Дайджест новин медицини 12.04 - 16.04
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Дайджест новин медицини 12.04 - 16.04

На цьому тижні в світі було зареєстровано 837 586 нових випадків захворювання COVID-19. Україна за показником добової захворюваності займає 12-е місце серед держав в світі, за новими летальними випадками - 6-е.

12 квітня
  • Міністерство охорони здоров'я України планує на початку літа відкрити в містах-мільйонниках - Київ, Львів, Харків, Запоріжжя - великі вакцинні центри для вакцинації від COVID-19. Такий центр, наприклад, в Києві, може вакцинувати до 10 тис. осіб на добу.
  • МОЗ спільно з Державним експертним центром розробили стандарт медичної допомоги по реабілітації пацієнтів з COVID-19.
13 квітня
  • У МОЗ розроблено положення про порядок надання реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоров'я, типове положення про реабілітаційному відділенні, мультидисциплінарної команди.
  • В Україні ризик поширення поліомієліту зберігається на високому рівні, перш за все через недостатнє (83%) рівня охоплення вакцинацією від цього захворювання.
  • Великобританія вивчає можливості комбінувати вакцинацію різними препаратами від COVID-19, зокрема, препаратів Moderna і Novavaх. Головне питання: чи дає введення першої та другої доз різних вакцин ту саму імунну відповідь, як і при вакцинації двома дозами одного препарату.
14 квітня
  • Заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер заявив, що МОЗ розробило план заходів щодо реалізації концепції електронної охорони здоров'я. Відповідну постанову відправлено на розгляд уряду.
  • У шорт-лист кандидатів на посаду глави на посаду голови Національної служби здоров'я України (НСЗУ) увійшли три кандидати: тимчасово виконуючий обов'язки глави відомства Андрій Віленський, директор департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко і засновник консалтингової компанії Revival Institute for Future Вадим Арістов.
  • Інститут епідеміології Громашевського НАМНУ та Інститут молекулярної біології НАНУ заявили про дослідження, що підтверджують ефективність препарату «Протефлазід» при COVID-19: «Проведені дослідження свідчать про високу специфічну противірусну ефективності препарату на коронавіруси людини (сезонний HCoV 229 E і пандемічний SARS-CoV-2) і тварин (ТГС). Показано, що мішенями дії «Протефлазіду» на SARS-CoV -2 є його РНК-полімераза і головна 3CL-протеаза (білки, блокування яких перешкоджає розмноженню вірусу), що є обгрунтуванням для подальшої розробки схем специфічної профілактики і лікування СOVID-19 », - йдеться в спільній заяві.
15 квітня
  • 3-й етап випробувань ізраїльської вакцини від СOVID-19 запропонували провести в Україні з подальшою можливістю виробництва вакцини, в тому числі і на наших потужностях.
  • Центр громадського здоров'я (ЦГЗ) влітку планує запустити секвенатор для визначення штамів коронавируса.
  • В ЄС планують до літа - початку туристичного сезону - ввести COVID-паспорта. Документ дозволить безпечно і вільно пересуватися під час пандемії COVID-19 людям, які були вакциновані, отримали негативний результат тесту або вилікувалися від коронавируса.
16 квітня
  • У Парламенті зібрано 120 підписів з 150 необхідних під проектом постанови із закликом до уряду про відсторонення міністра охорони здоров'я Максима Степанова.
  • Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова, заявив про те, що в його клініці випробували нову методику лікування COVID-19. Це дозволило врятувати подружжя, яких госпіталізували з коронавірусом у важкому стані - низька сатурація, загроза відмови нирок. На консиліумі запропонували комбінацію противірусної терапії з селективним блокатором янус-кінази. Пацієнти пішли на поправку і переведені в терапію.
  • МОЗ чекає рішення Європейського Союзу щодо імунних паспортів для впровадження їх в Україні. В такому паспорті крім позначки про вакцинацію, передбачається відмітка про проведений ПЛР-тестуванні і кількость антитіл.
  • Генеральний директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що для найбільш ефективної вакцинації від коронавируса, ймовірно, необхідно буде зробити щеплення трьома дозами. Це слід зробити через 6-12 місяців після останньої ін'єкції.
  • У м. Моршин Львівської області стартує пілотний проект з колективної вакцинації всього дорослого населення. У місті проживає 4239 чоловік, для вакцинації виділено 2400 доз вакцини CoronaVac.
  • В Україну прибула перша партія вакцини від коронавируса через глобальний механізм COVAX. Спецрейс доставив перші 117 тисяч доз COVID-вакцини компаній Pfizer і BioNTech. Наступна партія вакцини Pfizer прибуде в Україну в травні-червні.

Група компаній «МедЕксперт» на цьому тижні провела три заходи:
  • 14 квітня - фахова школа «Харчова алергія і харчова непереносимість. В чому різниця?». Лектори: Шадрін Олег Геннадійович - професор, заслужений діяч науки и техніки України, Президент асоціації педіатрів-гастроентерологів і нутриціологів України та Бісюк Юрій Анатолійович – д.мед.н., професор кафедри дерматовенерологіі, алергології, клінічної та лабораторної імунології НУОЗ України імені П.Л. Шупика.
  • 15 квітня - фахова школа «Експерт студіо Ю. Давидової». Тема: Анемія: захворювання шлунково-кишечного тракту, захворювання нирок, захворювання ССС, захворювання ЩЗ. Невиношування, профілактика втрат вагітності в ранньому терміні, стратифікація ризику виношування вагітності при соматичних захворюваннях (ССЗ, аутоімунні).
  • 15 та 16 квітня - фахова школа «Практична педіатрія від А до Я»

Що ще почитати: