Дайджест новин медицини 7.06 - 11.06
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Дайджест новин медицини 7.06 - 11.06

7 червня
 • Міністерство охорони здоров'я України готове видавати міжнародне свідоцтво про вакцинацію в паперовій формі громадянам, які отримали дві дози вакцини від COVID-19.
 • Дослідники Пенсільванського університету (США) розробили «електронний ніс», який здатний виявляти наявність онкологічного захворювання. За плазмі крові прилад діагностував рак яєчників з точністю в 95%, а рак підшлункової залози - з точністю в 90%. Також гаджет виявляє рак на ранніх стадіях.

8 червня
 • Сьогодні ЮНІСЕФ доставив в Україну: 117 000 вакцини Pfizer-BioNTech від СОVID-19 в рамках нової поставки в глобальної ініціативи COVAX.
 • Вчені Клініки Клівленда (США) виявили механізм, за допомогою якого COVID-19 може надавати тривалий вплив на функцію мозку і приводити до деменції, подібної хвороби Альцгеймера.

9 червня
 • Як заявив прем'єр-міністр України Дмитро Шмигаль, "ковідній сертифікат" або "імунний паспорт" ще на стадії розробки і буде введений після затвердження міжнародних вимог ЄС і ВООЗ. Орієнтовно його запуск планується запуск на липень. Сертифікат можна буде отримати як в паперовій формі в установах охорони здоров'я, так і в електронній - через "Дію". Крім того, документ буде містити інформацію не тільки про вакцинацію, а й про негативні результати ПЛР-тестів або про одужання після COVID-19, а також наявності антитіл.
 • Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попередила, що рівень вакцинації проти COVID-19 в Європі ще недостатній для запобігання повторного поширення вірусу в регіоні. І швидке зняття карантинних обмежень може мати катастрофічні наслідки для тих, хто не вакцинована

10 червня
 • Як заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, повний перехід усіх медустанов України на формування електронних лікарняних відбудеться з 1 вересня 2021 року. До цього е-лікарняні будуть працювати в перехідному періоді.
 • У США працівники Центру контролю і профілактики захворювань (CDC) провели дослідження, результати якого підтвердили, що вакцини проти ковіда від компаній Pfizer і Moderna можуть викликати запалення серця у молодих чоловіків.
 • За словами директора Інституту біохімії імені О. В. Палладіна Сергій Комісаренко, до кінця року буде зроблений зразок вітчизняної протеїнової субодиничної вакцини проти коронавируса, готовий для клінічного випробування.

11 червня
 • Міністерство охорони здоров'я України передало 1,2 млрд грн на фінансування 249 лікарень, що мають договір з Національною службою здоров'я України на пакет лікування COVID-19.
 • Україна 17-та у світі і третя в Європі за добової смертності від COVID-19.
 • Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура проводять обшуки в приміщеннях клінічних лікарень на залізничному транспорті міст Києва, Харкова, Львова, Одеси і Дніпра філії "Центр охорони здоров'я" АТ "Українська залізниця", а також в самому філії.
 • 12-13 червня 2021 понад 50 центрів масової вакцинації проти COVID-19 будуть працювати в 15 областях України і в Києві. У них прищеплювати громадян, які записалися в лист очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку або через сайт "Дія" або через контакт-центр МОЗ.
 • Вчені з'ясували, що повітряно-крапельна передача SARC-CoV-2 під час розмови є головним чинником його швидкого поширення. При цьому кашель, чхання, дихання і спів інфікованої людини становлять меншу небезпеку.
 

Група компаній «МедЕксперт» разом із партнерами на минулому тижні провела 5 заходів:
 • 9 червня - фахова школа «Практична педіатрія від А до Я».
 • 10 червня - фахова школа «Безперервний професійний розвиток фармацевта/провізора від А до Я». Було розглянуто широке коло питань: Як допомогти пацієнту з проблемами аноректальної зони; симптоматичне лікування ГРВІ; вітаміни: кому, коли, як; вакцинація: що має знати кожен; принципи лікування тютюнової залежності; сучасний погляд на проблему залізодефіциту та залізодефіцитної анемії; сучасні рекомендації щодо профілактики захворювань опорно-рухового апарату: роль провізора.
 • 10 червня -  6-те засідання наукового дискусійного клубу експертів психіатрії «Шизофренія LIFE». Тема зустрічі: Антипсихотична поліпрагмазія при шизофренії. На засіданні було розглянуто клінічні випадки шизофренії, схеми лікування за допомогою застосування сучасних молекул антипсихотичних препаратів.
 • 11 червня - фахова школа «7 секретів здорового материнства». Спікери: проф. Маменко Марина Євгеніївна, проф. Анфілова Марина Родіонівна, лікар-акушер-гінеколог Ошовський Віктор Іванович, спеціаліст з медицини плода.
 • 11 червня - фахова школа Експерт студіо Ю.Давидової. Теми фахової школи: Інфекційні захворювання та їх вплив на акушерські і перинатальні результати в умовах пандемії; Вікові особливості інфекційної патології поза репродуктивної системи; Актуальні вспекти сексології в усі вікові періоди; Профілактика репродуктивних втрат.

Що ще почитати: