Грудне вигодовування після щеплення проти COVID-19
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Грудне вигодовування після щеплення проти COVID-19

Хороша новина!
Схоже, що РНК месенджерів від вакцин проти COVID-19 не виявилося в грудному молоці! Дані щодо безпеки вакцин для вагітних або жінок, що вигодовують малюків, -  відсутні. Багато матерів відмовились від вакцинації або вирішили припинити грудне вигодовування (тимчасово або назавжди) через занепокоєння, що вакцина може змінити грудне молоко.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує вакцинувати матерів, що годують грудьми, і не радить припиняти грудне вигодовування після введення вакцини. Академія медицини грудного вигодовування стверджує, що існує ймовірний ризик потрапляння наночастинок вакцини або мРНК у тканини грудей або перенесення їх в молоко. Теоретично, це може призвести до імунних реакцій немовлят, які, в свою чергу, можуть змінити дитячий імунітет. Однак даних про прямі випадки немає.
Щоб усунути цей розрив у знаннях, дослідники проаналізували 13 зразків грудного молока від семи матерів, що годують груддю, які були щеплені вакцинами Moderna або Pfizer-BioNTech проти SARS-CoV-2.

мРНК, яка пов'язана з вакциною, не була виявлена ​​в жодному зразку молока, зібраному до 48 годин після вакцинації. Крім того, будь-яка залишкова мРНК нижче меж виявлення в аналізі, зазнає деградації з боку шлунково-кишкової системи немовлят і додатково зменшує вплив на немовлят. Дані дослідження включають малий обсяг вибірки та той факт, що більшість жінок отримували вакцину Pfizer-BioNTech. Фахівці вважають, що потрібно більше клінічних даних великих груп населення для кращої оцінки впливу різних вакцин на результати лактації.

Тим часом результати підтверджують поточні поради жінкам, які годують груддю, продовжувати годувати грудьми своїх дітей після імунізації проти COVID-19.


Джерело

Що ще почитати: