10 травня
- Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що «ми вийшли з третьої хвилі пандемії».
- У компанії BioNTech заявили, що їх вакцина Pfizer-BioNTech поки що не потребує модифікацій, щоб захищати щеплених від нових штамів коронавируса COVID-19. Однак визнали, що компанія ще в березні почала випробування "переробленої версії вакцин" проти мутованого COVID-19. Також йде вивчення варіанту з можливою третьою дозою вакцини з метою отримати у щеплених довший імунітет і захистити їх від варіантів вірусу.
- Лікарі в Індії повідомляють про "цілої серії випадків" інфікування мукормікоз (чорним Рибка) серед видужуючих і видужали пацієнтів з коронавірусів. Для лікування COVID-19 застосовуються препарати, які зменшують запалення легенів, але одночасно пригнічують імунну систему і підвищують рівень цукру в крові. Зазвичай у пацієнтів з цією інфекцією є такі симптоми: закладеність носа і кровотеча, набряк і біль в оці, втрата зору, навколо носа можуть бути чорні ділянки шкіри. Грибок вражає носові пазухи, легені і мозок. Смертність від нього становить 50%.
11 травня
- Максим Степанов оголосив, що Україна матиме аналогічні європейським сертифікати вакцинації проти COVID-19. За його словами, сертифікати з’являться в Україні вже з 1 липня 2021 року, отримувати їх можна буде в режимі онлайн.
- Національна служба здоров’я України опрацювала усі пропозиції від медичних закладів, сформувала усі договори та відправила 93% угод на підпис надавачам послуг. У процесі перевірки НСЗУ виявила, що понад 450 надавачів подали неправдиві дані.
- Світовий банк схвалив виділення Україні кредиту в 90 млн євро для закупівлі вакцин від коронавируса в рамках глобальної ініціативи COVAX.
- В кінці минулого тижня в Київському міському центрі нефрології та діалізу вперше посмертно трансплантували нирку.
- Всесвітня організація охорони здоров'я класифікує "індійський" штам коронавируса (B.1.617), вперше виявлений в цій країні в жовтні 2020 року, як "варіант, що викликає заклопотаність" на глобальному рівні.
12 травня
- Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що наша країна фінансує розробку власних вакцин від коронавируса. Так, Український фонд досліджень профінансував на конкурсній основі розробку двох вакцин від COVID-19, третю розробку фінансує бізнес.
- Норвегія не відновить використання вакцини проти COVID-19 виробництва AstraZeneca через ризик виникнення рідкісних, але серйозних побічних ефектів.
- За даними дослідження вчених Оксфордського університету, люди, які перехворіли на досить нешкідливими допандемічнимі коронавірусами, які зазвичай викликають легку грипоподібні застуду, можуть бути не тільки не краще захищені при зустрічі з SARS-CoV-2, а й отримати більш важкий перебіг COVID-19. Автори з'ясували, що у людей з летальним результатом COVID-19 "спостерігався імунний механізм, що нагадує антигенний імпринтинг". Тобто. Якщо вони вже зустрічалися з коронавірусами HKU1, 229E, NL63 або OC43 і виробили до них ефективні антитіла, то при зустрічі з SARS-CoV-2 їх імунітет поспішав напрацювати проти одного з ділянок S-білка нового коронавируса саме ці антитіла, - а не нові , "заточені" чітко під новий антиген.
- Ефективність китайської вакцини від коронавируса CoronaVac, яку закуповує Україна, в реальних умовах виявилася вищою, ніж при клінічних випробуваннях.
13 травня
- МОЗ та міжнародний фонд ЮНІСЕФ проведуть всеукраїнське навчання лікарів первинної медичної допомоги. Тренінги сфокусують увагу на клінічному веденні пацієнтів, хворих на Covid-19. Під час першого етапу планують охопити приблизно 75% сімейних лікарів комунальних закладів.
- МОЗ розпочинає сероепідеміологічне дослідження поширення антитіл до коронавірусу Sars-Cov-2. Під час дослідження буде оцінено стан популяційного імунітету населення, визначені найвразливіші групи до інфікування, доступ до тестування, частку безсимптомних випадків серед дорослого населення, а також можливі фактори ризику.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що вважає важливим продовження розслідування причин виникнення COVID-19, оскільки наявних даних про це недостатньо.
- Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що «досягти стовідсоткової вакцинації, напевно, буде неможливо. Скажу відверто: ми сподіваємося, що переконаємо громадян, щоб це було 70%. Зрозуміло, що по досягненню цих 70% будуть зовсім інші карантинні режими, і можливо вони будуть скасовані».
- Найбільша кількість побічних ефектів після вакцинації від коронавируса зафіксовано від препарату Covishield (AstraZeneca індійського виробництва). З цієї вакцини надійшла одна тисяча повідомлень.
- Станом на ранок 13 травня в світі зареєстрували 750 620 нових випадки захворювання коронавирусной хворобою COVID-19. Померли за добу - 13 861 чоловік. Україна за показником добової смертності посідає сьоме місце серед держав в світі, за новими летальних наслідків - перше.
14 травня
- МОЗ дозволив проведення масових спортивних заходів за умови дотримання необхідних санітарних норм.
Група компаній «МедЕксперт» разом з партнерами на цьому тижні провела 6 заходів:
- 12 травня - фахова школа "Академія сімейного лікаря".
- 13 травня - фахова школа з безперервного професійного розвитку лікаря-стоматолога «Мультидисциплінарний підхід в діагностиці та лікуванні стоматологічних захворювань».
- Фахова школа Експерт студіо Ю.Давидової. Тема фахової школи: Лоція з лікування ТГВ/ТЕЛА. Патологія плацентації (прееклампсія, затримка внутрішньоутробного розвитку, тощо).Ранні невиношування, профілактика дефіцитних станів.
- Фахова школа «Здоров’я гепатобіліарної системи: у чому секрет успіху?» Основні питання до розгляду: Дисфункція гепатобіліарної системи, що важливо знати? Ураження печінки – зниження імунітету. Основні підходи до діагностики та лікування захворювань печінки та жовчовивідної системи.
- 14 травня - фахова школа "Безперервний професійний розвиток фармацевта/провізора від А до Я".
- Фахова школа «Підходи до ведення пацієнтів з патологією сечостатевої системи». Серед основних питань: Фактори які утруднюють диференціацію захворювань простат. Чи наявність запалення простати виключає наявність раку простати? Маркери раку простати. Хронічний простатит – значення мультипараметричної МРТ. Роль урофлоуметрії.