14 червня
- Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що потрібно готуватися до того, що вакцинація від COVID-19 в Україні буде проводитися кожен сезон.
- МОЗ радить вагітним не вакциновані без гострої необхідності, а в крайньому випадку використовувати вакцину компанії Pfizer.
- Біотехнологічна фірма Novavax заявила 14 червня, що її вакцина проти COVID-19 є безпечною і ефективною на 90,4%.
- Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебрейесус в рамах саміту G7 заявив, що не можна виключати версію лабораторного походження COVID-19, звинувативши Китай в недостатній "прозорості" на початковому етапі розслідування проблеми.
15 червня
- ВООЗ вивчає штам коронавирусу, вперше виявлений в Латинській Америці і який отримав назву "лямбда". Експерти не виключають, що він може бути заразною звичайного вірусу і становлять велику загрозу імунній системі людини.
- Народних депутатів будуть вакцинувати від коронавируса препаратом Comirnaty компанії Pfizer.
16 червня
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що з 16 червня всі області України переходять в "зелену" зону коронавирусу. Показники захворюваності також відповідають значенням ЄС для зеленої зони.
- Перший випадок зараження "зеленим грибком" (гриб роду Aspergillus) виявили у 34-річного чоловіка в індійському штаті Мадхья-Прадеш. Перед цим пацієнт протягом двох місяців лікувався від коронавируса, у нього було уражено 90% легких.
17 червня
- Верховна Рада підтримала внесення змін до Держбюджету на 2021 рік, за яким пропонується перерозподілити 300 млн грн з Фонду президента для створення в Україні п'яти центрів неонатального скринінгу, в яких зможуть діагностувати 21 рідкісне захворювання у новонароджених з усіх регіонів країни.
- Індійський штам коронавирусу «дельта» виявлений в Литві.
- У Полтавському обласному кардіоваскулярному центрі провели першу в регіоні операцію на відкритому серці - аортокоронарне шунтування. Всього в Україні 49 кардіохірургічних центрів. У 34 з них роблять операції на відкритому серці.
18 червня
- Міністерство охорони здоров'я України до кінця червня направить на закупівлю 38 млн доз вакцин від COVID-19 10,5 млрд грн. На ці цілі вже витрачено 7,9 млрд грн.
- У Запоріжжі підтверджено захворювання на ботулізм у двох людей, які вживали в'ялену рибу. Зараз вони перебувають у важкому стані в реанімації.
- За даними вчених Саарського університету (Німеччина), змішана вакцинація від коронавирусу за допомогою векторної і мРНК-вакцин може показати більш високу ефективність, ніж традиційна вакцинація препаратом одного типу.
Група компаній «МедЕксперт» на цьому тижні провела разом із партнерами провела 5 заходів:
- 14 червня - фахова школа «Вагітність високого ризику». Спікери: Зайченко Ганна Володимирівна, завідувачка кафедри фармакології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця,Академік Національної академії наук вищої освіти України та Давидова Юлія Володимирівна, керівник відділу акушерських проблем екстрагенітальної патології ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук'янової НАМН України».
- 16 червня - фахова школа «Сучасні можливості попередження ушкодження життєвозначущих органів в умовах пандемії COVID-19». Спікери: О.М. Пархоменко, (член-кореспондент НАМН України, професор, завідувач відділу реанімації та інтенсивної терапії ДУ ННЦ «Інституту кардіології ім. М.Д. Стражеска НАМН України) та О.А. Голубовська , професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб «Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця)
- 17 червня - фахова школа "Жіноче здоров’я від А до Я в рамках професійного розвитку лікарів-акушерів-гінекологів".
- 17 червня - фахова школа «Підходи до ведення пацієнтів з патологією сечостатевої системи». Основні питання до розгляду: Що спільного між сечокам’яною хворобою і хронічним пієлонефритом? В яких випадках робимо акцент на фітотерапії? Харчові фактори ризику уролітіазу та чи можна профілактувати уролітіаз? В чому полягає дієтотерапія СКХ?
- 18.06 – «Акушерство XXI ст: до чого готуватися? Погляд акушера-гінеколога, генетика та репродуктолога».