• Сучасні підходи до профілактики та лікування змін репродуктивного здоров’я у жінок з соматоформними захворюваннями та порушенням вегетативного гомеостазу
ua До змісту

Сучасні підходи до профілактики та лікування змін репродуктивного здоров’я у жінок з соматоформними захворюваннями та порушенням вегетативного гомеостазу

HEALTH OF WOMAN. 2016.10(116):98–101; doi 10.15574/HW.2016.116.98 
 

Сучасні підходи до профілактики та лікування змін репродуктивного здоров’я у жінок з соматоформними захворюваннями та порушенням вегетативного гомеостазу


Подольський Вл. В., Подольський В. В.

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України», м. Київ


Мета дослідження: розроблення системи лікувально-профілактичних заходів та принципи прегравідарної підготовки для жінок з соматоформними захворюваннями та порушенням вегетативного гомеостазу (ПВГ), які мали зміни репродуктивного здоров’я (ЗРЗ) у формі станів після перенесеного артифіційного аборту, безплідності та лейоміоми матки.


Матеріали та методи. Проведені клініко-епідеміологічні дослідження у популяції жінок фертильного віку (ЖФВ) дозволили виділити для подальшого обстеження жінок з ЗРЗ у формі станів після перенесеного артифіційного аборту, безплідності та лейоміоми матки у жінок з ПВГ. У подальшому жінки були обстежені, зокрема: проводили клінічні та інструментальні методи дослідження; визначали стан вегетативного гомеостазу, психоемоційного здоров’я, біотопів організму, імунітету; аналізували гормональну регуляцію менструального циклу; проводили генетичні дослідження та визначали морфофункціональний стан органів репродуктивної системи.


Результати. Найбільш частими ускладненнями під час вагітності у жінок, що мали ЗРЗ в анамнезі у формі абортів, безплідності та лейоміоми матки і на тлі ПВГ, були загроза переривання вагітності (частіше у І і ІІ триместрах – 56%) та передчасні пологи (21%). Вивчення катамнезу подальшого стану репродуктивного здоров’я встановило, що у разі ефективно проведених лікувальних заходів у жінок, що перенесли артифіційний аборт, мали безплідність та лейоміому матки на тлі ПВГ, відновлювалась репродуктивна функція, і у 82% випадків наставала бажана вагітність.


Заключення. Проведені дослідження стану репродуктивного здоров’я, різних органів та систем організму жінок фертильного віку з соматоформними захворюваннями та порушеннями вегетативного гомеостазу дозволили розробити систему лікувально-профілактичних заходів для таких жінок та прегравідарну підготовку з включенням до комплексної терапії мікроелементів магнію з вітамінами (препарат Магне-В6®).


Ключові слова: соматоформні захворювання, порушення вегетативного гомеостазу, зміни репродуктивного здоров’я, профілактика та лікування, жінки фертильного віку, Магне-В6®.