зараховуються на підставі довідки, наданої керівником закладу охорони здоров’я, де лікар брав участь у  таких роботах.  

Оскільки у 2020 році атестації не проводилися, 50 балів за зазначений вище вид робіт враховуватиметься при поданні документів на чергову атестацію у 2021 році та в наступні роки відповідно до вимог пункту 5 наказу МОЗ від 22 лютого 2019 року № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів».

Що ще почитати: