FDA попереджає: електромагнітне випромінювання стільникових телефонів та розумних годинників може впливати на медичні пристрої
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

FDA попереджає: електромагнітне випромінювання стільникових телефонів та розумних годинників може впливати на медичні пристрої


Управління продовольства та медикаментів США (FDA) рекомендує пацієнтам та доглядачам тримати стільникові телефони та розумні годинники принаймні на відстані 6 дюймів (15,24 см) від імплантованих медичних пристроїв, таких як кардіостимулятори та дефібрилятори.

Нещодавнє попередження випливає з останніх досліджень, які повідомляють, що висока напруга магнітного поля в найновіших смартфонах може стати причиною того, що деякі імплантовані медичні пристрої перейдуть у "магнітний режим" і припинять звичайні рятівні операції, поки вплив магнітного поля не буде усунений.

Наприклад, дефібрилятор серця не зможе виявити напад тахікардії. Магніти також можуть змінювати режим роботи, як, наприклад, увімкнення асинхронного режиму у кардіостимуляторі.
FDA володіє інформацією із опублікованих статей, що досить сильні магнітні поля можуть увімкнути безпечний магнітний режим при тісному контакті. FDA також провела власні випробування на деяких медичних пристроях, які використовують функцію магніту з високою напругою поля і підтвердили, що магнітне поле одночасно відповідає публікаціям і досить сильне, щоб увімкнути режим магнітної безпеки відповідних медичних виробів.

FDA заявила, що вважає, що ризик для пацієнтів низький, і не знає про будь-які несприятливі події, пов'язані з цією проблемою на даний момент.
Американська асоціація серця також застерегла, що магнітні поля можуть гальмувати генератори імпульсів для імплантованого кардіовертера-дефібрилятора та кардіостимуляторів.

FDA запропонувала прості запобіжні заходи для осіб з імплантованими медичними виробами:
  • Тримайте побутову електроніку, таку як деякі мобільні телефони та розумні годинники, на відстані 6 дюймів (15,24 см) від імплантованих медичних пристроїв.
  • Не носіть побутову електроніку в кишені над медичним пристроєм.
  • Перевірте пристрій за допомогою домашньої системи моніторингу, якщо вона у вас є.
  • Поговоріть зі своїм медичним працівником, якщо у вас є якісь симптоми або є запитання щодо магнітів у побутовій електроніці та імплантованих медичних пристроях.
 
Джерело

Що ще почитати: