Основною темою минулого тижня стала вакцинація. На жаль, це збіглося з черговим зростанням захворюваності коронавірусом в Україні. На сьогодні зареєстровано 8003 нових випадків, госпіталізовано 2762, летальних випадків 146, одужали 4244 людини.
- У вівторок, 22 лютого головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив про те, що в країні зареєстровано вакцини від Covid-19 компаній Pfizer і Oxford / AstraZeneca (торгова назва CoviShield). Останню для екстреного застосування схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я, також її дозволили використовувати країни ЄС, Великобританія та Індія.
- 23 лютого в Україні з Індії прибули перші 500 тис. Доз вакцини CoviShield. За словами Головного санітарного лікаря Віктора Ляшко, імунітет після щеплення буде зберігатися протягом року. На закупівлю вакцин для безкоштовної вакцинації громадян в бюджеті передбачається 3,9 млрд. грн.
- 24 лютого стартувала вакцинація. Першим вакцинувалася черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко. За добу було зроблено 159 щеплень першою дозою вакцини.
- Національна служба здоров'я України (НСЗУ) заявила про готовність укладати договори з медичними установами по пакету «Вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусів SARS-CoV-2». Оплату планується здійснювати за фактично виконану роботу з розрахунку 25 грн за першу дозу вакцини і 60 за другу.
- А в Парламенті при Комітеті здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування була створена робоча група, яка розгляне механізми впровадження страхової медицини, в тому числі механізм доплат за медпослуги, які не включені в гарантовані державою пакети.
- Також в Комітеті здоров'я нації ініціюють розробку двох законопроектів, які повинні будуть обмежити продаж лікарських засобів дітям до 14 років, а також ввести жорстку відповідальність за порушення цієї норми.
- Регулюванням фармацевтичного ринку зайнялося на цьому тижні і Міністерство охорони здоров'я. За словами заступника міністра охорони здоров'я Ігоря Іващенко, відомство має намір врегулювати можливість дистанційної торгівлі лікарськими засобами. З цією метою було підготовлено зміни до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі в частині здійснення дистанційної торгівлі лекзасобами.
- Ще одна важлива новина стосується трансплантації органів і тканин. 24 лютого Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою створюються передумови до появи вітчизняних виробників біоімплантатів. Також документ дозволить медустановам, які мають ліцензію на здійснення господарської діяльності з комбустіології, виготовляти і використовувати алотрансплантат шкіри. Фактично мова йде про дозвіл використовувати донорську шкіру.
- 25 і 26 лютого група компаній «Медексперт» проводила науково-практичну конференцію «Дні гастроентерології в Чернігові». Основна теми конференції: запальні і функціональні захворювання кишківника, кислотозалежних захворювань, патологія печінки і підшлункової залози, а також дієта, пребіотики і пробіотики в корекції композиції кишківникової мікробіоти.
- 26 лютого група компаній «Медексперт» проводила в м. Дніпро захід «Безперервний професійний розвиток фармацевта / провізора від А до Я». Учасники прослухали лекції про симптоматичне лікування ГРВІ, порушення статевої функції при захворюваннях передміхурової залози, про міфи і реальності мікронутрієнтів в житті людини, про вітаміни, про профілактику захворювань опорно-рухового апарату і деякі інші. Також учасники могли поспілкуватися з лекторами в форматі питання-відповіді.