Дайджест 8.03 - 12.03
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Дайджест 8.03 - 12.03

  • Інформаційний тиждень відкрила Національна служба здоров'я України (НСЗУ). Вона ініціювала ряд кримінальних проваджень через випадки невиконання медичними закладами контрактів з НСЗУ, що призвело до смерті пацієнтів. Причинами стали недбалість, непрофесійність, вимагання та ін.
  • Також НСЗУ призупинила фінансування 83 медустанов по пакетам, за якими ці заклади не виконали умови перехідного фінансування. Для виконання умов медустановам було надано півроку.
  • 9 березня Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на нараді з головами обласних державних адміністрацій та керівниками департаментів охорони здоров'я заявив про необхідність прискорити процес вакцинації проти COVID-19. З початку прищеплювальної кампанії, яка стартувала 24 лютого, на 9 березня в Україні було щеплено всього 19 тис. 118 осіб.
  • 9 березня Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) на замовлення Міністерства охорони здоров'я доставив в Україну 450 тис. Доз вакцини для захисту дітей від туберкульозу (БЦЖ). Вакцина зроблена компанією Serum Institute of India, має прекваліфікацію ВООЗ. Це перша партія БЦЖ, що надійшла в країну в цьому році. Пізніше Україна отримає ще 640 тис доз. Вакцини закуплені ЮНІСЕФ на кошти із залишків бюджету 2018 року.
  • 10 березня Міністерство охорони здоров'я України зареєструвало ще одну вакцину CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd. Це третя вакцина, яка дозволена в Україні для екстреного застосування. Раніше були зареєстровані AstraZeneca (Covishield) і Pfizer / BioNTech.
  • 10 березня Міністерство охорони здоров'я придбало більш 6,5 млн експрес-тестів на антиген до коронавірусу SARS-CoV-2. 4,312 млн тестів з них вже розподілені і доставлені по регіону. Ще більш 1,873 млн експрес-тестів будуть поставлені в медустанови незалежно від форми власності. Також ще 358,625 тис. експрес-тестів будуть поставлені в пункти тестування на контрольних пунктах в'їзду і виїзду на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях, Автономній Республіки Крим і Севастополя.
  • 10 березня з'явилася інформація, що народний депутат VII і VIII скликань від Партії регіонів Андрій Шипко призначений в.о. директора Національного інституту раку (НІР). З літа 2020 року О. Шипко займав посаду першого заступника директора НІР.
  • 11 березня виповнився рік з тих пір, як Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила пандемію коронавируса SARS-CoV-2.
  • 11 березня Спеціалізована дитяча лікарня «Охматдит» почне здійснювати діагностику дорослих пацієнтів, які потребують трансплантації кісткового мозку. Це стало можливим після того, як Міністерства охорони здоров'я України змінило статус цієї медустанови.

На цьому тижні Група компаній «Медксперт» провела 4 заходи:
  • 10 березня відбулася професійна школа «Жіноча репродуктивна функція і чоловічий професіоналізм: гармонія слабкості і сили».
  • 11 березень можна було відвідати професійну школу Юлії Давидової, присвячене проблемам реконцепціонного консультування і прегравідарної підготовки при соматичних захворюваннях і патології репродуктивної системи.
  • Також 11 березня проведено професійна школа «Кашель: Інфекція vs Алергія». Розглядалися такі проблеми: кашель і COVID-19, клінічне мистецтво в визначенні причини кашлю, тригери і асоційовані симптоми при кашлі та ін.
  • 12-13 березня проходив конгрес Pandemic STOP! Захід приурочено до року введення масового локдауна в Україні. Протягом двох днів конгресу учасники змогли отримати найактуальнішу інформацію від провідних міжнародних та національних експертів галузі. Серед розглянутих тем - міжнародний досвід вакцинації від COVID-19, досягнення інфекційного контролю 1 року пандемії, ведення пацієнта з коронавірусів в відділенні інтенсивної терапії, нові підходи до освіти під час локдауна, педіатрія в умовах пандемії, інфодемія як джерело виникнення колективного хворого, віддалені наслідки COVID-19 з практики лікаря сімейної практики та інші.

Що ще почитати: