Україну накриває третя хвиля пандемії коронавірусу. Влада терміново відкриває в регіонах додаткові лікарні для лікування хворих на коронавірус. Вводить мобільні патрулі, які повинні будуть контролювати дотримання карантину - всього їх буде 900. За заявами медиків, через тяжкий перебіг захворювання пацієнтам потрібно в 2-4 рази більше кисню, ніж раніше. При цьому, повністю щеплених в країні всього лише 6,4 млн. чоловік. В результаті, реанімації забиті, причому, за даними МОЗ, в них немає жодного вакцинованого, а всього в ковідних шпиталях нещеплених - 97%.
- 13 жовтня в Україні зафіксовано понад 16 тисяч інфікованих COVID-19 і 741 летальний випадок від цієї хвороби.
- В Україні фіксуються найвищі з початку пандемії показники захворюваності дітей на COVID-19.
- За даними ВООЗ, смертність в результаті пандемії COVID-19 знижується і знаходиться на найнижчому рівні з початку року. Це характерно для більшості регіонів світу, крім Європи. Однак, це все ще неприпустимо високий рівень - майже 50 тисяч смертей в тиждень.
- «Укрзалізниця» розгорне на вокзалах лабораторії для експрес-тестів, щоб тестування було доступно, якщо хтось раптом не вакцинувалася і не зробив заздалегідь тест.
- В Україні планують дозволити медбратам і медсестрам в окремих випадках приймати рішення про щеплення без участі лікаря.
- Міністерство охорони здоров'я планує в рамках проекту «Велике будівництво» оновити інфраструктуру і матеріально-технічну базу 48 лікарень.
- МОЗ планує запустити електронні рецепти для всіх ліків навесні 2022 року.
- Національне агентство з питань державної служби оголосило список кандидатів на голову Національної служби здоров'я України. Це Тетяна Бойко, Наталія Гусак, Віталій Давидов, Дмитро Самофалов, Оксана Сухорукова та Анна Фенчак.
- Всесвітня організація охорони здоров'я представила список з 26 вчених, які будуть вивчати нові віруси і працювати над запобіганням пандемій в майбутньому.
Група компаній «МедЕксперт» на цьому тижні провела такі заходи:
- Фахову школу «Питання гепатології: Все про гепатобіліарну систему (ГБС)». Теми: Дисфункція гепатобіліарної системи, при Covid-19; Зв'язок між порушенням функції печінки та розвитком ЖКХ; Основні підходи до діагностики та лікування захворювань гепатобіліарної системи
- Фахову школу «Нові факти про СКХ і підходи до її лікування». Теми: Нові факти про сечокам’яну хворобу; Ретроградна хірургія. З чого почати?; Гнучка уретерореноскопія. Основні моменти; Диференційна діагностика болю в попереку; Підхід до вибору спазмолітика.
- V науково-практичну конференцію «Тромбопрофілактика в Україні. Сучасні світові тенденції», присвячену WORLD THROMBOSIS DAY 2021.