Дослідження показує, що коронавірус атакує жирову тканину
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Дослідження показує, що коронавірус атакує жирову тканину

Згідно з нещодавнім препринтним дослідженням вчені помітили, що коронавірус вражає жирові клітини та певні імунні клітини в жировій тканині, створюючи імунну відповідь, яка може призвести до серйозних пошкоджень. Цей висновок може пояснити, чому люди з надмірною вагою або ожирінням стикаються з підвищеним ризиком важких захворювань і смерті від COVID-19. Дослідження ще не було рецензовано або опубліковано в журналі, але воно дає уявлення про те, чому деякі пацієнти вразливі до коронавірусу, навіть якщо вони не мають жодних інших ризиків або станів.

Все, що відбувається в жировій тканині, не зупиняється тільки в ній, а впливає на сусідні тканини. У дослідженні вчені з Школи медицини Стенфордського університету перевірили жирову тканину пацієнтів з баріатричною хірургією, щоб зрозуміти, чи можуть вони заразитися коронавірусом. Вони розглядали різні типи клітин — адипоцити, або жирові клітини, а також преадипоцити - клітини, які стають жировими клітинами, та імунні клітини, які називаються макрофагами жирової тканини. Дослідницька група виявила, що адипоцити можуть бути інфікованими, хоча вони не запалюються надмірно. Але певні макрофаги імунних клітин можуть бути інфіковані та мати серйозну запальну відповідь. Крім того, преадипоцити не інфікуються, але додають до загального процесу свою запальну відповідь.

Дослідники також розглянули жирову тканину з тіл європейських пацієнтів, які померли від COVID-19, і виявили коронавірус у жирі навколо різних органів, в тому числі серця та кишечника. Вчені написали, що це може бути пов’язано з ураженням органів у важких пацієнтів з COVID-19. Коронавірус, схоже, ухиляється від імунного захисту організму і «зависає» в жировій тканині, що дозволяє йому реплікувати і викликати важку імунну відповідь, розповів журналу Times Девід Касс, доктор медичних наук, професор кардіології клініки Джона Хопкінса. Якщо людина дійсно страждає на ожиріння, то жир є найбільшим органом у її тілі.

Коронавірус може заразити жирову тканину і фактично там перебувати. Це шкодить чи вбиває? Чи, в кращому випадку, це місце для посилення коронавірусу? Не має значення! Жир стає свого роду резервуаром. Заражений жир в організмі може сприяти «тривалому COVID», який призводить до симптомів, які тривають тижнями або місяцями після того, як людина одужала від коронавірусної інфекції. Вчені вважають, що результати даного дослідження можуть відкрити шляхи для нових методів лікування коронавірусу, спрямованих на жирову тканину, а ліки, які полегшують запалення жирової тканини у пацієнтів з ожирінням, можуть допомогти хворим на COVID-19.

Більше того, дослідження показало, що медичні працівники повинні враховувати вагу пацієнта та жир у тілі під час введення вакцин та лікування COVID-19. Дана стаття є ще одним тривожним закликом для медичної професії та громадського здоров’я, щоб глибше розглянути проблеми людей із зайвою вагою та ожирінням, а також лікування та вакцини, які їм надають медичні працівники. Наразі, лікарі продовжують тільки документувати, але не враховувати ризик тяжкого перебігу COVID-19 у людей з надмірною вагою та навіть смерті від цього захворювання.
 

Джерело

Що ще почитати: