Імунітет проти COVID-19 може тривати роками
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Імунітет проти COVID-19 може тривати роками

Імунітет до нового коронавірусу може тривати рік, а можливо і довше, особливо після вакцинації проти COVID-19, повідомляє The New York Times. Два останні дослідження показали, що більшості людей, які перенесли COVID-19, потім одужали і пізніше щепились, додатковий заштрик може не знадобитися. Тим, хто ніколи не був інфікований, але потім щепився, можливо і знадобитися додатковий заштрик.

В обох дослідженнях велося спостереження людей, які перехворіли на COVID-19 приблизно рік тому. У дослідженні, опублікованому в понеділок у журналі Nature, вчені виявили певні імунні клітини, які перебувають в кістковому мозку людей, що були інфіковані COVID-19 та згодом щеплені. Ці імунні клітини в разі необхідності можуть виробляти антитіла.

В іншому дослідженні, опублікованому на сервері bioRxiv, вчені виявили, що ці ж В-клітини пам'яті можуть рости та зміцнюватися протягом щонайменше 12 місяців після первинного зараження. Імунітет, викликаний інфекцією та вакцинацією проти ГРВІ-CoV-2, видається довгожителем.

Причина, чому протягом усього життя ми повторно інфікуємось звичайними коронавірусами, може залежати від варіації цих вірусів, а не від імунітету. У дослідженні Nature вчені проаналізували зразки крові 77 людей з інтервалом у три місяці, починаючи приблизно через місяць після зараження. З усіх досліджуваних шестеро було госпіталізовано через COVID-19, а решта мали легкі симптоми. Виявилося, що рівень антитіл у крові учасників різко впав після зараження, але в кістковому мозку залишалися В-клітини пам'яті.

Серед 19 зразків кісткового мозку у 15 були виявлені В-клітини пам'яті приблизно через 7 місяців після зараження. У решти чотирьох В-клітини не виявлено, що може означати, що у деяких людей, які заразилися вірусом, не виникає імунної відповіді. Результати даного дослідження підтверджують ідею необхідності щеплення і тих людей, які перехворіли на COVID-19. У дослідженні bioRxiv вчені проаналізували зразки крові 63 людей, які одужали від COVID-19 приблизно рік тому. У більшості учасників були легкі симптоми захворювання, а 26 із них отримали принаймні одну дозу вакцини Pfizer або Moderna.

Нейтралізуючі антитіла, які перешкоджають реінфекції, у тих, хто був вакцинований, не змінювались приблизно між 6-12 місяцями. Дослідники виявили, що В-клітини пам'яті дозрівали і еволюціонували. В-клітини також змогли нейтралізувати деякі варіанти вірусу. Ті, хто не був щеплений, мали нижчу нейтралізуючу активність проти всіх форм вірусу, особливо проти варіанту B.1.351, вперше виявленого в Південній Африці. Це означає, що людям, які перенесли COVID-19 та вакцину, може не знадобитися чергова вакцинація. Але тим, хто не заразився вірусом або лише був щеплений, з часом знадобиться. Люди, які були інфіковані та отримали щеплення, справді мають надзвичайну реакцію та приголомшливий набір антитіл. У них продовжують вироблятися антитіла. Вчені сподіваються, що ці антитіла затримаються в організмі надовго.
 


Джерело

Що ще почитати: