COVID канікули: плануйте, будьте гнучкими, подорожуйте безпечно

Ще два роки тому літні подорожі були справжнім відпочинком, проведенням часу на свіжому повітрі та відкладенням більшості турбот - хоча б тимчасово. Однак наразі через призму пандемії COVID-19 безтурботні літні подорожі виглядають більш складними. Якщо ви - гнучкий мандрівник з підвищеною толерантністю до ризику, можливо, зараз для вас настав сприятливий час планувати поїздку.

Перш за все, зберіть власний сучасний туристичний довідник та найактуальніші туристичні вказівки. Почніть планувати літню подорож із вакцинації. Спеціалісти настійно рекомендують всім зробити щеплення. Крім того, потрібно мати завжди з собою копії картки щеплень та зберегти в Інтернеті їх резервну копію.

Дедалі більше даних свідчать про те, що вакцини проти COVID-19 забезпечують захист від варіантів вірусу, що викликають занепокоєння, включаючи варіант Дельта, вперше виявлений в Індії. Вакцини можуть запобігти важким захворюванням і, мабуть, більшості інфекцій Дельта-варіанту. Крім того, коли є "проривні" інфекції - випадки, коли щеплені люди все ще заражаються - більшість захворювань протікають легко. Експерти рекомендують завжди вживати додаткових запобіжних заходів, будь то маскування в зонах високого ризику або, можливо, уникнення країн з високим рівнем передачі. Хоча Центр з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) припускає, що вакциновані люди мають більше можливостей відвідувати заходи без масок, експерти все ж таки наполягають на частішому перебуванні в масці, скажімо, в переповнених приміщеннях. Маска може врятувати вас від багатьох проблем!

Але як бути з тими людьми, які не вакциновані повністю і перебувають між першою і другою дозами або з тими, хто з певних причин отримав лише першу із рекомендованих двох доз вакцинації. Дві дози вакцини Pfizer на 88% ефективні проти Дельта-варіанту. Однак ця ефективність падає до 33% при одній дозі. Подібним чином діють і інші вакцини. 60%-на ефективність двох доз вакцини AstraZeneca також падає до 33% лише з одноразовою дозою. Тому найкраща порада – отримати другу дозу, навіть із запізненням! Країни із серйозним сплеском COVID-19 – не є хорошим вибором для подорожі! Навіть, якщо ви щеплені, то при потребі медичного обслуговування під час поїздки, будь то внаслідок дорожньо-транспортної пригоди чи серцевого нападу, ви станете тягарем для системи охорони здоров'я цих країн.

Експерти радять подумати про найбезпечніший спосіб дістатися до місця призначення, які заходи охорони здоров’я залишаються необхідними для поїздки та скільки випадків захворювання COVID-19 виявляється у пункті призначення. Не найкращий час для подорожей для людей із захворюваннями, які збільшують ризик розвитку більш серйозного перебігу COVID-19, або для яких вакцини можуть бути менш ефективними. Спеціалісти радять відмовитися від міжнародних подорожей. Натомість внутрішні тури можуть бути кращою ідеєю для сімей з нещепленими дітьми або тих, хто любить більш передбачувані поїздки.

Загалом, поїздки машиною можуть бути найбезпечнішим видом літніх подорожей, оскільки вони дозволяють повністю контролювати ваше оточення на шляху. По дорозі все ще важливо уникати людних місць, коли ви зупиняєтесь. Якщо ви зупинили ваш вибір на авіа перельотах, аеропорти та авіакомпанії вимагають від пасажирів носіння масок, у тому числі і тих, хто щеплений. CDC призначив маски для всіх видів громадського транспорту, потягів, автобусів. Спробуйте частіше носити маску, якщо ви хочете бути в додатковій безпеці. Оскільки COVID-19 є проблемою у всьому світі, а особливо для подорожей, США планують подарувати світові ще 500 мільйонів доз вакцин проти COVID-19. Це відмінна новина саме тоді, коли значна частина світу знову відкривається для мандрівників.


Джерело

Що ще почитати:

Офтальмологічні катастрофи та коморбідність: сучасний погляд на складні випадки

Офтальмологічні катастрофи та коморбідність: сучасний погляд на складні випадки

Офтальмологія – це не лише про зір, але й про глибокий зв’язок із загальним станом здоров’я пацієнта. ...
Дієтичні добавки: міфи та наукові факти

Дієтичні добавки: міфи та наукові факти

Дієтичні добавки вже давно є невід’ємною частиною сучасної медицини та здорового способу життя. Проте їх використа...
Біостатистика та епідеміологія: як Data Scientist може допомогти у боротьбі з пандеміями

Біостатистика та епідеміологія: як Data Scientist може допомогти у боротьбі з пандеміями

Сучасний світ все частіше стикається з появою нових інфекційних хвороб, які можуть перерости у пандемію. COVID-19 &ndash...
Роль штучного інтелекту в діагностиці захворювань: можливості та обмеження

Роль штучного інтелекту в діагностиці захворювань: можливості та обмеження

У сучасній медицині швидкість та точність постановки діагнозу має вирішальне значення, тому штучний інтелект стає незамі...
Ліпіди: що важливо знати

Ліпіди: що важливо знати

Ліпіди виконують декілька важливих функцій в організмі, серед яких:   Енергетичне забезпечення: Ліпіди є о...