• Ультразвукові прояви аутосомно-рецесивної полікістозної хвороби нирок у дітей
ua До змісту

Ультразвукові прояви аутосомно-рецесивної полікістозної хвороби нирок у дітей

PERINATOLOGIYA I PEDIATRIYA.2015.2(62):77-80;doi10.15574/PP.2015.62.77

 

Ультразвукові прояви аутосомно-рецесивної полікістозної хвороби нирок у дітей

 

Тарасюк Б. А., Андрущенко І. В., Лук'янова І. С.

ДУ «Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України», м. Київ, Україна

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України», м. Київ, Україна

 

Мета — оцінити результати комплексного ехографічного дослідження нирок і печінки в дітей з аутосомно-рецесивною полікістозною хворобою нирок.

 

Пацієнти та методи. Обстежено 9 дітей з даною патологією у віці від 3 до 16 років. Середній вік становив 6,2±2,3 року. Хлопчиків було 7, дівчаток — 2. Сонографічне дослідження проведено відповідно до стандартних протоколів на аппаратах Acuson X300 (Siemens, Німеччина), MyLab Class C (ESAOTЕ, Італія). Використано мультичастотні конвексні 2–5 МГц. З метою детального вивчення паренхіми нирок і печінки високочастотне сканування датчиками 10 МГц.

 

Результати. При ехографічному дослідженні у всіх випадках виявлено поєднане ураження нирок і печінки. При ехогепатографії зміни в печінці вкладалися в картину фіброзних змін різного ступеня вираженості. У всіх пацієнтів ураження нирок було двостороннім. Розміри нирок більші за вікові показники від 50 до 75%. Контури нирок були рівними, чіткими. Диференціація паренхіматозного шару і чашково-мискової системи практично не визначалася.

 

Висновки. У всіх спостереженнях при комплексному ехографічному дослідженні виявлялися структурні зміни в нирках і печінці, а також зміни показників регіонарного ниркового та печінкового кровотоку.

 

Ключові слова: аутосомно-рецесивна полікістозна хвороба нирок, вроджений фіброз печінки, діти, ехографічне дослідження.