Дайджест новин медицини 19.04 - 23.04
Контакти:
+38 044 334-50-28
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Дайджест новин медицини 19.04 - 23.04

19 квітня
  • Всесвітня організація охорони здоров'я продовжила на 90 днів режим міжнародної надзвичайної ситуації через ситуацію з коронавірусом.
  • Міністерство охорони здоров’я розробило проект наказу «Про затвердження нормативів організації акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні». Документ розміщено на сайті для громадського обговорення та опрацювання.
  • За даними Центра громадського здоров’я, у середньому у країні 87% ліжок для хворих на COVID-19 забезпечені киснем.
20 квітня
  • Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні пройдений. Минулого тижня, в порівнянні з позаминулим, зафіксували  майже на 13,5 тисяч менше випадків захворювання. Кількість госпіталізацій також була менша на 3,5 тисячі.
  • Держдеп США через COVID-19 рекомендуватиме американцям не відвідувати 80% країн світу, в тому числі України
  • Ізраїльські лікарні на тлі різкого скорочення числа інфікованих коронавірусів закрили свої COVID-відділення.
21 квітня
  • В Україні зросла кількість госпіталізованих з COVID-19 дітей до 9 років. Згідно з даними НАН, якщо 5-11 квітня рівень госпіталізації дітей у віці до 9 років був 6,2 на 100 тис. Населення, то12-18 квітня цей показник виріс до 6,5. При цьому госпіталізація пацієнтів у віці від 10 до 19 років впав з 3,4 на 100 тис. Населення до 2,6.
  • Кабінет міністрів України оприлюднив Національний план вакцинації від COVID-19 на 2021 рік. Згідно з документом, до кінця року планується охопити вакцинацією більшу частину дорослого населення країни для формування колективного імунітету. Для цього передбачено використання більш 21,913 млн доз вакцин.
22 квітня
  • До України прибули вакцини для рутинної імунізації, які закуповувались «Дитячим фондом ООН (UNICEF)»  за бюджет 2018 року. Це рекомбінантна рідка вакцина «Еувакс» для профілактики гепатиту В, кон’югований препарат проти захворювань, збудником яких є гемофільна інфекція, вакцина для профілактики дифтерії, правця та кашлюку та вакцини для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигену.
  • Як повідомили в МОЗ, Україна отримає 2,5 млрд гривень допомоги від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для боротьби із COVID-19.
  • МОЗ уклав угоду про надання технічної допомоги Україні для подолання наслідків пандемії Covid-19 з міжнародною організацією ПРООН. Загальна сума договору – майже 25 мільйонів гривень.
  • Американські вакцини від коронавірусу Pfizer / BioNTech і Moderna представляють серйозного ризику під час вагітності. За інформацією Центрів США по контролю і профілактиці захворювань, переваги вакцин переважують ризики.
23 квітня
  • Україна отримала другу партію вакцин проти COVID-19 в рамках COVAX. ЮНІСЕФ спільно з ВООЗ доставили 367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, виробленої SK Bioscience, Південна Корея. Вакцини буде виуористано для вакцинації пріоритетних груп та  людей віком 65+. Усі вакцини в рамках ініціативи COVAX Україна отримує безоплатно.
  • На сьогодні в світі зареєстровано 884 273 нових випадки захворювання коронавірусної хворобою COVID-19. Померли за добу - 13 388 осіб. Україна за показником добової захворюваності займає 10-е місце серед держав в світі, за новими летальних наслідків - 7-е.

Група компаній «МедЕксперт» на цьому тижні провела 6 заходів:
  • 20 квітня – «Фармопіка 2.0. Платформа успішного розвитку фармацевта/провізора». Модератор заходу: Чертков Юрій Ігорович, директор компанії Агенство медичного маркетингу, бізнес-тренер. Спікери: Хайтович Микола Валентинович, доктор мед. наук, професор, завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НМУ імені О.О. Богомольця; Бездітко Наталія Володимирівна, доктор мед. наук, професор кафедри клінічної фармакології Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ; Анфілова Марина Родіонівна, д.м.н., професор, Президент Української академії дерматовенерології, універсальна дерматологічна клініка Euroderm.
  • Фахова школа «Порушення ритму: сесія питань та відповідей». Перед слухачами виступила к.м.н., старший науковий співробітник відділу аритмії серця ДУ «ННЦ «Інституту кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України» Романова Олена Миколаївна з доповіддю про основну етіологію порушення ритму.
  • Фахова школа «Хвороби гепатобіліарної системи: фокус на раціональну гепатотропну терапію». Серед основних питань: Дисфункція гепатобіліарної системи, злагодженість роботи всіх зон гепатобіліарної системи, ураження печінки спричинене лікарськими препаратами, основні підходи до діагностики та лікування захворювань печінки та жовчовивідної системи. Лектори: Щербініна Марина Борисівна - професор, доктор медичних наук, заступник директора з науково-організаційної, методичної роботи та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту гастроентерології АМН України; Осьодло Галина Василівна– професор, д.м.н., полковник медичної служби, начальник кафедри військової терапії УВМА.
  • 21 квітня - Фахова школа для фармацевтів «Безперервний професійний розвиток фармацевтів/провізорів від А до Я».
  • 22 квітня - фахову школу Експерт студіо Ю. Давидової. Академія сучасних поліпрофільних спеціалістів. Тема фахової школи: Гіпертензія: преконцепція, гестація, контрацепція, профілактика серцево-судинної патології в наступному житті. Хірургічна патологія під час вагітності та у післяпологовому періоді .Загроза переривання. Дефіцитні стани.
  • 23 квітня - Фахова школа «Абдомінальний біль в амбулаторній практиці». Основні питання до розгляду: Функціональні розлади шлунково-кишкового тракту. Їх класифікація та прояви; Підходи до діагностики та лікування функціональних розладів ШКТ на прикладі клінічного випадка; Абдомінальний біль, його різновиди; Можливість болю до маскування та іррадіації в залежності від патології внутрішніх органів; Чи спотворює введення анальгетиків і/або спазмолітиків клінічну картину?

Що ще почитати: