• Вплив пробіотиків на стан плацентарного бар’єру у вагітних із хронічним пієлонефритом
ua До змісту

Вплив пробіотиків на стан плацентарного бар’єру у вагітних із хронічним пієлонефритом

PERINATOLOGIYA I PEDIATRIYA.2015.2(62):12-15;doi10.15574/PP.2015.62.12

 

Вплив пробіотиків на стан плацентарного бар'єру у вагітних із хронічним пієлонефритом

 

Деменіна Н. К., Єщенко О. І., Іщенко Г. І., Мілєвський О. В.

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України», м. Київ, Україна

 

Мета — вивчити морфологічні особливості плаценти у вагітних із хронічним пієлонефритом. Пацієнти та методи. Для вивчення морфологічних особливостей плаценти досліджено такі групи: 1_а група — плаценти від жінок, хворих на хронічний пієлонефрит, які отримували курс лікування цієї хвороби відповідно до діючих рекомендацій — 70 жінок; 2_а группа — плаценти жінок із хронічним пієлонефритом, яким додатково проводилося відновлення мікробіоценозу пологових шляхів та кишечнику пробіотичною композицією живих штамів L. plantarum ВКПМ В-5002 і Str. Salivarius subsp. thermophilus ВКПМ В-3813 у співвідношенні 8:2, у дозі 108–109 КУО/мл напередодні пологів — 50 жінок; 3-я група (контроль) — плаценти здорових жінок із фізіологічним перебігом вагітності. Для вивчення морфологічних особливостей плаценти в обстежених жінок використано такі методи: органометричний, макроскопічний, загальногістологічний.

 

Результати. У групі жінок із хронічним пієлонефритом (1-а група), за сукупністю органометричних, макроскопічних та гістологічних особливостей плацент, у 60% випадків відмічено плацентарну дисфункцію вогнищевого характеру з елементами незрілості по типу проміжних диференційованих ворсин і дисоційованого розвитку ворсин на фоні компенсаторних реакцій як на клітинному, так і на тканинному рівні, середнього ступеня виразності. У 36% плацент виявлено вогнищеві зміни децидуальної оболонки у вигляді набряку, повнокров'я судин та децидуїту, явища парієнтального мембраніту в плідних оболонках та інтервілузіту в міжворсинчастому просторі. У групі жінок із хронічним пієлонефритом (2-а група), які додатково отримували пробіотичну композицію, в 60% плацент не відмічено запальних змін вогнищевого характеру, лише в 34% плацент виявлено вогнища запальної інфільтрації в децидуальній оболонці та в між ворсинчастому просторі під децидуальною оболонкою, а в 16% плацент — тільки в децидуальній оболонці.

 

Висновки. У плацентах від жінок із хронічним пієлонефритом у 60% відмічено вогнищеві проявиплацентарної дисфункції на фоні запальних змін у міжворсинчастому просторі, децидуальній та плідній оболонках. При застосуванні пробіотичної композиції прояви плацентарної дисфункції виявлено в 40% на фоні зменшення запальних змін у децидуальній оболонці і мідворсинчастому просторі. У 16% плацент встановлено тільки вогнищеві зміни запального характеру в децидуальній оболонці (децидуїт).

 

Ключові слова: хронічний пієлонефрит, вагітність, плацента.