Основними темами цього тижня стала критична нестача як лікарів, так і місць в «ковідних» лікарнях. У соціальних мережах відновилося обговорення нестачі кисню в лікарнях і забезпечення їм тих, кому тимчасово не вистачає місць в стаціонарі, але потрібний кисень. Також активно обговорювалася смерть провізора аптеки військового госпіталю, яка померла після вакцинації. Встановлено, що причина смерті - інсульт - ніяк не пов'язана зі щепленням.
22 березня
22 березня
- Стартувала вакцинація сімейних лікарів. Після прибуття нових вакцин до неї приєднаються також працівники соціальної сфери і люди від 80 років.
- Компанія AstraZeneca заявила про 100%-у ефективність своєї вакцини в запобіганні важких форм коронавируса. Такі дані дослідження, які компанія проводила в США, Чилі, і Перу.
- Міністр охорони здоров'я Максим Степанов оголосив, що вакцинація людей старше 80 років, що записалися в чергу на отримання щеплення від коронавируса, стартує в Україні з 29-30 березня.
- Інститут молекулярної біології і генетики виявив нові небезпечні мутації «британського» штаму SARS-CoV-2. Він відрізняється критичними змінами в ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітці і реактивність імунної системи людини.
- Експерти ВООЗ припустили, що причиною поширення коронавируса SARS-CoV-2 могла стати торгівля дикими тваринами в Китаї, які використовують в якості їжі, хутра або для засобів народної медицини.
- В Україні запускається 565 стаціонарних пунктів вакцинації проти COVID-19, які будуть працювати в медичних установах. Кабінети щеплень обладнані відповідно до вимог інфекційного контролю та забезпечені необхідною кількістю доз вакцини. Медики, які в них будуть працювати, пройшли відповідне навчання.
23 березня
- За 2020 рік для боротьби з COVID-19 через ProZorro витратили 31 млрд грн. Такі дані оприлюднив сайт Dozorro.
- У «ковідних» лікарнях країни почала відчуватися гостра нестача персоналу. Харківська влада почали запрошувати людей, у яких є медична освіта, на роботу в лікарні, де працюють відділення для лікування хворих з COVID-19.
- Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні в понеділок затвердив зміни до постанови про карантин, згідно з якими заборона на проведення планових госпіталізацій буде діяти тільки в "червоній" зоні.
- Американська фармацевтична компанія Pfizer почала тестувати на людях таблетки для лікування коронавируса, які можна використовувати при перших ознаках хвороби - до госпіталізації.
24 березня
- Європейський союз посилив правила експорту вакцини від COVID-19. Зміни не торкнуться поставки в рамках міжнародного механізму COVAX. Згідно з повідомленням, нові правила дозволять зробити простіше заморозку експорту в ті країни, влада яких не виконали зобов'язання щодо постачання вакцини.
- Міністерство охорони здоров'я України відновить атестацію медичних працівників, припинену на період дії карантину. (Цю новину в повному обсязі можна прочитати на нашому сайті.)
- Влада Києва заявила, що опорні «ковідні» лікарні Києва завантажені на 100%, ліжка вже стоять в коридорах. Ситуація в багатьох регіонах країни не краща.
- Індія призупиняє експорт вакцини CoviShield виробництва AstraZeneca, щоб забезпечити власне населення. Призупинення експорту торкнеться механізму COVAX, в рамках якого вакцини повинна була отримати в тому числі і Україна.
- У Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит" вперше провели трансплантацію нирки.
- У Всесвітній день боротьби проти туберкульозу міністр охорони здоров'я України Максим Степанов підписав меморандум з USAID щодо співпраці в протидії цьому захворюванню. За його словами, тільки в минулому році на туберкульоз в Україні захворіли понад 17 тис. Осіб, з яких 504 - діти. Одужали понад 14000 громадян, померло - 2886.
25 березня
- Компанія AstraZeneca оновила показник ефективності своєї вакцини проти COVID-19, знизивши його з 79% до 76%. При цьому, компанія підтвердила, що вакцина, розроблена спільно з Оксфордським університетом, на 100% ефективна проти важких або критичних форм хвороби. Також йдеться про те, що вакцина показала ефективність 85% серед дорослих у віці 65 років і старше.
- Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко вилікувався від коронавируса і повернувся до роботи.
- В аеропорту "Бориспіль" приземлився літак, який привіз в Україну першу партію китайської вакцини CoronaVac, виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Ця партія складається з 200 тис доз вакцини і є частиною замовлення розміром в 1 млн 915 000 доз.
- Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який звільняє виробників вакцин від відповідальності за негативні наслідки від вакцинації від COVID-19.
26 березня
- Компанії Pfizer і BioNTech почали тестування своєї вакцини від коронавирусной інфекції на дітей віком до 12 років, щоб до початку 2022 року розширити застосування препарату і до цієї вікової групи.
- В країні побитий черговий антирекорд - за добу зареєстровано 18 132 нових хворих коронавірусів, кількість активних хворих - 29 3088, госпіталізовано - 4826, летальних випадків - 326.
Група компаній «МедЕксперт» на цьому тижні провела 3 заходи:
- 24 березня відбулася професійна школа «Роль мікробіома кишечника дитини. Від ГРВІ до алергії». Основними темами для обговорення стали: дисбіоз і рекурентні респіраторні захворювання в педіатрії, підходи до відновлення балансу мікробіома кишечника дитини, атопічний дерматит від патогенезу в клініку і лікування, діагноз-орієнтована терапія при атопічний дерматит і якість життя дитини.
- Також 24 березня відбулося захід «Фармопіка 2.0. Платформа успішного розвитку фармацевта / провізора».
- 25 березеня спільно з Національним університетом охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика відбулася професійна школа «Академія сімейного лікаря». Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Група компаній МедЕксперт підготували нову програму для педіатрів, лікарів загальної практики - сімейних лікарів і лікарів суміжних спеціальностей. Вона забезпечить безперервне професійне розвиток лікаря і отримання їм відповідних балів до особистого освітнього портфоліо.