ЗДОРОВ’Я ЖІНКИ WH_№3_2010

  • Науково-практичний журнал
  • ISSN 2307-5074 (Online)
    ISSN 1992-5921 (Print)

  • DOI:
  • 10.15574/HW
  • Наклад -
  • 5500 прим.
  • Формат видання -
  • 280Х210 мм
  • Періодичність -
  • 10 номерів на рік

Подтверждены преимущества повторного последовательного введения системы «Мирена» в отношении контроля цикла и профиля безопасности.

14

 

 

Результаты исследования: Мирена может заменить до 50% гистерэктомий, проводимых с целью лечения обильных менструальных кровотечений.

17

 

 

Jouraa Elmar A., Kjaerb Susanne К.,. Wheelerc Cosette M, Sigurdssond Kristjan,

Iversene Ole-Erik, Hernandez-Avilaf Mauricio, Perezg Gonzalo, Brownh Darron R., Koutskyi Laura A., Тауj Eng Hseon, Garcnak Patricia, Aultl Kevin A., Garlandm Suzanne M., Leodoltera Sepp, Olssonn Sven-Eric, Tango GraceW. K., Ferrisp Daron G., Paavonenq Jorma, Lehtinenr Matti, Stebens Marc, Boscht Xavier, Dillneru Joakim, Kurmanv Robert J., Majewskiw Slawomir, Munozx Nubia, Myersy Evan R., Villaz Luisa L., TaddeoA Frank J., RobertsA Christine, TadesseA Amha, BryanA Janine, LupinacciA Lisa C., GiacolettiA Katherine E. D., LuA Shuang, VuocoloA Scott, HesleyA Teresa M., HauptA Richard M., BarrA Eliav

Рівень антитіл до ВПЛ і клінічна ефективність профілактичного застосування квадривалентної вакцини проти ВПЛ.

19

Ефективність квадривалентної вакцини проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) зумовлена розвитком гуморального імунітету. Ми оцінили зв’язок між рівнем антитіл до ВПЛ у сироватці пацієнток, які отримали квадривалентну вакцину, та ефективністю вакцинації. Було вивчено результати 17 622 жінок, вакцинованих у день 1 і потім повторно через 2 і через 6 міс. У перший день, а також через регулярні інтервали у 6–12 міс (до 48 міс) усім учасницям проводився тест Папаніколау і тест на наявність генітального ВПЛ. Дослідження не дозволило встановити взаємозв’язок між параметрами імунітету та ефективністю вакцінації з причини малої кількості випадків інфікування. Незважаючи на те що в 40% вакцинованих учасниць у кінці дослідження не визначалися сироваткові антитіла до ВПЛ-18, ефективність проти ВПЛ-18 у даній групі була високою (98,4%; 95% ДІ: 90,5–100) порівняно з високим рівнем захворюваності в групі плацебо. Ці результати можуть указувати на важливу роль імунологічної пам’яті у вакцинованих осіб або на те, що титри антитіл до ВПЛ-18 нижче рівня, що визначається стандартними лабораторними методами.

Ключові слова: квадривалентна вакцина, папіломавірус.

 

 

Камінський В. В., Борис О. М., Суслікова Л. В., Гак І. О., Тупіс О. Я., Сербенюк А. В.

Нові можливості профілактики раку шийки матки шляхом вакцинації проти вірусу папіломи людини.

28

У статті висвітлена проблема захворюваності шийки матки, розглянуті особливості розвитку і перебігу інфекції, зумовленої вірусом папіломи людини (ВПЛ). Показана динамічність негативних змін диспластичного епітелію на тлі папіломавірусної інфекції, обґрунтована важливість профілактики раку шийки матки на сучасному рівні.

Ключові слова: передракові захворювання шийки матки, рак шийки матки, вірус папіломи людини, вакцинація.

 

 

Schaub A. F., Riener R. and Geissbuhler V.

Акушерский гель Дианатал®: уменьшение продолжительности и сохранение энергии в родах.

32

 

 

Sabatini Rosa, Orsini Giuseppe, Cagiano Raffaele, Loverro Giuseppe

Неконтрацептивные преимущества двух комбинированных пероральных противозачаточных препаратов с антиандрогенными свойствами у подростков.

34

Целью данного исследования была оценка неконтрацептивных преимуществ двух противозачаточных препаратов, содержащих прогестины с известными антиандрогенными свойствами, у девушек-подростков. В данном проспективном исследовании сравнивалось действие двух препаратов, содержащих 30 мкг этинилэстрадиола в комбинации с 2 мг хлормадинона ацетата или 3 мг дроспиренона. Были получены данные за 6 мес у 156 сексуально активных девушек-подростков, принимавших оральные контрацептивы. Исследовано действие этих препаратов на межменструальные кровотечения, дисменорею, акне и патологию волос и кожи. Кроме того, оценено их влияние на сексуальный интерес, частоту половых актов и сексуальное удовлетворение. Оба препарата обеспечивали эффективную контрацепцию, хороший контроль цикла и положительное влияние на нарушения кожи и волос без изменения массы тела. Однако лучшие результаты были получены на фоне препарата, содержащего ацетат хлормадинона (различия были статистически значимыми). Более того, соответствие контрацептивов ожиданиям девушек и хороший комплаенс способствовали тому, что препараты продолжали принимать далее.

Ключевые слова: подростки, оральные контрацептивы, антиандрогенные свойства, неконтрацептивные преимущества, хлормадинона ацетат, дроспиренон.

 

 

Miralles F., Zapata A., Mas M., Borrаs L., Forns M., Artigas R., Puig M. M.

Опиоидсберегающий эффект декскетопрофена трометамола в лечении послеоперационного болевого синдрома после больших операцій на брюшной полости.

40

 

 

Товстановська В. А., Воробей-Вихівська В. Н.

Гіперпролактинемія та медикаментозні методи її корекції.

44

У статті викладені питання етіології та патогенезу гіперпролактинемії. Описані основні групи препаратів, що застосовуються для лікування даної патології. Представлені характеристики високоефективного агоністу дофамінових рецепторів ІІІ покоління каберголіну. Обговорюються можливості застосування цього препарату в терапії гіперпролактинемії.

Ключові слова: гіперпролактинемія, каберголін, агоністи дофамінових рецепторів.

 

 

Бурчинский С. Г.

Возможности магнийсодержащих препаратов в современной медицине.

48

 

 

Нагорна В. Ф., Ніколаєва С. В.

Нові підходи до лікування хронічного вагінального кандидозу.

49

З метою оптимізації схем терапії різних форм вагінального кандидозу проведено дослідження ефективності застосування препарату Залаїн у жінок репродуктивного віку та у вагітних із симптомами вагінального кандидозу. Висока клінічна та мікробіологічна ефективність, зручність використання, відсутність системної дії дозволяють рекомендувати Залаїн пацієнткам репродуктивного віку, а також під час вагітності.

Ключові слова: вагінальний кандидоз, Залаїн.

 

 

Синякова Л. А., Косова И. В.

Инфекции мочевых путей у беременных. Современные подходы к лечению.

52

В первом русском руководстве по акушерству, составленном Н.М. Максимовичем-Амбодиком, «Искусство повивания, или наука о бабичьем деле» (1784) имелись указания на тесные анатомические связи между половыми и мочевыми органами у женщин. Какова же тактика при нефроуретеролитиазе, нефроптозе, прочих заболеваниях, требующих оперативной коррекции у беременных? Ответ однозначен: желательно устранить урологические заболевания до беременности. Беременность является фактором риска развития как неосложненных (в 4-10% случаев), так и осложненных инфекций мочевых путей.

 

 

Улучшение показателей имплантации и частоты беременностей при использовании вагинального прогестерона при интрацитоплазматической инъекции сперматозоида: ретроспективное исследование.

58

 

 

Лютеиновая поддержка для циклов ЭКО/ICSI интравагинальным прогестероном приводит к более высокой частоте наступления беременностей, чем внутримышечная форма прогестерона.

58

 

 

Применение вагинального прогестерона и перорального дидрогестерона имеют разное влияние на маточно-плацентарное кровообращение на ранних сроках беременности, осложненной угрозой прерывания.

59

Профилактическое интравагинальное применение прогестерона у женщин с высоким риском преждевременных родов: рандомизированное плацебо-контролируемое двойное слепое исследование.

60

 

 

Риск преждевременных родов при укороченной шейке матки и профилактическое применение прогестерона.

60

 

 

Лечение доброкачественных гиперплазий эндометрия прогестероном, принимаемым в виде вагинальных таблеток, связано с высоким процентом регресса патологических изменений.

62

 

 

Подольський В. В., Касаткіна Т. О.

Результати клініко-епідеміологічних та соціологічних досліджень щодо сучасних новітніх технологій (хірургічна лапароскопія) з доведеною ефективністю для покращання репродуктивного здоров’я жінок фертильного віку.

63

У результаті проведення клініко-епідеміологічних та соціологічних досліджень щодо сучасних новітніх технологій (лапароскопічних методів) визначено високу ефективність лапароскопічної хірургії як новітньої технології для збереження репродуктивного здоров’я і підвищення рівня народжуваності в Україні.

Ключові слова: клініко-епідеміологічні дослідження, соціологічні дослідження, новітні технології, репродуктивне здоров’я.

 

 

Крылова О. В., Васнецова О. А.

Определение потенциальных потребителей контрацептивных средств.

66

 

 

Бенюк В. А., Макаренко Г. И., Поворознюк В. В., Дзерович Н. И.

Современные аспекты женского остеопороза.

69

 

 

Вдовиченко Ю. П., Гопчук О. М.

Лікування доброякісної та передракової патології шийки матки – огляд сучасних можливостей.

76

У статті наведено інформацію з проблеми лікування доброякісних і передракових процесів шийки матки, що є актуальними в аспекті онкопрофілактики. Відображено сучасні етіопатогенетичні та лікувальні напрямки. У ефективних малоінвазивних терапевтичних заходах проілюстровано застосування портативної кріохірургічної системи Гістофризер.

Ключові слова: патологія шийки матки, портативна кріохірургічна система Гістофризер, кріодеструкція, лікування.

 

 

Луценко Н. С., Гераскіна Л. Р., Євтерева І. А., Демянко Ю. А.

Негормональна терапія дисменореї і профілактика проліферативних процесів у молочній залозі.

80

Вивчено вплив фітопрепарату Ассалікс («Біонорика», Німеччина) у комплексному лікуванні дисменореї в жінок із дифузними дисгормональними захворюваннями молочних залоз (ДДЗМЗ). Обстежено 50 жінок, у 25 з них у комплексну терапію було включено фітопрепарат Ассалікс. У жінок з больовим синдромом на фоні ДДЗМЗ спостерігалося підвищення числа лейкоцитів у периферійній крові, ШОЕ, ЧСС і температури тіла. Застосування Ассаліксу дозволило досягти бажаного клінічного ефекту і при цьому знизити додаткове фармакологічне навантаження на організм жінки. Отже, крім прямої дії, зумовленої можливим впливом препарату та масивну індукцію апоптозу пухлинних клітин, блокування ЦОГ-2 у такому випадку здатне зменшити неконтрольовану проліферацію клітин.

Ключові слова: жінки, молочна залоза, дисгормональні захворювання, дисменорея, біль, нестероїдні протизапальні засоби.

 

 

Левицька А. В.

Стан гормонального гомеостазу та імунної системи в жінок після використання допоміжних репродуктивних технологій.

84

У дослідженні розглянута проблема перебігу вагітності в жінок після екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Представлено дані про особливості перебігу та порушення, які виникають під час даних вагітностей, досліджені гормональні зміни та зміни імунної системи в таких жінок.

Ключові слова: перебіг вагітності та пологів після ЕКЗ, стан імунної системи.

 

 

Дубоссарська З. М., Дубоссарська Ю. О., Андрішина О. В.

Екосистема піхви і сучасні підходи до лікування бактеріального вагінозу (клінічна лекція).

88

Висвітлено сучасні погляди на формування вагінальної екосистеми відразу після народження дівчинки, взаємозв’язки імунної і ендокринної систем у формуванні мікроекологічного здоров’я новонароджених і людської популяції в цілому. Приділено увагу бактеріальному вагінозу як дисбіозу піхви і запропоновано патогенетичне лікування цієї поширеної патології.

Ключові слова: вагінальний мікробіоценоз, бактеріальний вагіноз, імунний захист, Тержинан.

 

 

Чорний В. О., Чернишов В. П., Судома І. О.

Використання інгібіторів фактора некрозу пухлин для корекції імунологічних показників у разі багаторазових невдалих спроб запліднення in vitro. Випадок з практики та огляд літератури.

93

Представлено випадок використання інгібітору фактора некрозу пухлин (ФНП) етанерцепту в жінки з первинною безплідністю і багаторазовими невдалими програмами допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Пацієнтці було проведено 5 програм запліднення in vitro, після яких вагітність не настала. Під час дослідження імунологічних параметрів крові в пацієнтки виявлено підвищення внутрішньоклітинної продукції ФНП та збільшення відношення СD4+TNFα+:CD4+IL10+. У 2 програмах ДРТ (IVF ICSI), перед проведенням яких було призначено етанерцепт (інгібітор ФНП), наставали вагітності: у першому циклі – позаматкова, у другому – маткова, що закінчилась народженням живої дитини. У доступній літературі було знайдено поодинокі повідомлення (2 статті і 2 тез доповідей), присвячені використанню інгібіторів ФНП для лікування безплідності та невиношування вагітності. Обговорюються проблеми безпечності, дієвості та доцільності такого лікування для корекції репродуктивних проблем.

Ключові слова: запліднення in vitro (ЗІВ), фактор некрозу пухлин (ФНП), відношення Тх1 : Тх2, інгібітори ФНП, етанерцепт.

 

 

Лазоришинець В. В., Шпак І. В., Камінський В. В., Борис О. М., Онищик Л. М., Сербенюк А. В.

Гостра респіраторна вірусна інфекція у вагітних: епідеміологія, етіопатогенез, особливості клінічного перебігу, сучасні методи діагностики і лікування.

97

У статті проведено аналіз авторитетних світових та вітчизняних рекомендацій щодо проблеми гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) у вагітних. Розглянуто аспекти епідеміології, клінічного перебігу, сучасні методи діагностики та лікування ГРВІ у вагітних, у тому числі пандемічного грипу А/Н1N1.

Ключові слова: гостра респіраторна вірусна інфекція, епідемія грипу А/Н1N1, вагітність, передчасні пологи, антенатальна загибель плода, материнська смертність.

 

 

Голяновський О. В.

Прогнозування розвитку масивних акушерських кровотеч.

102

У статті проаналізовано клінічні фактори ризику під час вагітності та пологів, які можуть впливати на розвиток масивної акушерської кровотечі (МАК). Визначено 8 найбільш значущих прогностичних клінічних ознак розвитку МАК, розраховані коефіцієнти інформативності та бали, за якими можна визначити ймовірність розвитку МАК. Розроблена та запропонована для практичного застосування математична модель для прогнозування розвитку МАК.

Ключові слова: масивні акушерські кровотечі, фактори ризику, прогнозування, математичне моделювання.

 

 

Резніченко Г. І., Резніченко Ю. Г., Бессарабов Ю. М., Макієнко Т. С., Резніченко Н. Ю., Плотнікова В. М., Потебня В. Ю.

Застосування Ессенціалє® форте Н і Ессенціалє® Н у лікуванні вагітних жінок з плацентарною недостатністю і прееклампсією.

105

Вивчено обмін фосфоліпідів у вагітних з плацентарною недостатністю і прееклампсією. Установлено, що в жінок з плацентарною недостатністю і прееклампсією є порушення обміну фосфоліпідів. Застосування препаратів Ессенціалє® форте Н і Ессенціалє® Н дозволяє нормалізувати обмін фосфоліпідів, зменшити частоту ускладнень у пологах і знизити захворюваність новонароджених.

Ключові слова: плацентарна недостатність, прееклампсія, лікування, Ессенціалє® форте Н і Ессенціалє® Н.

 

 

Серов В. Н., Тютюнник В. Л., Михайлова О. И.

Современные представления о лечении плацентарной недостаточности.

109

 

 

Кравець О. М.

Плацента та аномалії її структури у практиці акушера.

113

Плацента є важливим органом кровообігу плода, що забезпечує функціональні системи обміну речовин між матір’ю і плодом. Повноцінне функціонування плаценти гарантує повноцінний розвиток плода. Наведені випадки з нашої практики характеризуються відмінністю у будові і вигляді плаценти; усі вони закінчились народженням повноцінних плодів і їх не слід розглядати як плацентарну недостатність.

Ключові слова: плацента, аномалії структури плаценти.

 

 

Грищенко О. В., Лахно І. В., Ступак І. І.

Можливості корекції гіпогалактії в породілей із прееклампсією, розроджених шляхом кесарева розтину.

116

Проведене обстеження 92 породілей, 62 з яких були розроджені абдомінальним шляхом унаслідок прееклампсії тяжкого ступеня. Установлені порушення метаболічного гомеостазу, зменшення вмісту біоелементів на тлі традиційного ведення післяопераційного періоду. Застосування препарату Тивортин до операції та суміші Берламін модуляр для раннього ентерального харчування сприяє нормалізації обмінно-метаболічних процесів і функції лактації в пацієнток після кесарева розтину.

Ключові слова: прееклампсія, абдомінальне розродження, метаболічний гомеостаз, біоелементи, гіпогалактія, Тивортин, ентеральне харчування.

 

 

Коломійцева А. Г., Бобик Ю. Ю.

Функціональний стан щитоподібної залози під час вагітності в умовах природного йодного дефіциту.

119

Досліджено функціональний стан щитоподібної залози під час вагітності у трьох біогеохімічних регіонах Закарпатської області, ендемічної за вмістом йоду в довкіллі. Виявлено, що зі збільшенням строку гестації достовірно знижується вміст загального трийодтироніну та вільної фракції тироксину, що супроводжується зростанням рівня тиреотропного гормону. У вагітних із зобом з передгірного та гірського районів рівень Т3 та ТТГ у відповідних триместрах був вищим, ніж у здорових вагітних, а рівень Т4 нижчим, що може свідчити про інтенсифікацію дейодування Т4 у периферійних тканинах та підвищення синтезу Т3 щитоподібною залозою.

Ключові слова: вагітність, гормони щитоподібної залози, дефіцит йоду.

 

 

Петренко І. Г., Богомазова В. І., Кухто О. П., Агабабов Р. М., Гульков Ю. К.

Мезенхімома та вагітність.

122

У статті надається опис рідкісної позаочеревинної пухлини (мезенхімоми). Патологія виявлена під час обстеження в І триместрі вагітності. Наведено ультразвукові, топографоанатомічні, гістологічні особливості такої пухлини і тактика ведення вагітності, пологів та прогноз.

Ключові слова: вагітність, мезенхімома, ультразвукова діагностика.

 

 

Данькина І. А.

Особливості перебігу вагітності в пацієнток із ревматичними вадами серця на тлі залізодефіцитної анемії.

125

Дослідження проведено з метою вивчення особливостей перебігу гестації в жінок з ревматичними вадами серця (РВС) у поєднанні із залізодефіцитною анемією (ЗДА). Обстежено 160 жінок у ІІІ триместрі вагітності, з них 75 – з РВС у поєднанні із ЗДА, 50 – із ЗДА та 35 – з РВС. У вагітних із РВС у поєднанні із ЗДА відзначено більш тяжкий перебіг гестації, глибокі порушення гемостазу, більш виражені явища декомпенсації кровообігу. Висока частота перинатальних ускладнень у таких вагітних диктує необхідність розробки адекватної акушерської тактики.

Ключові слова: ревматичні вади серця, залізодефіцитна анемія, вагітність.

 

 

Дашкевич В. Є., Паєнок О. С.

Вплив автоімунного тиреоїдиту на перебіг вагітності за умов природної йодної недостатності.

127

Під спостереженням перебувало 159 вагітних жінок, які постійно проживають в умовах природної йодної недостатності: 111 – з автоімунним тиреоїдитом (АІТ) і 48 – без патології щитоподібної залози (ЩЗ). Встановлено, що в 31,5±4,4% хворих на АІТ у І триместрі вагітності діагностується початкова стадія гіпофункції ЩЗ. Вагітність і пологи у хворих на АІТ частіше ускладнюються загрозою переривання, плацентарною недостатністю, передчасним вилиттям навколоплодових вод і гіпоксією плода, ніж у жінок без тиреоїдної патології. На тлі прийому левотироксину у хворих на АІТ під час вагітності не спостерігається збільшення розмірів і порушень функціонального стану ЩЗ.

Ключові слова: щитоподібна залоза, автоімунний тиреоїдит, вагітність.

 

 

Подольський В. В., Ципкун А. Г., Марухно В. В., Нікішина В. В.

Вплив деяких знеболювальних засобів на тонус і скоротливу функцію матки (експериментальне дослідження).

131

У статті наведені експериментальні дані дії знеболювальних препаратів на скоротливу спроможність матки білих щурів лінії Вістар. В експерименті продемонстровано скоротливу функцію матки вагітної самки щура за умов дії наркотичних анальгетиків та місцевих анестетиків. Отримані результати можуть бути використані для вирішення питання про необхідність застосування знеболювальних препаратів під час пологів.

Ключові слова: знеболювальні, анальгетики, матка, експеримент.

 

 

Товстановська В. А., Воробей-Вихівська В. Н.

Етіологія, патогенез, клініка і лікування вульвовагінального кандидозу.

135

У статті викладені аспекти етіології, патогенезу і клініки хронічного вульвовагінального кандидозу. Розлянуті основні напрямки терапії даного захворювання. Обґрунтована важливість етіотропного лікування.

Ключові слова: хронічний вульвовагінальний кандидоз, етіотропна терапія, рецидив.

 

 

Борис О. М., Гак І. О., Шалько М. Н., Ткачук Р. Р.

Сучасні підходи до лікування запальних захворювань урогенітального тракту, спричинених внутрішньоклітинними збудниками.

140

У статті наведені сучасні літературні дані та результати власних спостережень і досліджень ефективних методів лікування внутрішньоклітинної урогенітальної інфекції. Доведено, що призначення препаратів інтерферону, зокрема Генферону®, оптимізує лікувальні та профілактичні заходи, спрямовані на боротьбу із внутрішньоклітинними збудниками захворювань урогенітального тракту.

Ключові слова: урогенітальна інфекція, внутрішньоклітинні збудники, імунокорекція, інтерферон, Генферон, профілактика рецидивів.

 

 

Гопчук О. М.

Передменструальний синдром – основні етіопатогенетичні аспектів і сучасна терапія фітопрепаратом ТазалокТМ.

145

У статті викладений огляд сучасних уявлень про етіологічні теорії розвитку ПМС і основні етіопатогенетичі напрямки його терапії, у тому числі використання сучасного фітопрепарату ТазалокТМ.

Ключові слова: передменструальний синдром, лікування, ТазалокТМ.

 

 

Борисюк О. Ю., Корнацька А. Г.

Клінічна та мікробіологічна ефективність комплексного застосування препаратів Хемоміцин® та Ліварол® у лікуванні жінок з хронічними запальними захворюваннями геніталій хламідійно-мікоплазмової етіології та рецидивним вагінальним кандидозом.

151

Проведено клінічно-лабораторне дослідження ефективності комплексного застосування макролідного антибіотика Хемоміцин® і місцевого антикандидозного препарату Ліварол® у лікуванні 50 жінок фертильного віку з хронічними запальними захворюваннями геніталій хламідійно-мікоплазмової етіології та рецидивним вагінальним кандидозом та статистичний аналіз результатів понад 25 тис. індивідуальних реєстраційних карт жінок з цією патологією, що брали участь у проведенні багатоцентрового клінічного дослідження за вказаним дизайном. Визначено, що комплексне застосування зазначених препаратів свідчить про високу клінічну та мікробіологічну ефективність, що дозволяє рекомендувати таку схему до широкого впровадження в практику.

Ключові слова: хронічні запальні захворювання геніталій, урогенітальний хламідіоз, мікоплазмоз, рецидивний вагінальний кандидоз, макролідний антибіотик Хемоміцин®, вагінальні супозиторії Ліварол®.

 

 

Товстановська В. О., Авраменко С. О., Кущ В. М., Воробей-Вихівська В. М.

Досвід застосування вагінальних супозиторіїв Еротекс під час прийому комбінованих оральних контрацептивів.

158

У статті розглянуті проблеми планування сім’ї. Автори наголошують на важливості ролі репродуктивного здоров’я в жіночій фертильності і визначають місце контрацепції в збереженні здоров’я статевої системи. Представлені результати дослідження ефективності препарату Еротекс у попередженні вагітності в разі порушення схеми прийому орального контрацептиву. Обговорюється ефективність Еротексу в профілактиці інфекцій, що передаються статевим шляхом. Досліджена зручність застосування Еротексу.

Ключові слова: Еротекс, КОК, статева система.

 

 

Вдовиченко Ю. П., Гопчук О. М.

Ефективність і безпечність застосування Лівіала з точки зору доказової медицини.

162

Міжнародні експерти визнали необхідність розумного застосування препаратів, які істотно покращують якість життя жінок в менопаузі. Упродовж останніх десятиліть у країнах ближнього і далекого зарубіжжя було проведено безліч широкомасштабних досліджень, спрямованих на вивчення проблем клімактеричного періоду й пошуки ефективних методів збереження здоров’я і поліпшення якості життя жінок. Результати досліджень, присвячені ефективності і безпеці Лівіалу, прокоментовані в статті, вказують на те, що раціональне, своєчасне і тривале його застосування є серйозним потенціалом для підвищення якості життя значної частини жіночого населення України.

Ключові слова: Лівіал, лікування, менопауза, клімактеричний синдром.

 

 

Подольський В. В., Касаткіна Т. О., Лісяна Т. О.

Мікробіоценоз урогенітальних органів та корекція його порушень у жінок фертильного віку з наркотичною залежністю.

166

Проведені клініко-епідеміологічні дослідження дали змогу зробити аналіз стану репродуктивного здоров’я та мікробіоцінозу урогенітальних органів у популяції жінок фертильного віку з наркотичною залежністю, що дозволило розробити систему заходів для корекції порушень репродуктивного здоров’я в цього контингенту.

Ключові слова: клініко-епідеміологічні дослідження, репродуктивне здоров’я, порушення мікробіоценозу, наркотична залежність.

 

 

Тучкина И. А., Зобина Л. Ю., Лесовая М. А., Тучкина М. Ю.

Патология пубертата и реализация репродуктивного потенциала женского организма: клинико-терапевтические параллели.

175

 

 

Подольський В. В., Шульженко Т. М.

Деякі клініко-морфологічні аспекти папіломавірусної інфекції.

180

На тлі зростання захворюваності на рак шийки матки у молодих жінок вивчення етіології, патогенезу та патології цервікального каналу стає особливо актуальним. Одним із методів профілактики захворювання на рак шийки матки є кольпоскопія, цитологічний скринінг у поєднанні з визначенням вірусу папіломи людини. Наведена інформація про можливість використання Ізопринозину в комплексному лікуванні захворювань шийки матки, зумовлених вірусом папіломи людини.

Ключові слова: цервікальна неоплазія, фактори ризику, вірус папіломи людини, цитологічний скринінг, Ізопринозин, лікування.

 

 

Бенюк В. О., Никонюк Т. Р., Усевич І. А., Щерба О. А.

Стан гуморального і клітинного імунітету на фоні терапії хронічного рецидивного кандидозно-герпетичного вульвовагініту.

185

З метою вивчення стану гуморального і клітинного імунітету обстежено 238 жінок репродуктивного віку, з них 138 – з асоційованою кандидозно-герпетичною геніальною інфекцією. За результатами проведеного імунологічного обстеження в жінок з кандидозно-герпетичною мікст-інфекцією (КГМІ) визначено зниження продукції ендогенного інтерферону, кількості лімфоцитів ( CD3+ і CD4+), порушення показників імунорегулюючого індексу і цитотоксичного потенціалу лімфоцитів крові. Показники рівня лізоциму й імуноглобулінів у крові і цервікальному вмісті свідчать про виражені зміни гуморальної ланки імунітету в разі КГМІ. На підставі отриманих даних установлено високу ефективність використання Ітракону й тилорону в лікуванні хронічного кандидозно-герпетичного вульвовагініту.

Ключові слова: кандидозно-герпетичний вульвовагініт, гуморальний імунітет, клітинний імунітет.

 

 

Писарєва С. П., Рудакова Н. В., Толкач Т. С.

Імунний гомеостаз у вагітних жінок з невиношуванням за наявності цитомегаловірусної та герпетичної інфекції.

191

Вивчено вплив специфічної серотерапії («Імуноглобулін антицитомегаловірусний людини рідкий» та «Імуноглобулін проти вірусу герпесу звичайного 2-го типу») у 45 вагітних з невиношуванням за наявності вірусів цитомегалії та герпесу звичайного 2-го типу. У всіх жінок досліджували вміст лімфоцитарних субпопуляцій, IgG, IgA, IgM в крові, а також концентрацію С3-компонента комплементу й лізоциму в цервікальному слизу. Після проведеного лікування специфічними імуноглобулінами нормалізувалися рівні лімфоцитарних субпопуляцій у крові і sIgA та лізоциму в цервікальному слизу в жінок з поєднаним герпесвірусним інфікуванням.

Ключові слова: вагітність, імунітет, невиношування, цитомегаловірус, вірус герпесу звичайного 2-го типу, серотерапія.

 

 

Тапильская Н. И.

Применение Вильпрафена у пациенток с бесплодием и привычным невынашиванием беременности на этапе прегравидарной подготовки.

194

 

 

Булик Л. М., Давидова Ю. В., Сидорова І. В., Волошина Т. В.

Ефективність прегравідарної підготовки у жінок з дифузним нетоксичним зобом.

198

У статті представлено актуальні питання профілактики розладів функції щитоподібної залози та їх негативного впливу на жіночу репродуктивну функцію, перебіг вагітності та перинатальні результати за наявності дифузного нетоксичного зоба. Доведено ефективність оригінального комплексу прегравідарної підготовки у спостережених жінок на етапі до зачаття та в період вагітності.

Ключові слова: дифузний нетоксичний зоб, преконцепційне консультування, йододефіцит, вагітність.

 

 

Бенюк В. О., Шевченко С. Б., Лихолай П. О.

Функціональний моніторинг у прогнозуванні перинатальних ускладнень у разі багатоплідної вагітності.

202

Установлено, що частота акушерських та перинатальних ускладнень залежить від типу плацентації. У результаті розроблені ультразвукові прогностичні критерії для визначення раціональної тактики розродження в разі багатоплідної вагітності.

Ключові слова: багатопліддя, монозиготність, перинатальні ускладнення.

 

 

Усевич І. А., Бенюк В. О., Садек Анаам Хади

Морфокардіогемодинаміка плода у вагітних з не доношуванням.

205

Проведено дослідження морфокардіогемодинаміки плода у вагітних із загрозою недоношування в різні гестаційні періоди. Отримані результати дослідження дозволяють розробити методи прогнозування, профілактики та впливу на адаптаційно-гомеостатичні механізми внутрішньоутробного плода і новонародженого.

Ключові слова: недоношування, фетоплацентарна недостатність, морфокардіогемодинаміка.

 

 

Богомазова В. І., Черняєва Ю. В., Степанова І. А., Лепіхов П. О., Турпакова Г. М., Абдуллін Р. Ф.

Тератоми (досвід пренатальної діагностики).

207

Наведено опис випадків пренатальної діагностики тератом у плодів крижово-куприкової і шийної локалізації. Показані ультразвукові особливості пухлин, дані гістологічних досліджень, обстеження в ранній неонатальний період, етапи хірургічного лікування і прогноз.

Ключові слова: пренатальна діагностика, крижово-куприкова тератома, шийна тератома.