Дайджест 1.03 - 5.03
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Дайджест 1.03 - 5.03

 • 1 березня Всесвітня організація охорони здоров'я вперше за сім тижнів почала фіксувати зростання нових випадків коронавирусної інфекції COVID-19. Експерти організації вивчають причини цього зростання, але вважають, що в ряді випадків це пов'язано з ослабленням заходів захисту від вірусу. З початку пандемії в світі SARS-CoV-2 заразилися  понад 113 млн осіб, понад 2,5 млн померли.
 • 1 березня в Україні розпочався запис в список очікування на вакцинацію від COVID-19. За тиждень 127 тис. чоловік записалися на вакцинацію в мобільному додатку «Дія».
 • В цей же день, 1 березня, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов публічно вакцинувалася проти ковід-19. Наступного дня його приклад наслідував головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
 • 3 березня Кабінет міністрів України затвердив список з 8 установ НАМНУ, в яких можна буде отримати високоспеціалізовану медичну допомогу безкоштовно. Це: Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова, Інститут нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова, Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Амосова, Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М. Д. Стражеска, Інститут отоларингології ім . проф. О. С. Коломійченка, Інститут травматології та ортопедії, Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії, Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського.
 • 3 березня в Україні лікарі підтвердили інформацію про появу в країні «британського» штаму коронавируса. Він був виявлений у двох пацієнтів в Івано-Франківській області. За ловами професора Ольги Глубовской, мутація вірусу, яку виявили у цих пацієнтів, зазвичай характерна для «британського», «бразильського» і «південноафриканського» штамів коронавируса.
 • 4 березня прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що Ізраїль став першою в світі країною, яка повністю перемогла COVID-19 за допомогою вакцинації.
 • 4 березня Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про початок третьої хвилі коронавируса і відзначив зростання нововиявлених випадків захворювання COVID-19. У суспільстві всерйоз заговорили про третій локдаун.
 • 4 березня заступник міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова заявила, що уряд виділив 1,482 млрд грн на проведення вакцинації від COVID-19.
 • 5 березня Центр громадського здоров'я зафіксував 10155 випадків захворювання COVID-19. З них госпіталізовано 3355, одужали 4149 осіб, летальних випадків - 172.
 • Також за даними Центру громадського здоров'я, з 1 по 5 березня вакциновано 12 481 чоловік. Всі вони отримали 1 дозу вакцини. Як повідомили в МОЗ, зареєстровано 126 незначних алергічних реакцій.

Група компаній «МедЕксперт» цього тижня провела п’ять заходів
 • 2 березня відбулася професійна школа «Жіноче здоров'я від А до Я в рамках професійного розвитку лікарів-акушерів-гінекологів». Учасники прослухали лекції на актуальні теми, заснованим на особистих кейсах провідних спікерів
 • Також 2 березня відбулася захід «Фармопіка 2.0».
 • 3 березня Група компаній Медексперт і Національний університет охорони здоров'я ім. П.Л.Шупика провели чергову професійну школу «Практична педіатрія від А до Я». Перед учасниками виступили такі провідні спікери, як проф. Л.В. Квашніна, проф. С.А. Крамар, проф. Г.В. Бекетова, проф. Маменко М.Є., к.м.н. Ф.І.Лапій, проф. В.В. Бепежной і інші.
 • 4 березня відбулася професійна школа «Академія сімейного лікаря». Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Група компаній МедЕксперт підготували нову програму для педіатрів, лікарів загальної практики - сімейних лікарів і лікарів суміжних спеціальностей, яка забезпечить безперервне професійне розвиток лікарів цих спеціальностей.
 • 5 березня відбулося 4-е засідання наукового дискусійного клубу експертів психіатрії «Шизофренія LIFE». Організаторами також виступила Група компаній МедЕксперт і Національний університет охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика. На засіданні були розглянуті клінічні випадки шизофренії і схеми лікування за допомогою застосування сучасних молекул антипсихотичних препаратів.

Що ще почитати: