Паління може погіршити реакцію на mRNA вакцину
Контакты:
+38 096 338-65-75
Электронный адрес:
info@med-expert.com.ua

Паління може погіршити реакцію на mRNA вакцину

Японські вчені дослідили, що нинішні курці можуть бути під загрозою зниження імунної відповіді на деякі вакцини від COVID-19. Але для того, щоб зробити тверді висновки, потрібні додаткові дослідження. У попередньому дослідженні 378 медичних працівників у віці від 32 до 54 років було проаналізовано рівень захисних антитіл, індукованих вакциною mRNA від компаній Pfizer/BioNTech. Вчені використали зразки крові, отримані приблизно через три місяці після другої дози щеплення.

Виявилося, що у літніх учасників дослідження рівень антитіл був значно нижчим. Вчені взяли до уваги вік учасників. Єдиними факторами ризику зниження рівня антитіл стали чоловіча стать та тютюнопаління. Дослідники розглянули стать учасників дослідження і припустили, що рівень куріння у чоловіків був удвічі вищим, ніж у жінок.

У статті, опублікованій на medRxiv напередодні експертної перевірки, вчені повідомляють, що рівень антитіл був вищим у колишніх курців, ніж у нинішніх курців, що говорить про те, що припинення куріння зменшує ризик зниження титру антитіл.


Джерело

Что еще почитать: