Більше кроків – довше життя!
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

Більше кроків – довше життя!

Американська кардіологічна асоціація (AHA) рекомендує щонайменше 150 хвилин на тиждень помірних фізичних навантажень, 75 хвилин енергійних фізичних навантажень або поєднання обох видів як орієнтир для фітнесу для дорослих. Для багатьох людей віком від 60 років і старше безпечний і простий спосіб дотримуватися цих вказівок – це ходьба.

Популярність підрахунку кроків відображає, наскільки вони прості та дієві. Кроки – є частиною активного способу життя. На жаль, дані про вплив спорадичних кроків на стан здоров’я обмежені; однак технологічний прогрес у формі додатків для фітнесу та пристроїв, що носяться, дозволяє дослідникам відстежувати та вимірювати переваги як коротких періодів активності, так і більш тривалих. У дослідженні, представленому на засіданні з питань епідеміології та профілактики / способу життя та кардіометаболічного здоров’я за спонсорством AHA, дослідники оцінили дані жінок старше 60 років, які використовували пристрої, що носяться, для підрахунку своїх щоденних кроків та режиму ходьби.

До складу досліджуваної групи входило 16 732 жінки, які були залучені до довготривалого дослідження жіночого здоров’я, захворювань серця, раку та профілактики захворювань серед жінок у Сполучених Штатах. Учасники носили лічильники кроків по 4-7 днів на тиждень протягом 2011-2015 років. Середній вік жінок становив 72 роки; 96% з них були неіспаномовними білими, а середній ІМТ становив 26 кг / м2. Дослідники розділили загальну кількість кроків на дві групи: «сплески» кроків, тобто 10-хвилинна або довша ходьба з невеликими перервами; та "спорадичні" кроки, тобто короткі переходи під час звичайних повсякденних дій, таких як робота по дому, підйом по сходах або прогулянка до автомобіля і тп.

Загалом протягом 6 років спостереження сталося 804 смертні випадки. Кожне початкове збільшення кроків на 1000, включаючи спорадичні або «сплескові» кроки, було пов’язане зі зниженням смертності на 28% у порівнянні з відсутністю щоденних кроків взагалі (коефіцієнт ризику 0,72). Кожен зростаючий квартиль спорадичних кроків був пов'язаний із збільшенням кількості загальних кроків на день. Початкове збільшення спорадичних кроків відповідало найбільшому зниженню смертності, показник HR становив 0,69 на додаткові 3200 спорадичних кроків на день. А близько 4500 спорадичних кроків на день значно знижували смертність.

В подальшому аналізі дослідники також виявили зниження смертності приблизно на 32% серед учасниць, які робили більше 2000 кроків "сплесками" без перерви щодня (HR, 0,69).
Результати дослідження були обмежені кількома факторами, зокрема відносно коротким періодом спостереження та кількістю подій, оцінкою кроків в один момент часу та переважно однорідною популяцією. Щоб узагальнити результати для чоловіків, молодих жінок та різноманітних расових та етнічних груп, потрібні додаткові дослідження. Однак результати можуть мати наслідки для обміну повідомленнями в галузі охорони здоров'я. Повідомлення полягає в тому, що для впливу на тривалість життя загальний обсяг кроків важливіший за тип діяльності, завдяки якій вони накопичуються.

На підставі даного дослідження та інших наявних доказів рекомендується робити більше кроків щодня. Ви також можете збільшити хвилини та частоту ходьби. Для того, щоб крокувати, вам не потрібен вигадливий додаток або пристрій, що носиться. Дослідники запропонували кілька порад, які допоможуть поставити одну ногу перед іншою. Це - ходити сходами замість ліфта, припарковувати машину далі від місця призначення, щоб можна було йти пішки і тп. Також ви можете допомогти собі та другові покращити стан здоров’я. Запросіть товариша на прогулянки! Заохочуйте один одного ходити!
 

Джерело

Що ще почитати: