Британський варіант коронавірусу викликає занепокоєння
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Британський варіант коронавірусу викликає занепокоєння

Британський варіант коронавірусу викликає занепокоєння: "Ймовірно, охопить весь світ", - вважає науковець

ЛОНДОН (Reuters) - Варіант коронавірусу, вперше діагностований у британському регіоні Кент, викликає занепокоєння, оскільки він може підірвати захист, який надають вакцини від розвитку COVID-19. Про це заявила пані Шерон Пікок, директор консорціуму COVID-19 Genomics UK.

Коронавірус вбив 2,35 мільйона людей і перевернув звичне життя мільярдів. І ось тепер кілька нових тривожних варіантів вірусу викликали побоювання, що сучасні вакцини потрібно буде переналаштовувати, а людям може знадобитися сироватка.

Пані Пікок зазначила, що у Великобританії вакцини наразі діють ефективно. Проте мутації вірусу можуть потенційно зірвати вакцинацію. Варіант вірусу В1.1.7, який циркулював в Британії кілька тижнів і місяців, починає знову мутувати і ці нові мутації можуть вплинути на спосіб поводження з вірусом з точки зору імунітету та ефективності вакцин.

Нову мутацію вірусу, вперше виявлену ​​в Брістолі на південному заході Англії, назвали "Варіантом занепокоєння". На сьогоднішній день зафіксовано 21 випадок варіанту, який має мутацію E484K. Мутація виникає на спайковому білку віруса і наявна у різновидах, які виникли у Південній Африці та Бразилії. На думку пані Пікок, мутації будуть продовжувати з'являтися.

Існує три основних відомих варіанти коронавірусу, які хвилюють вчених: південноафриканський варіант, відомий як 20I / 501Y.V2 або B.1.351; варіант Великобританії або Кента, відомий як 20I / 501Y.V1 або B.1.1.7; а також бразильський варіант, відомий як B.1.1.28 (K417N / E484K / N501Y) або P.1.

Британський варіант, який є більш інфекційним, але не обов'язково більш смертоносним, ніж інші, швидше за все, як вважає пані Пікок, «охопить увесь світ». Колись людство подолає пік захворювання. Або вірус буде мутувати і стане незаразним, і тоді ми перестанемо турбуватися про це захворювання. На думку пані Пікок, все це буде тривати 10 років.

Дві вакцини проти COVID-19, розроблені Pfizer / BioNTech та AstraZeneca, захищають від основного британського варіанту. Reuters Health Information © 2021 

Джерело

Що ще почитати: