26 квітня
- З 2022 року календар профілактичних щеплень в Україні доповнить вакцина проти пневмококової інфекції.
- Міністерство охорони здоров'я України розробило регламент щодо проведення йодної профілактики в разі виникнення радіаційної аварії.
- Вперше за 13 років в Україні провели трансплантацію кісткового мозку. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що протягом 2021 року в країні планується провести 300 таких трансплантацій.
- У 2021 році в Україні вже зареєстрували 6 завезених випадків малярії, один з яких став смертельним.
- В ЄС розраховують до середини липня вакцинувати близько 70% дорослого населення.
27 квітня
- Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що МОЗ закуповує кисневі концентратори для первинної ланки медицини. Ними зможуть користуватися пацієнти, які після госпіталізації виписані додому, але можуть потребувати кисневої терапії. За словами міністра, на ці потреби наразі виділили 693 млн грн.
- Депутати Верховної Ради зібрали 150 підписів за відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова.
- В Україні за час пандемії COVID-19 кожна п'ята дитина не отримав повністю необхідних щеплень. За даними Центру громадського здоров'я МОЗ, у 2020 році охоплення вакцинацією в Україні знаходиться на рівні 80%.
- Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що Лікарні в Україні заповнені ковіднимі хворими на 52%, максимальна заповненість (71%) відзначається в Хмельницькій області.
- Вчені в США розробили експериментальну недорогу вакцину, яка в перспективі, можливо, буде захищати людей від різних коронавірусів. Вартість однієї дози - менше $ 1. Вакцина націлена на частину спайкового білку вірусу SARS-CoV-2, яка, має високу стійкість до мутацій і поширена майже в усіх коронавірусах.
28 квітня
- Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію розвитку системи надання медичної допомоги громадянам, що страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, на 2021 – 2026 роки.
- Заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер повідомив, що вже найближчим часом електронні лікарняні повністю замінять видачу паперових бланків листків непрацездатності. Відповідний наказ МОЗ зараз перебуває на опрацюванні в центральних органах виконавчої влади.
- До кінця року компанія Pfizer планує випустити препарат для лікування COVID-19.
- Вчені Національної академії наук України заявили, що пік смертності через COVID-19 в країні пройдено.
- В Ірані почалося серійне виробництво власної вакцини від COVID-19 COVIRAN. Зараз випробування цієї вакцини знаходяться на третьому етапі, однак її вже почали вводити добровольцям. До до вересня планується провести більше 30 млн доз цієї вакцини.
29 квітня
- У ВООЗ вважають, що занадто поспішне зняття обмежувальних заходів в Європі, введених для боротьби з COVID-19, може привести до нового спалаху захворюваності коронавірусів. Більш того, експерти організації вважають, що пандемія не тільки не закінчилася, а навпаки, прискорила свої темпи поширення.
30 квітня
- Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що вакцинація другий дозою AstraZeneca почнеться з 19 травня. Для цих цілей зарезервовано 15 тис. Доз вакцини.
- 130 осіб в Україні повністю завершили вакцинацію, отримавши дві дози вакцини. Упродовж минулої доби було вакциновано проти COVID-19 рекордну для нашої країни кількість людей - 73 376 чоловік. Всього з початку прищеплювальної кампанії було щеплено 702 438 осіб, які отримали одну дозу вакцини.
Група компаній «МедЕксперт» на цьому тижні провела 3 заходи
- 27 квітня – форум з проблем захисту від ускладнень вірусних інфекцій «Бактеріальні лізати – pro et contra». Модератор заходу - професор, д.м.н. Дєєва Юлія Валеріївна.
- 27 квітня - фахова школа «Коморбідні стани у пацієнтів з цукровим діабетом». Основні питання до розгляду: Дисфункція гепатобіліарної системи, при цукровому діабеті, зв'язок між цукровим діабетом та МАЖХП, особливості перебігу грибкових уражень нігтів та шкіри при цукровому діабеті, підходи до діагностики та лікування оніхо- та дерматомікозів.
- 28 та 29 квітня - фахова школа "Академія сімейного лікаря". Розглядалось широке коло питань, актуальних в роботі сімейних лікарів.