• Застосування навичок спостереження за немовлятами у роботі з дітьми до п’яти років. 
До змісту

Застосування навичок спостереження за немовлятами у роботі з дітьми до п’яти років. 

SOVREMENNAYA PEDIATRIYA.2014.1(57):138-145 

Застосування навичок спостереження за немовлятами у роботі з дітьми до п'яти років

Емануель Луїза 
Тавістокська клініка, м. Лондон, Великобританія 

Резюме. Модель спостереження за немовлятами клініки Тавісток широко визнана в якості необхідного фундаменту клінічної підготовки фахівців у галузі охорони психічного здоров'я дорослих, дітей і немовлят. У статті показано, як можна об'єднати навички спостереження за немовлятами, володіння принципами психоаналітичного мислення, а також основами теорії прив'язаності і дослідженнями в галузі розвитку дитини з метою вдосконалення психотерапевтичного підходу в роботі із сім'ями, що мають немовлят і маленьких дітей. У статті описана і проілюстрована клінічними прикладами Тавістокська модель спостереження за немовлятами. 

Ключові слова: Тавістокська клініка, спостереження за немовлятами, модель, психодинамічний підхід, теорії прив'язаності, терапевтичні втручання, батьки, діти у віці до п'яти років. 

Література: 
1. Bick E. 1968. The experience of the skin in early object relations. International Journal of Psychoanalysis. 45: 484-486. Reprinted in: Briggs A. Ed. 2002: Surviving Space: Papers on Infant Observation. The Tavistock Clinic Series, Karnac Books.

2. Bion WR. 1962. A theory of thinking. 9: 110—119. Second Thoughts. London, Heinemann. 1967.

3. Emanuel L. 2008. What can the Matter be? Therapeutic Interventions with Parents, Infants and Young Children / L. Emanuel, E. Bradley. Eds. London, Karnac. The Tavistock Clinic Series.