Дослідження однієї дози вакцин AstraZeneca та Pfizer-BioNtech проти COVID-19 на предмет захисту від ризику смерті: свіжі дані з Англії
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Дослідження однієї дози вакцин AstraZeneca та Pfizer-BioNtech проти COVID-19 на предмет захисту від ризику смерті: свіжі дані з Англії

Агентство громадської охорони здоров’я Англії (PHE) надало оперативну інформацію щодо впровадження вакцини проти COVID-19 від компанії AstraZeneca. Дані показують, що одна доза заштрику від COVID-19 знижує ризик смерті людей віком від 70 років і старше на 80%.

PHE заявило, що таке дослідження проведено вперше та із застосуванням даних з реального світу. Дослідження розглянуло нові симптоматичні випадки COVID-19 у період з грудня 2020 по квітень 2021 та дані людей, які померли протягом 28 днів після їх позитивного тесту за статусом вакцинації. Було проаналізовано 48 096 випадків захворювання серед людей віком від 70 років і старше, з них 79,1% пацієнтів були невакцинованими; 12,7% були щеплені вакциною Pfizer-BioNtech BNT162b2, а 8,2% щеплені вакциною AstraZeneca-Oxford ChAdOx1.
 

Виявлено, що пацієнти, котрі отримували одну дозу вакцини AstraZeneca, були захищені від ризику смерті на 55% у порівнянні з невакцинованими людьми. Для однієї дози вакцини Pfizer-BioNtech цей показник склав 44%.
У повідомленні PHE також йдеться, що у поєднанні із іншими захисними вакцинами, які пропонуються в країні передусім, захист від смертності у осіб, щеплених однією дозою вакцин AstraZeneca чи Pfizer-BioNtech еквівалентно становить 80%.
Захист від ризику смертності від вакцини Pfizer-BioNTech зріс до 69% в тих випадках, коли друга доза була введена принаймні за тиждень до того, як пацієнти отримали позитивний результат на COVID-19.  У поєднанні з передбачуваним захистом від зараження коронавірусом, захист від смертності від вакцини становить 97%. PHE також зазначило, що дві дози вакцини Pfizer-BioNTech знижують на 93% ризик госпіталізації людей віком від 80 років.
 

Джерело

Що ще почитати: