Більшість жінок, що народилися із вадами серця, можуть безпечно вагітніти і народжувати
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Більшість жінок, що народилися із вадами серця, можуть безпечно вагітніти і народжувати

Результати нового дослідження в Німеччині доводять, що жінки, з природженими вадами серця - мабуть, одними з найважчих форм серцевих захворювань - можуть витримати вагітність і мати власну сім'ю. Прогрес у природженій кардіології та кардіохірургії дозволяє більшості жінок із природженими вадами серця вижити і вести відносно нормальний спосіб життя.

Ще лише 50 років тому 85% дітей, народжених з природженими вадами серця, померли б, не досягнувши повноліття. Сьогодні понад 90% малюків доживають до повноліття, а багато хто досягає похилого віку. Аналізуючи адміністративні дані про 7512 вагітностей у 4015 жінок з природженою вадою серця, вчені виявили, що частота ускладнень у матері та новонародженої дитини була вищою, ніж у контрольній групі, але абсолютні показники залишалися низькими. Материнської смертності не було. Згідно з доповіддю, опублікованою в журналі "European Heart Journal", спостерігався невеликий підвищений ризик мертвонароджених або смертей новонароджених дітей у жінок із природженими вадами серця, і в шість разів вища частота рецидивів природжених вад серця у немовлят.

Тим не менше, лікарі радять жінкам із природженими вадами серця, які планували вагітність, проходити огляд у спеціалізованих клініках і отримували відповідну консультацію та допомогу від фахівців до та під час вагітності. У нинішню епоху у розвинених країнах більшість жінок із природженими вадами серця можуть безпечно пережити вагітність. Смертність дуже низька, однак відносно частими явищами є ускладнення у матерів та новонароджених немовлят. Проте більшість проблем можна подолати за допомогою медичної допомоги та підтримки матерів та новонароджених малюків.

Щоб детальніше розглянути вагітність жінок із природженими вадами серця, дослідники звернулися до адміністративних даних Медичної страхової компанії BARMER GEK, яка страхує приблизно 1 з 9 осіб у Німеччині. Загалом до бази даних було внесено інформацію про 25 585 жінок із природженими вадами серця у віці від 10 до 55 років. З них 4015 мали принаймні одну вагітність у період з 2005 по 2018 роки. Дослідники визначили вікову когорту із 50 813 жінок без природжених вад серця, які служили контрольною групою. Серед останніх 6502 жінки завагітніли хоча б раз протягом періоду дослідження.

Дослідження виявило, що у жінок з природженими вадами серця Кесарів розтин був більш поширеним, ніж у контрольній групі (40,5% проти 31,5%). Не було надмірної смертності, а рівень ускладнень у матерів був значно низьким і переважно подібним до показників у контрольній групі. Загалом, у жінок із природженими вадами серця  спостерігався статистично вищий рівень інсульту (1,03% проти 0,17%), особливо у тих, хто мав вади серця середньої складності (показники у 9,8 разів вищі за контрольні) та дефекти високої складності (у 6,6 рази). Смертність новонароджених була абсолютною, але все ж значно вищою у групі жінок з природженими вадами серця (0,83% проти 0,22%). Більш того, новонароджені, матері яких мали природжені вади серця, частіше мали низьку масу тіла при народженні (7,54% проти 5,25%) або потребували штучної вентиляції легень (8,74% проти 3,57%).

Також діти жінок із природженими вадами серця частіше, ніж діти контрольної групи, мали синдром Дауна (0,91% проти 0,21%), інші генетичні синдроми (1,16% проти 0,31%), зафіксовано індекс природжених вад серця (17,7% проти 2,9% ) та необхідність операції на серці з підтримкою апарату серце-легені до 6 років (5,95% проти 0,39%). Істотними провісниками несприятливого неонатального результату були складність материнських дефектів, як, наприклад, артеріальна гіпертензія, серцева недостатність, попереднє лікування безпліддя та вживання антикоагулянтів антагоністів вітаміну К.
Тим не менш, на більший ризик наражаються жінки з важкою аортопатією, легеневою гіпертензією, важким лівостороннім захворюванням клапанів серця або значною дисфункцією лівого шлуночка.

Існують рідкісні випадки, коли лікарі не рекомендують вагітність, тому що жінки ризикують своїм життям. Стратифікація ризиків та медичне управління є надзвичайно важливими для здоров’я матері та дитини. Через підвищений ризик ускладнень, жінки повинні проконсультуватися із фахівцем ще до зачаття. Дане дослідження доповнює зростаючі докази того, що жінки із природженими вадами серця можуть жити нормальним життям і досягти всіх життєвих етапів.


Джерело

Що ще почитати: