Дайджест новин медицини 24.05 - 28.05
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Дайджест новин медицини 24.05 - 28.05

24 травня
 • Гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус в понеділок заявив, що в усьому світі від коронавирусу померли не менше 115 тис. працівників охорони здоров'я. Всього в світі з початку пандемії коронавирусу виявили понад 167,5 млн випадків зараження, зафіксували понад 3,4 млн випадків смерті серед інфікованих.
 • Китайські вчені припускають, що штам вірусу пташиного грипу H5N8 може викликати ще одну пандемію.
 • У рамках програми "Велике будівництво" для 9 реконструйованих приймальних відділень медзакладів Київської області закупили комп'ютерні томографи. Закупівлю проводив МОЗ. Також департамент охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації за кошти субвенції з державного бюджету придбав для опорних закладів регіону 11 апаратів ультразвукової діагностики та 10 цифрових рентгенів.
 • Компанія Moderna заявляє, що її вакцина проти COVID-19 була безпечною і ефективною і давала стійкі реакції на антитіла у підлітків у віці від 12 до 17 років.

25 травня
 • Кабмін на своєму позачерговому засіданні розподілив 3 млрд грн бюджетних грошей на вакцинацію від COVID-19.
 • Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко має намір сформувати колегію міністерства та залишити державні закупівлі за ДП «Медичні закупівлі України». Також, за словами міністра, найближчим часом буде заслухано аудит МОЗ. Крім того, Віктор Ляшко заявив, що звернеться до Кабміну для оголошення конкурсу на главу НСЗУ.
 • У Бразилії виявлено новий різновид коронавирусу SARS-CoV-2. Варіант P4 має спільне походження з "бразильськими" штамами Р1 і Р2 і "філіппінським" P3.

26 травня
 • Кабінет міністрів України звільнив з посад двох з п'яти заступників міністра охорони здоров'я - Світлану Шаталову, яка, зокрема, займалася питаннями закупівель, і Ігоря Іващенко, який обіймав посаду заступника міністра з питань євроінтеграції.
 • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що запуск цифрових COVID-сертифікатів заплановано на початок липня.
 • Міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів, що Кабінет міністрів України має намір послабити карантинні обмеження для проведення масових культурних заходів, зокрема дозволити їх відвідування з негативним тестом на COVID-19, зняти обмеження щодо роботи громадського дозволити перетин кордону іноземцям деяких держав.

27 травня
 • За даними ВООЗ Міжнародний механізм COVAX розподілу вакцин від коронавируса може в червні зіткнутися з нестачею близько 190 млн доз препарату. Причина - різке зростання захворюваності COVID-19 в Індії.
 • В Інституті біології клітини НАН України (Львів) розробляють білкову вакцину проти COVID-19 на гуманізувати дріжджах. Передбачається, що вакцина буде значно дешевші за імпортні. Планується, що вже восени можна буде провести доклінічні випробування, і якщо очікування вчених підтвердяться, можна буде в наступному році запускати в Україні дослідне виробництво національної вакцини від COVID-19.

28 травня
 • Як заявив мер Києва Віталій Кличко, з 29 травня на базі Міжнародного виставкового центру почне працювати Центр вакцинації від COVID-19. Аналогічні центри починають працювати в Одесі і Львові.
 • Президент США Джо Байден повідомив, що через 90 днів спецслужби нададуть звіт по дослідженню походження пандемії коронавирусу. Дослідження проводилося в зв'язку з появою інформації про лабораторне створенні вірусу COVID-19

Група компаній «МедЕксперт» разом із партнерами за минулий тиждень провела 4 заходи:
 • 25 травня - фахова школа "Жіноче здоров’я від А до Я в рамках професійного розвитку лікарів-акушерів-гінекологів. Серед цікавого -     дискусійна тема "Домашні пологи: PRO et CONTRA",     майстер-класи "Периопераційна реабілітація в групі вагітних високого ризику" та "Хронічний ендометрит: де ми зараз?", а також актуальна інформація від провідних спікерів заснована на власних кейса.
 • 26 травня - фахова школа «Сучасний погляд на проблему абдомінального болю». Основні питання до розгляду: Функціональні та запальні захворювання кишечника; Overlap СПК/ЗЗК – синдром перехреста захворювань; Гостра і хронічна гепатопанкреатобіліарна патологія: холецистит, панкреатит і обтураційна жовтяниця; Методики підготовки пацієнта до операції та післяопераційне спостереження.
 • 28 травня - фахова школа Експерт студіо Ю.Давидової. Академія сучасних поліпрофільних спеціалістів. Тема - Ожиріння, метаболічний синдром, порушення толерантності до глюкози Цукровий діабет 1 та 2 типу, гестаційний діабет. Лоція щодо захворювань нирок. Сучасні підходи до вирішення проблем невиношування. Дефіцитні стани
 • 28 травня - Науково-практична конференція «Вдосконалення харчування для здоров’я та довголіття людини». Головні направлення заходу – «Харчування та здоров’я» й  «Дієтичні інтервенції для підсилення імунного опору».

Що ще почитати: