Дайджест новин медицини 17.05 - 21.05

На цьому тижні основним драйвером новин стала зміна керівництва Міністерства охорони здоров'я України.

18 травня
  • Верховна Рада України підтримала подання про звільнення Максима Степанова з посади міністра охорони здоров'я. Основною причиною названо провал вакцинальної кампанії. У той же час Президент України Володимир Зеленський в якості основної причини назвав погіршення його відносин з Прем'єр-міністром Шмигальом.
  • Міністерство охорони здоров'я України та Світовий банк уклали угоду на 90 млн. Доларів. Вони будуть надані Україні для розгортання додаткових можливостей в боротьбі з пандемією і розподілені за трьома напрямками. Близько 1,1 млрд грн (40 млн дол) направлять на підтримку придбання вакцини, близько 850 млн грн (30 млн дол) виділять на розгортання вакцинації проти COVID-19, а понад 550 млн грн (20 млн дол) передбачили на зміцнення спроможності проведення тестування на COVID-19 в Україні.
  • Індія не відновить експорт вакцин від коронавируса щонайменше до жовтня поточного року, оскільки країна зберігає дози для внутрішнього використання.
19 травня
  • Вчені з університету Хельсінкі розробили новий експрес-тест для діагностики коронавирусної інфекції всього за 10 хвилин
  • Комітет здоров'я нації Верховної Ради схвалив законопроект про встановлення кисневих станцій в опорних лікарнях. На ці цілі з Держбюджету буде виділено 800 млн. грн.
  • Міністерство цифрової трансформації України планує вже в липні поточного року запустити сертифікати про проходження вакцинації в додатку "Дія".
  • Вчені Страсбурзького університетського госпіталю (Франція) з'ясували, що після хвороби імунітет до COVID-19 зберігається до 13 місяців. Антитіла в крові також значно знижують ймовірність повторного зараження протягом цього періоду.
20 травня
  • Верховна Рада призначила Віктора Ляшко міністром охорони здоров'я України.
  • Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко планує до кінця року вакцинувати від COVID-19 всіх бажаючих.
  • В Україні розпочалася перевірка якості медичних інформаційних систем. Зараз Агентство захисту прав медпрацівників і пацієнтів проводить опитування медпрацівників і пацієнтів в Києві.
  • Японські лікарі просять скасувати Олімпійські ігри в Токіо через пандемію COVID-19. Місцеві лікарні переповнені пацієнтами з коронавірусом.
  • Бразилія лідирує за кількістю дитячої смертності від коронавируса. З початку пандемії від COVID-19 в країні померли 832 дитини у віці до 5 років. При цьому в США за той же період загинуло 139 малюків.
21 травня
  • Експерти ВООЗ заявили, що в сьогодні в світі найчастіше виявляють 4 основні штами COVID-19: індійський, південноафриканський і британський. При цьому спрогнозувати появу нових варіантів патогену дуже важко.
  • Іспанські хірурги провели унікальну трансплантацію серця двомісячної дівчинки від донора з іншою групою крові. На момент операції малятко важила 3 ​​кг 200 гр.

Група компаній «МедЕксперт» разом з партнерами на цьому тижні провела 2 заходи:
  • 18-19 травня - Науково-практична конференція «Інновації в дитячій гастроентерології та нутриціології в практиці педіатра і сімейного лікаря. Читання імені професора Ю.В. Бєлоусова». Метою конференції є ознайомлення лікарів з інноваціями в діагностиці та лікуванні захворювань травної системи у дітей, коморбідної патології, проблем харчування та здорового способу життя обмін практичним досвідом щодо особливостей надання гастроентерологічної допомоги в епоху COVID-19, сприяння професійному зростанню лікарів і підвищення якості надання медичної допомоги дитячому населенню в Україні на всіх рівнях.
  • 20-21 травня – фахова школа «Практична педіатрія від А до Я».

Що ще почитати:

Офтальмологічні катастрофи та коморбідність: сучасний погляд на складні випадки

Офтальмологічні катастрофи та коморбідність: сучасний погляд на складні випадки

Офтальмологія – це не лише про зір, але й про глибокий зв’язок із загальним станом здоров’я пацієнта. ...
Дієтичні добавки: міфи та наукові факти

Дієтичні добавки: міфи та наукові факти

Дієтичні добавки вже давно є невід’ємною частиною сучасної медицини та здорового способу життя. Проте їх використа...
Біостатистика та епідеміологія: як Data Scientist може допомогти у боротьбі з пандеміями

Біостатистика та епідеміологія: як Data Scientist може допомогти у боротьбі з пандеміями

Сучасний світ все частіше стикається з появою нових інфекційних хвороб, які можуть перерости у пандемію. COVID-19 &ndash...
Роль штучного інтелекту в діагностиці захворювань: можливості та обмеження

Роль штучного інтелекту в діагностиці захворювань: можливості та обмеження

У сучасній медицині швидкість та точність постановки діагнозу має вирішальне значення, тому штучний інтелект стає незамі...
Ліпіди: що важливо знати

Ліпіди: що важливо знати

Ліпіди виконують декілька важливих функцій в організмі, серед яких:   Енергетичне забезпечення: Ліпіди є о...