10 причин, чому «малий» вірус може викликати великі проблеми
Контакти:
+38 096 338-65-75
Електрона адреса:
info@med-expert.com.ua

10 причин, чому «малий» вірус може викликати великі проблеми

Дара Абрахам — лікар, насамперед, а також психіатр, яка займається приватною практикою у Філадельфії. Вона сподівається, що та фактична медична інформація про варіант Omicron, яку вона надає своїм пацієнтам, членам їх сімей та друзям, є надважливою. Вона намагається зрозуміти, чому деякі пацієнти вирішили не робити щеплення, і пояснити їм необхідність вакцинування. Найефективніший спосіб заохотити людей отримати вакцинацію – це використовувати спілкування, вільне від засуджень і критики, що дає можливість невакцинованим висловити свою мотивацію та страхи, які стоять за їхнім поточним вибором не вакцинуватися, і досліджувати можливі перешкоди на шляху до альтернативного варіанту, що може призвести до вакцинації.

Дара Абрахам пропонує 10 причин, чому Omicron — що іронічно означає «малий» на латині, все ще може спричинити великі руйнування. Вона звертається до практикуючих лікарів і просить поділитися цими 10 причинами зі своїми пацієнтами.
  • Якщо ви не вакциновані, цей вірус знайде вас протягом наступних кількох тижнів і, ймовірно, призведе до серйозних симптомів.
  • Тривалі симптоми зараження COVID-19 все ще можливі навіть у людей, які мають легкий перебіг захворювання варіантом Omicron.
  • Моноклональні антитіла та противірусні препарати, нещодавно затверджені Управлінням з контролю за продуктами та ліками США для запобігання передконтактної інфекції COVID-19, обмежені. З багатьох причин зараз не найкращий час грати в російську рулетку і навмисно заразитися так званим «м’яким» варіантом.
  • Достатньої кількості тестів або швидких тестів на COVID, які продаються без рецепта – немає, а ціна їх для багатьох людей надто висока.
  • Нестача медичних працівників через хворобу, карантин та вигорання може вплинути на невідкладну допомогу протягом наступних кількох тижнів при непередбачених захворюваннях, не пов’язаних із COVID, як-от раптовий серцевий напад чи інсульт.
  • Через карантин COVID та ризик зараження стає все менше осіб, які швидко реагують на виклики, в тому числі швидкі допомоги, поліція та пожежники.
  • Хоча більшість населення виступає проти тимчасового припинення роботи, де-факто зупинки можуть знадобитися через відсутність здорових людей з негативним тестом COVID-19 для підтримки функціонування суспільства.
  • Математика Omicron оманлива, оскільки ризик госпіталізації з Omicron виявляється набагато нижчим, ніж з варіантом Delta. Однак більший обсяг інфекцій через природу варіанта Omicron компенсує меншу тяжкість, що призведе до порівняно великої кількості госпіталізацій.
  • Omicron ускладнив відкриття деяких шкіл після канікул, і відновлення роботи може стати ще складнішим у міру зростання. Багато шкіл вже відчайдушно потребували вчителів-замінників та додаткового персоналу, необхідного для забезпечення заходів безпеки від COVID до появи варіанту Omicron.
  • І з менш альтруїстичної причини, ніби дев’ять вищенаведених причин недостатньо — якщо інфекції триватимуть, особливо серед невакцинованих — де вірус мутує найбільше — це може призвести до трифектного варіанту, який не тільки уникає імунної системи і дуже заразний, але викликає важкі захворювання як у невакцинованих осіб, так і у вакцинованих.
Через свою надзвичайно високу передачу варіант Omicron, який нашаровується на варіант Delta, представляє великий ризик для нас як суспільства. Лікарі-клініцисти повинні зробити все можливе, щоб навчати своїх пацієнтів, щоб ті в свою чергу могли захистити себе та свої сім’ї. 
 

Джерело

Що ще почитати: