Ця пісня, що застрягла у вашій голові, покращує пам'ять
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Ця пісня, що застрягла у вашій голові, покращує пам'ять

Така собі нав'язлива пісня, яка весь час повторюється у вашій свідомості, називається вушним черв'яком. І ці настирливі мелодії важко зупинити. Але пісня, що застрягла у вашій голові, може зіграти вирішальну роль у зміцненні пам’яті. Вчені вже знають, що музика може викликати у людей яскраві спогади, але вони ще не до кінця зрозуміли, як це відбувається або чому.

Щоб дізнатись більше, дослідники Петр Джаната та Бенджамін Кубіт, обидва з Каліфорнійського університету у Девісі, провели серію експериментів, щоб вивчити, як саме музика викликає спогади. Учасники дослідження переглядали незнайомі кліпи з музичним саундтреком. Виявилося, що через тиждень учасники, які весь час прокручували саундтрек у своїх головах, краще змогли пригадати конкретні деталі відео, зокрема кліпів, сполучених із саундтреком. Цього не можна було сказати про учасників, у яких саундтрек не став нав’язливим вушним черв’яком. Насправді, ефект вушного черв'яка - неодноразове прокручування саундтреку, допоміг учасникам досягти майже ідеального відтворення відео кліпу.

Петр Джанат та Бенджамін Кубіт зробили висновок, що музика відіграє важливу роль у формуванні пам'яті. Вчені планують вивчити використання музики як інструменту, який допомагає людям краще пригадувати минулі події. Вони навіть передбачають, що музика може підкріпити спогади людей із деменцією чи іншими неврологічними розладами. Тож наступного разу, коли якась мелодія буде прокручуватися у вас в голові знову і знову, знайте, що це виробник музичної пам’яті пробився вам у голову, і що так званий вушний черв’як просто може допомогти вам зберегти ще один пам’ятний момент у саундтреці вашого життя.


Джерело

Що ще почитати: