ЗДОРОВ’Я ЖІНКИ WH_№2_2011

  • Науково-практичний журнал
  • ISSN 2307-5074 (Online)
    ISSN 1992-5921 (Print)

  • DOI:
  • 10.15574/HW
  • Наклад -
  • 5500 прим.
  • Формат видання -
  • 280Х210 мм
  • Періодичність -
  • 10 номерів на рік

Клінічний протокол «Комплексна медична допомога під час небажаної вагітності».

9

 

 

Спасем детские жизни вместе!

22

 

 

Нельсон Анита Л.

Левоноргестрел-содержащая внутриматочная система: первая линия терапии при тяжелом менструальном кровотечении.

24

Хроническое тяжелое менструальное кровотечение (ТМК) – это частая гинекологическая патология, вызывающая значительные проблемы со здоровьем и отрицательно влияющая на качество жизни женщины. Хирургическое вмешательство следует ограничить груп пой женщин с патологией органов малого таза, и теми, кому не помогает медикаментозное лечение. Недавно утвержденная Управлением по контролю за качеством пищевых продуктов и медикаментов (FDA), США, левоноргестрел-содержащая внутриматочная система является показанным лечением тяжелого менструального кровотечения у женщин, которые желают пользоваться внутриматочными системами для контроля зачатия. Данное утверждение подчеркивает потенциал этого высококлассного метода контрацепции как первоочередного лечения тяжелого менструального кровотечения у женщин любого репродуктив-ного возраста без влияния на фертильность в будущем.

Ключевые слова: тяжелое менструальное кровотечение, левоноргестрел-содержащая внутри-маточная спираль, меноррагия.

 

 

Lello Stefano

Номегестрола ацетат: фармакология, профиль безопасности и терапевтическая эффективность.

32

 

 

Бонетти А., Морелли Л., Кампоминози Е., Ганора Е., Сфорца Ф.

Адгезия Lactobacillus plantarum P 17630 в форме капсул с жидким гелем по сравнению с таковой бацилл дедерлейна в форме таблеток к клеткам вагинального эпителия.

45

Обоснование. Для оценки in vitro способности к адгезии двух бактерий к клеткам вагинального эпи-телия (КВЭ) проведено сравнение продукта А (препарата Гинолакт), содержащего Lactobacillus plan-tarum (L. plantarum) P 17630 в форме капсул с жидким гелем, и продукта В, содержащего бациллу Додерлейна, в настоящее время отнесенную к классу L. gasseri, в форме вагинальных таблеток, которые в течение многих лет представлены на рынках Италии.

Методы. Сравнительный анализ двух представленных на рынке препаратов проведен после откры-того контролируемого исследования. Образцы КВЭ отбирали в лабораторных условиях; тесты на адгезию проводили в Институте микробиологии Католического университета Сакро Куоре в Пьяченце. Исследования проводили на интактных КВЭ, отмытых и отобранных у 20 пациентов, у которых диагностирован бактериальный вагинит и/или вагиноз. Одну капсулу или таблетку, растворенную в изотоническом растворе NaCI, смешивали с суспензией КВЭ. Адгезию молочнокислых бактерий с КВЭ вычисляли с помощью оптического микроскопа и подсчета количества колониеобразующих единиц (КОЕ) после посева на чашках Петри. Кроме того, оценивали тип адгезии.

Результаты. Способность к адгезии продукта А (препарата Гинолакт), содержащего L. plantarum P 17630, оказалась больше, чем продукта В. В культуре продукта А (Гинолакт), посеянного на чашках Петри, обнаружено 106–108 КОЕ в пробе, продукта В – 102–104 КОЕ. В основном L. plantarum

P 17630 прикреплялся к отдельным клеткам, L. gasseri при адгезии образовывал малые цепи.

Выводы. Продукт А (Гинолакт) обладает большей способностью к адгезии к КВЭ, чем продукт В. Отмечено более прочное прикрепление к КВЭ L. Plantarum P 17630. Результаты исследования поз-воляют предположить, что in vivo продукт А (Гинолакт) с большей вероятностью может обеспечить колонизацию, а значит, лучшую защиту среды влагалища от возбудителей инфекции.

Ключевые слова: молочнокислые бактерии, влагалище, адгезия клеток, эпителиальные клетки.

 

 

Reyes Jose Rodolfo Munoz, Reynoso Carlos Villanueva, Ramos Julio Cesar,Vazquez Jorde Menendez, Uriza Rene Bailon, Vargas Jose Antonio

Эффективность и переносимость 200 мг фентиконазола vs 400 мг миконазола при интравагинальном лечении микотического вульво-вагинита.

50

 

 

Фонсека Эдуардо Б., Селик Эбру, Парра Мауро, Синг Мандип, Николаидес Кипрос Г.

Прогестерон и риск преждевременных родов у женщин с короткой шейкой матки.

55

 

 

Марченко Л. А., Ильина Л. М.

Недостаточность лютеиновой фазы (критерии диагностики и методы коррекции).

61

 

 

Шляхи зниження материнської смертності в Україні і тактика веден-ня вагітних груп високого ризику.

66

 

 

Подольський В. В., Дронова В. Л., Теслюк Р. С., Гульчій М. М.

Особливості психоемоційного стану в жінок фертильного віку, які перебувають під впливом тютюнопаління.

68

Стаття присвячена вивченню психоемоційного стану в жінок фертильного віку, які перебувають під несприятливим впливом тютюнопаління. Проаналізовані причини виникнення стресу в жінок репродуктивного віку. Дані свідчать про значно вищий рівень психоемоційного стресу в жінок, які зловживають тютюнопалінням (І група), пасивно вдихають тютюновий дим (ІІ група) порівняно з жінками, що покинули курити (ІІІ група).

Ключові слова: жінки фертильного віку, психоемоційний стан, тютюнопаління, стрес.

 

 

Товстановська В. А., Прилуцька А. Б., Прилуцький А. І.

Новий підхід у лікуванні жінок із запальними захворюваннями орга-нів малого таза хламідійної етіології.

70

У роботі показано, що включення Леволету в комплексне лікування урогенітального хламідіозу призводить до позитивного клінічного й бактеріологічного ефекту в 96,2% випадків, що пов’язаний з високою чутливістю збудників до даного препарату. Це зумовлює можливість профілактики безплідності при інфекційній патології сечостатевих органів у жінок і виникнення ускладнень під час вагітності.

Ключові слова: хламідіоз, лікування, фторхінолони, Леволет.

 

 

Жабченко І. А., Черненко Т. С., Шевель Т. Г., Похитун М. В., Матяшова О. І.

Особливості мікробного пейзажу в жінок з доброякісними захворюваннями молочних залоз та корекція кандидозного вульвовагініту.

74

Проведено мікробіологічне дослідження піхви в І та ІІ половину вагітності в 137 жінок з доброякісними захворюваннями молочних залоз. Із них у 43,8% та 46,5% випадків виявлено кандидозний вульвовагініт. Проведене лікування Ліваролом довело його достатню ефективність та рекомендовано до широкого застосування в акушерській практиці з наступним відновленням біоценозу пробіотиками.

Ключові слова: вагітність, вульвовагінальний кандидоз, доброякісні захворювання молочних залоз.

 

 

Дуда О. К., Вдовиченко Ю. П.

Лістеріоз – сучасний погляд на захворювання (Клінічна лекція).

79

У статті викладені сучасні погляди на проблему лістеріозу. Докладно висвітлені етіологія, патогенез,класифікація і клінічна картина лістеріозу. Акцентовано увагу на перебіг захворювання у вагітних і новонароджених.

Ключові слова: лістеріоз, етіологія, патогенез, класифікація, клініка у вагітних.

 

 

Туйнов А. В., Чебаліна О. А.

Лабіальний і генітальний герпес у практиці сімейного лікаря (клінічна лекція).

83

У статті відображено аналіз літератури і результати особистого досвіду з сучасних аспектів епідеміо-логії, патогенезу, діагностики основних клінічних форм та профілактики лабіального і генітального герпесу та його наслідків.

Ключові слова: герпес, діагностика, клінічні форми, лікування.

 

 

Хомич Л. С., Андрєєва Т. І.

Фактори ризику небажаних результатів вагітностей. Оглядова стаття.

90

Негативні результати вагітностей є актуальною проблемою охорони здоров’я в усьому світі. Існують як цілком визнані фактори ризику спонтанних абортів, передчасних пологів, низької маси тіла при народ-женні та малого для гестаційного віку плода (вік матері, історія викиднів та безпліддя), так і контровер-сійні поведінкові та соціальні фактори (споживання алкоголю, паління, споживання кофеїну, індекс маси тіла). У даній статті розглянуто фактори ризику таких негативних результатів вагітностей.

Ключові слова: вагітність, викидень, спонтанні аборти, передчасні пологи, низька маса тіла при народженні, малий для гестаційного віку плід, фактор ризику.

 

 

Чайка В. К., Говоруха І. Т., Білоусов О. Г., Новікова І. В.

Клінічний випадок: успішне розродження інтраопераційно діагностованої доношеної черевної вагітності.

95

У статті розглянуто випадок успішного закінчення доношеної черевної вагітності, яка настала після запліднення in vitro, що була визначена лише під час операції кесарева розтину. Діагностика черевної вагітності складна, і ехографія не завжди є ефективною в її виявленні. Така вагітність є великою не-безпекою для життя матері та її дитини.

Ключові слова: доношена черевна вагітність, діагностика.

 

 

Сухін В. С., Міхановський О. А., Кругова І. М., Слободянюк О. В., Скрипнік Л. Д., Федоренко Н. В., Радченко А. А.

Гігантська фіброміома матки в жінки, що не народжувала. Випадок з практики.

97

У статті представлено випадок з практики – гігантська фіброміома матки в жінки, що не народжувала, наведено дані клініко-інструментального дослідження.

Ключові слова: гігантська фіброміома матки, жінки, що не народжували.

 

 

Татарчук Т. Ф., Косей Н. В., Самосійна О. О., Васильченко Л. А., Джупін В. О.

Комплексне застосування інноваційних технологій у лікуванні тяжкої форми клімактеричного синдрому в жінок з лейоміомою матки.

101

 

 

Бубнов Р. В., Мухомор О. І.

Лікування тазового болю з допомогою власного методу „сухого” голковколювання тригерних точок під ультразвуковим контролем (Технологічна інновація).

106

Метою дослідження було вивчення використання «сухого» голковколювання тригерних точок під ультразвуковим контролем у лікуванні міофасціального болю, підвищення доказовості пункційного лікування за допомогою візуальної верифікації. Був проведений огляд сучасних і традиційних підходів до лікування міофасціального болю. У дослідженні вперше була візуалізована за допомогою ультразвукового дослідження (УЗД) тригерна точка, проведена пункційна терапія м’язів таза під ультразвуковим контролем. Первинний досвід впроваджено в клінічну практику. Використання методики ультразвукової візуалізації тригера дозволить значно підвищити точність виявлення і специфічність верифікації тригерних точок як причин міофасціального болю, а також проводити динамічний контроль ефективності їх лікування. Інактивація тригерних точок шляхом «сухого» голковколювання є результатом механічного впливу голки, тому вона може бути успішно здійснена без застосування місцевих анестетиків та інших матеріалів. Використання ультразвукового контролю дозволяє значно підвищити ефективність і безпечність глибокого «сухого» голковколювання як оптимального методу інактивації тригерних точок. Вважаємо використання глибокого «сухого» голковколювання неадекватним без ультразвукового контролю, тому що точна пункція окремих м’язів неможлива без допомоги ультра-звукової навігації.

Ключові слова: тазовий біль, ультразвукова діагностика, протибольова терапія, голковколювання, пункції під ультразвуковим контролем.

 

 

Коноводова Е. Н.

Железодефицитные состояния: когда и кому назначать Тотему?

112

 

 

Нестеров И. М., Айламазян Э. К., Тотолян Арег А.

Оптимизация местной терапии вагинальных инфекций и дисбиозов.

117

Проведено изучение клинико-иммунологической эффективности интерфероноиндуктивного препара-та 5% линимента циклоферона (НТФФ «Полисан», Санкт-Петербург) в ходе интравагинальной моно-терапии неспецифического вагинита (НВ), кандидозного вагинита (КВ) и бактериального вагиноза (БВ), а также его иммунокорригирующего эффекта. Общая клинико-микробиологическая эффектив-ность курса терапии в ходе проспективного исследования составила 74%; по клиническим группам: при НВ – 68,2%, при БВ – 93,7%, при КВ – 75%. По результатам плацебо-контролируемого исследо-вания клиническая эффективность препарата составила 88,8%, отмечено сокращение суммарной частоты патологических типов вагинального биоценоза в 2,6 раза по сравнению с плацебо. Препарат хорошо переносится пациентками, не вызывает аллергических реакций или других побочных эффек-тов. Основной механизм иммунокорригирующего эффекта препарата заключается в воздействии на местный вагинальный иммунитет и проявляется следующей динамикой иммунологических показате-лей вагинального секрета: повышением проницаемости вагинального гисто-гематического барьера; компенсацией исходно сниженного местного синтеза IgG и IgA не только за счет повышенной диффу-зии иммуноглобулинов из кровотока, но и за счет нормализации и увеличения степени их местного синтеза. Применение препарата в качестве основного (базисного) лекарственного средства является перспективным и обоснованным при проведении курса иммуноориентированной терапии инфекци-онно-воспалительных заболеваний и дисбиозов нижнего отдела женской половой сферы. Основная схема применения 5% линимента циклоферона в ходе коррекции вагинального микробиоценоза: интравагинальные инстилляции по 5 мл ежедневно в течение 10 дней.

Ключевые слова: циклоферон, вагинальные инфекции и дисбиозы, местный иммунитет, иммунокоррекция.

 

 

Пирогова В. І., Козловський І. В., Шурпяк С. О.

Профілактика запальних захворювань органів малого таза в жінок, які перенесли внутрішньоматкові втручання з приводу вагітності, що завмерла.

122

У статті наведено дані оцінки ефективності і безпечності застосування препарату Дистрептаза (рек-тальні супозиторії) у профілактиці запальних захворювань органів малого таза в жінок із завмерлою вагітністю.

Ключові слова: невиношування вагітності, вагітність, що не розвивається, запальні захворювання органів малого таза, Дистрептаза.

 

 

Бичкова Є. О., Медведь В. І., Хомінська З. Б., Близнюк З. В.

Гормональні механізми розвитку гестаційного діабету та роль антиін-сулінових антитіл у виникненні цієї патології.

128

У вагітних, хворих на гестаційний діабет (ГД), з метою встановлення патогенетичних механізмів роз-витку цієї патології проведено визначення вмісту в сироватці крові імунореактивного інсуліну, С-пеп-тиду, вільного естріолу, кортизолу, плацентарного лактогену та автоантитіл до декарбоксилази глюта-мінової кислоти. Встановлено, що в жінок, які хворіють на ГД, є підвищення вмісту імунореактивногоінсуліну та С-пептиду в сироватці крові, що свідчить про гіперінсулінемічний стан цих хворих та ймо-вірну інсулінорезистентність. Причиною виникнення гіперінсулінемічного стану в таких пацієнток є підвищений рівень кортизолу та плацентарного лактогену, тобто дія контрінсулярних гормонів. Підви-щений рівень естріолу в крові жінок із ГД свідчить про напруження функціонування фетальних наднир-ників та порушення розвитку плода за умов гіперглікемії в матері. У жінок з ГД у певній кількості випадків спостерігалася наявність автоантитіл до декарбоксилази глютамінової кислоти, тобто поряд із зниженням інсуліночутливості іноді за ГД існує автоімунний процес до антигенів β-клітин підшлункової залози.

Ключові слова: гестаційний діабет, патогенез, інсулін, С-пептид, вільний естріол, кортизол, плацентарний лактоген, автоантитіла до глютаматдекарбоксилази, інсулінорезистентність.

 

 

Марциняк-Дорош О. М.

Вплив рівня відчуття сенсу життя на формування харчових звичок у жінок з надмірною масою тіла та ожирінням.

134

У статті розглядається проблематика впливу рівня відчуття сенсу життя на формування харчових зви-чок. Результати досліджень указують на те, що жінки з надмірною масою тіла та ожирінням проявля-ють понижений рівень відчуття сенсу життя та неправильні харчові звички, які проявляються у споживанні більшої кількості їжі у стресових ситуаціях.

Ключові слова: відчуття сенсу життя, харчові звички, ноетична активність, темпоральність, ноетичні якості, ноетична позиція.

 

 

Бондаренко О. М.

Особливості психоемоційного стану в жінок з лейоміомою матки впродовж першого року після пологів.

138

Вивчено психоемоційний стан та рівень деяких гормонів стресу у 25 жінок з лейоміомою матки через 3 та 6 міс після пологів, а також у 10 здорових жінок у ці ж терміни після пологів. Установлено, що в жінок з лейоміомою матки в післяпологовий період поліпшення психоемоційного стану відбувається по-вільніше, ніж у здорових. У той же час не виявлено достовірної різниці за показниками гормонів стресу в крові між двома групами дослідження.

Ключові слова: вагітність, гормони стресу, лейоміома, психоемоційний стан.

 

 

Чайка В. К., Бабич Т. Ю.

П’ятнадцятирічний досвід упровадження практики ведення сімейних пологів та підготовки до них у Донецькому регіональному центрі охорони материнства та дитинства.

141

У роботі оцінено досвід упровадження сімейних пологів та підготовки до них за п’ятнадцятирічними даними (1996–2010 рр.) головних показників родопомочі Донецького регіонального центру охорони материнства та дитинства, наукового дослідження стану 386 жінок під час вагітності та пологів й ано-німному анкетуванню подружжів. Доведено, що ведення сімейних пологів, особливо в жінок, які прой-шли пренатальну підготовку з чоловіком за розробленою системою, забезпечує високу ефективність родопомочі, зменшення частоти ускладнень у пологах, сприяє народженню здорового немовля, дозво-ляє розпочати раннє грудне вигодовування та підтримує сприятливі відношення у родині.

Ключові слова: сімейні пологи, пренатальна підготовка, стрес, новонароджений, акушерські ускладнення.

 

 

Данилко В. О.

Особливості розродження та якість надання спеціалізованої стаці-онарної допомоги вагітним з цукровим діабетом в Україні.

146

У статті розглянуто особливості та якість надання спеціалізованої стаціонарної допомоги вагітним з цукровим діабетом (ЦД), а також особливості їх розродження в Україні залежно від рівня закладу охорони здоров’я. Запропоновано ряд заходів для покращання надання спеціалізованої акушерсько-ендокринологічної допомоги хворим на ЦД в Україні.

Ключові слова: розродження, цукровий діабет.

 

 

Ахмедова Т. Н.

Особенности течения беременности у женщин с сахарным диабетом.

148

Проведенные нами исследования показали, что сахарный диабет (СД) во время беременности проте-кает волнообразно, со склонностью к кетоацидозу, гипер- и гипогликемическим состояниям. В первые недели беременности течение СД у большинства беременных остается без изменений, или наблюда-ется улучшение толерантности к углеводам, что стимулирует выделение инсулина поджелудочной железой. Во второй половине беременности в результате повышенной активности контринсулярных гормонов (глюкагон, плацентарный лактоген, пролактин) ухудшается толерантность к углеводам, уси-ливаются диабетические жалобы. К концу беременности потребность в инсулине чаще уменьшается, что объясняется гиперинсулинизмом плода, связанным с гипергликемией матери. У больных СД во время родов может развиться как гипер-, так и гипогликемия. После родов, особенно после кесарева сечения, уровень гликемии резко падает, но затем повышается и достигает исходного значения.

Ключевые слова: сахарный диабет (СД), беременность.

 

 

Посохова С. П., Ніточко К. О.

Перебіг вагітності, пологів та перинатальні наслідки у разі передчасного розриву плодових оболонок при недоношеній вагітності.

150

Проведено обстеження 196 вагітних, основну групу серед яких склали 96 жінок з передчасним розри-вом плодових оболонок (ПРПО) у терміні вагітності 22–35 тиж. Передумовами для ПРПО у даної групи жінок був великий відсоток екстрагенітальної патології, особливо інфекційного характеру, ускладнений перебіг вагітності та наявність патологічної мікрофлори пологових шляхів. Найчастіше ПРПО було у терміні вагітності 22–31 тиж (65,6%), що є фактором ризику перинатального інфікування недоношено-го плода. Необґрунтоване пролонгування вагітності у разі ПРПО мало несприятливі перинатальні нас-лідки у новонароджених із масою тіла до 1000 г (летальність 83,33%), незадовільні наслідки у новона-роджених із масою тіла до 1500 г (летальність 25%), що потребує подальшого вивчення питання від-носно вибору терміну розродження для новонароджених даної категорії.

Ключові слова: передчасний розрив плодових оболонок, перебіг вагітності, перинатальні наслідки.

 

 

Юпатов Е. Ю.

Хроническая венозная недостаточность и беременность.

156

В обзоре рассмотрены основные этиологические факторы, приводящие к хронической венозной недо-статочности (ХВН), обсуждаются аспекты патогенеза ХВН в акушерстве и гинекологии, приведены современные принципы диагностики и консервативного лечения.

Ключевые слова: беременность, хроническая венозная недостаточность, причины, диагностика, лечение.

 

 

Голяновський О. В., Камінський В. В., Зелявська Н. М., Чернов А. В., Kульчицький Д. В.

Профілактика акушерської кровотечі в породілей групи ризику препаратом карбетоцин.

161

У даній роботі представлено результати дослідження щодо ефективності нового утеротонічного пре-парату пролонгованої дії – карбетоцину – в послідовий та ранній післяпологовий періоди в разі пологів через природні шляхи за активного ведення ІІІ періоду пологів у групі жінок високого прогностичного ризику розвитку акушерської кровотечі. Було доведено, що одна ін’єкція 100 мкг карбетоцину зменшує об’єм крововтрати в пологах, необхідність додаткового введення утеротоніків, масажу матки, а також сприяє більш швидкій інволюції матки в післяпологовий період, порівняно з введенням 10 МО оксито-цину.

Ключові слова: акушерські кровотечі, атонія матки, гістеректомія, активне ведення третього пері-оду пологів, карбетоцин, окситоцин.

 

 

Сімрок В. В., Корява Т. Ф.

Еволюція нерадикальних методів лікування гестозу.

164

В огляді наведені погляди на проблему нерадикальних методів лікування гестозу. Акцентується увага на різних точках зору застосування всіх груп препаратів, які використовуються для лікування даної патології, а також відомості щодо їх ефективності. Особлива увага приділяється сучасним методам у комплексній терапії даної патології у вагітних.

Ключові слова: вагітність, гестоз, нерадикальні методи терапії, ефективність.

 

 

Ткачик С. Я.

Прогнозування дискоординованої пологової діяльності.

169

Результати проведених досліджень свідчать, що в момент початку пологів головну роль у прогнозі розвитку дискоординованої пологової діяльності (ДПД) відіграє фактор „зрілість” шийки матки. Заходи, спрямовані на підготовку шийки матки, а також антианемічна терапія у вагітних розцінюються як засіб зниження ризику виникнення ДПД.

Ключові слова: дискоординована пологова діяльність, прогнозування.

 

 

Лакатош В. П., Біла В. В., Леуш С. Ст., Загородня О. С., Мандрикова А. С.

Випадок синдрому зворотної артеріальної перфузії у вагітної зі спри-ятливим наслідком для плода.

171

У статті наведено клінічний випадок синдрому зворотної артеріальної перфузії, що завершився в 32 тиж народженням живого недоношеного плода та акардіального плода. Наведено літературні дані щодо походження та поширеності даного синдрому, обґрунтовано необхідність дочасного оператив-ного розродження.

Ключові слова: синдром зворотної артеріальної перфузії, однояйцеві близнюки, акардіальний плід.

 

 

Венцківська І. Б., Біла В. А., Загородня О. С.

Роль прихованих тромбофілічних станів в патогенезі загрози передчасних пологів.

173

У статті наведено огляд літератури щодо походження, клінічних проявів та поширеності антифосфолі-підного синдрому (АФС). Показано значну поширеність лабораторних критеріїв АФС серед вагітних із загрозою передчасних пологів та його кореляцію із клінічними проявами тромбофілічного стану.

Ключові слова: антифосфоліпідний синдром, антифосфоліпідні антитіла, загроза передчасних пологів.

 

 

Куріцина С. А.

Фактори ризику і варіанти міграції аномально розташованої плаценти.

177

Результати проведених досліджень свідчать, що факторами ризику патологічного перебігу гестації в разі аномальної плацентації є: вік понад 30 років; високий паритет; інфекції урогенітального тракту; структурні порушення матки (рубець/міома/аномалії). Основними критеріями міграції плаценти є: локалізація відносно стінок матки, швидкість і варіант процесу. Визначені три типи швидкості переміщення плаценти: повільний – менше за 3 см/тиж; помірний – від 0,3 до 0,5 см/тиж; швидкий – більше за 0,5 см/тиж. Виділені також завершений (повна міграція) і незавершений (неповна міграція) варіанти процесу переміщення. Отримані результати слід використовувати під час розроблення так: тики ведення вагітності у пацієнток цієї групи.

Ключові слова: аномальне розташування плаценти, фактори ризику, міграція.

 

 

Маменко М. Є., Бєлих Н. А.

Ефективність антенатальної йодної профілактики в регіоні легкого йодного дефіциту.

179

У статті наведені результати регіонального дослідження, що вивчає анкетування, визначення медіани йодурії, проведення УЗД щитоподібної залози у вагітних, вивчення показників функціонування гіпофіззарно-тиреоїдної системи жінок та народжених ними дітей. Проведено порівняльний аналіз ефективності різних видів йодної профілактики. Продемонстровано, що недостатнє надходження йоду до орга-нізму вагітної призводить до напруженого функціонування гіпофізарно-тиреоїдної системи матері та плода, ускладненому перебігу перинатального періоду, високої частоти неонатальної гіпертиреотропі-немії. Зроблено висновок щодо необхідності проведення антенатальної йодної профілактики із засто-суванням препаратів калію йодиду в дозі 200 мкг на добу.

Ключові слова: йодний дефіцит, гіпофизарно-тиреоїдна система, неонатальна гіпертиреотропіне-мія, новонароджений, профілактика.

 

 

Грабар В. В., Феськов О. М., Жилкова Е. С.

Неiнвазивна пренатальна діагностика анеуплоїдій з використанням трансцервікальних трофобластичних клітин після допоміжної репродукції.

185

Вивчалася можливість неінвазивної пренатальної діагностики анеуплоїдій з використанням транс-цервікальних трофобластичних клітин у вагітних після допоміжної репродукції. Показано, що трофо-бластичні клітини можуть бути ідентифіковані серед материнських з використанням моноклональних антитіл, що розпізнають трофобластичний маркер HLA-G, а подальше проведення FISH на цих кліти-нах дозволяє виявити анеуплоїдії ембріона. З використанням даної методики в 6 тиж вагітності нами виявлені анеуплоїдії 47XYY та 45Х0, підтверджені цитогенетичним дослідженням ворсин хоріона та амніоцитів. Отже, після подальших досліджень даний неінвазивний метод може використовуватися для ранньої пренатальної діагностики анеуплоїдій.

Ключові слова: неінвазивна пренатальна діагностика, анеуплоїдії, трансцервикальні трофоблас-тичні клітини, допоміжна репродукція.

 

 

Жук С. І., Щуревська О. Д., Кобаса О. Д., Жук В. П.

Перинатальна психологія – курс професійної спеціалізації.

189

У статті освітлено досвід проведення курсу тематичного вдосконалення з питань перинатальної пси-хології. Представлені основні напрямки теоретичного і практичного курсу підготовки. Розглянуто ос-новні проблеми, які виникли в процесі викладання, і запропоновано шляхи їх можливого вирішення.

Ключові слова: перинатальна психологія, спеціалізація.

 

 

Манасова Г. С.

Динаміка вмісту деяких кальцій регулюючих гормонів і маркерів ремоделювання кісткової тканини в разі неускладненого перебігу вагітності і в ранній післяпологовий період.

191

У статті представлені дані динамічного обстеження структурного стану кісткової тканини, деяких каль-ційрегулюючих гормонів і маркерів ремоделювання кістки у 38 здорових вагітних. Обстеження про-водили в II і III триместрі вагітності, а також на 4-ту добу після пологів. Імунохемилюмінісцентним методом в крові визначали концентрацію вітаміну D, паратіреоїдного гормону (ПТГ), остеокальцину і β-CrossLaps. Мінеральну щільність кісткової тканини визначали методом ультразвукової денситоме-трії. Визначення загального, іонізованого кальцію, фосфору, рівня екскреції кальцію з сечею проводи-ли комплексометричним методом. У динаміці в крові у здорових вагітних спостерігається поступове зниження вмісту кальцію, фосфору і вітаміну D. Активність ПТГ зростає в III триместрі вагітності і знижується після пологів. Концентрація остеокальцину зі збільшенням терміну вагітності достовірно знижується, тоді як кількість фрагментів β-CrossLaps зростає. Дані денсиометрії відображають пос-тупове розрідження кісткової тканини. Виявлені зміни свідчать про нестабільність механізмів регуляції рівня кальцію в крові під час фізіологічного перебігу вагітності. Ремоделювання кісткової тканини у здорових вагітних характеризується превалюванням резорбції кістки над її синтезом, що зумовлює розвиток остеопенії.

Ключові слова: вагітність, кісткова тканина, ремоделювання.

 

 

Шунько Є. Є., Тіщенко В. К., Омельченко Л. В., Стрижак С. К.

Окисна модифікація білків плазми крові у новонароджених у критичному стані.

195

Проведено дослідження змін, що відбуваються на молекулярному рівні під час критичного стану в но-вонародженої дитини. Визначено рівень окисної модифікації білків плазми крові в дітей, що перебува-ли на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії для новонароджених. Усього обстежено 68 дітей. Проа-налізовано стан здоров’я матерів обстежених дітей, їх гінекологічний, акушерський анамнез, ускладне-ння, що були під час вагітності та пологів. Виявлено фактори ризику народження дитини в критичному стані, простежено стан здоров’я дітей на першому та другому роках життя. Отримані дані можуть бути використані в прогнозуванні кінця захворювання в дитини.

Ключові слова: новонароджені діти, рівень окисної модифікації білків плазми крові, критичний стан, прогнозування.

 

 

Серов В. Н., Тютюнник В. Л., Твердикова М. А.

Предменструальный синдром: тактика ведения пациенток в амбулаторно-поликлинической практике.

202

 

 

Горбань Н. Є.

Особливості мікробіоценозу статевих шляхів у жінок репродуктив-ного віку з ретенційними кістами яєчників на тлі хронічних запальних захворювань геніталій.

206

Проведено комплексне дослідження показників мікробіоценозу статевих шляхів 119 жінок з ретенційними кістами яєчників на тлі хронічних запальних захворювань геніталій, 30 хворих із хронічними запальними захворюваннями органів малого таза і 20 жінок репродуктивного віку, які не мали гінекологгічної патології. Отримані дані свідчать про те, що в жінок репродуктивного віку розвиток ретенційних кіст яєчників характеризується більш глибокими порушеннями мікробіоценозу статевих шляхів, ніж у разі запальних процесів геніталій: істотним обсіменінням умовно-патогенною флорою, що супроводжується значним зниженням кількості або відсутністю лактобацил і розвитком бактеріального вагі-нозу.

Ключові слова: ретенційні кісти яєчників, хронічні запальні захворювання геніталій, мікробіоценоз статевих шляхів, умовно-патогенна флора.

 

 

Татарчук Т. Ф., Касьянчук Н. Ю., Капшук І. М.

Сучасні підходи до вибору контрацепції в жінок з метаболічним синдромом.

210

Стаття присвячена проблемі вибору гормонального контрацептиву в жінок з метаболічним синдромом (МС). Із широкого спектра протизаплідних пігулок найбільш обґрунтованим за впливом на різні ланки патогенезу МС є препарати дроспіренон/30ЕЕ та дроспіренон/20ЕЕ. Вони можуть застосовуватись не тільки з контрацептивною метою, але і як засіб метаболічного контролю, адже дроспіренон чинить антиандрогенну, гіполіпідемічну й антигіпертензивну дію, не знижуючи чутливості тканин до інсуліну. Важливим досягненням для пацієнток з МС стало створення контрацептиву, що містить дроспіре-нон/20ЕЕ у комбінації з 0,451 мг Метафоліну (природного метаболіту фолієвої кислоти). За наявності МС у жінок репродуктивного віку застосування фолатів показане не тільки для зменшення ризику вад розвитку плода в разі вагітності, що розвинеться після відміни препарату, але й з метою профілактики кардіоваскулярних захворювань внаслідок атерогенного впливу гіпергомоцистеїнемії фолієводефіцит-ного генезу.

Ключові слова: метаболічний синдром, гормональна контрацепція, дроспіренон, фолати.

 

 

Баскаков П. М., Османов Е. М., Петрова О. П., Залiнян М. В.

Дiагностика та лiкування рубцевої деформацiї шийки матки.

217

У статтi розглянутi основнi клiнiчнi критерії діагностики рубцевої деформації шийки матки. Вивченї ци-тологiчнi, кольпоскопiчнi і морфологiчнi характеристики за наявності даної патології. Простеженi кольпоскопiчнi i морфологiчнi паралелi. Вiдображена тактика ведення в разі рубцевої деформації шийки матки.

Ключовi слова: шийка матки, рубцева деформацiя, ектропiон, ендоцервiцит, атипична зона тран-сформацiї, CIN.

 

 

Кравець О. М., Васильєва Л. А., Кучер Н. М.

Лікування дистрофічних захворювань вульви в жінок менопаузного періоду.

222

Виявлено, що зі збільшенням часу менопаузи збільшується частота дистрофічних змін вульви. У ком-плексному лікуванні дистрофічних захворювань вульви застосовували препарати антигомотоксичної терапії Ovarium compositum, внутрішньопіхвальний фонофорез мазі Traumeel S і аплікації мазі Trau-meel S. Помічена вірогідна ефективність (p<0,001) запропонованого комплексу в усуненні основних симптомів, нормалізації рН секрету піхви і досягненні стійкої ремісіі дистрофічних процесів вульви в жінок менопаузного періоду.

Ключові слова: жінки менопаузного періоду, дистрофічні захворювання вульви, антигомотоксична терапія.

 

 

Бобрицкая В. В.

Тканеселективная фитотерапия метаболических расстройств при хирургической менопаузе.

225

 

 

Прилуцкий А. И., Прилуцкая А. Б.

Оптимизация лечения хронических воспалительных заболеваний органов малого таза неспецифической этиологии.

229

На основании данных проведенного исследования определили, что лечение диклофенаком (препа-ратом Диклоберл, Берлин Хеми) больных с хронической формой ВЗОМТ способствует ограничению экссудативного проявления воспалительного процесса, инактивации медиаторов воспаления, восста-новлению местного иммунитета и получению в 95,3% положительного терапевтического эффекта, что позволяет широко использовать данный препарат в лечении хронической формы ВЗОМТ.

Ключевые слова: хронические воспалительные заболевания органов малого таза, лечение, нес-тероидные противовоспалительные препараты, диклофенак.

 

 

Волошин А. А.

Особливості гемостазу після лапароскопічної консервативної міомектомії.

232

Результати проведених досліджень свідчать про високий ризик розвитку тромбогеморагічних усклад-нень у пацієнток після лапароскопічної міомектомії. Це вимагає вдосконалення алгоритму діагнос-тичних і лікувально:профілактичних заходів.

Ключові слова: лапароскопічна міомектомія, гемостаз.

 

 

Давыдова Ю. В., Двулит М. П., Кнопик С. А.

Лечение хронических воспалительных заболеваний хламидийной этиологии.

234

 

 

Азимова Е. І., Султанова С. Н., Нішанова Ф. П.

До питання профілактики рецидиву генітального герпесу у вагітних з антенатальною загибеллю плода в анамнезі.

238

Вивчено клініко-імуно-морфологічні аспекти гестаційного періоду в жінок із різними клінічними форма-ми рецидивуючого генітального герпесу, які отримували комплексну терапію із застосуванням противірусного імуномодулюючого препарату рослинного походження Протефлазид.

Ключові слова: геніальний герпес, Протефлазид.

 

 

Шинелева Е. Н., Маринкин И. О.

Комплексное лечение патологии шейки матки и влагалища, вызва-нной вирусом простого герпеса.

241

 

 

Джеломанова С. О., Данькіна І. А.

До питання терапії урогенітального трихомоніазу у жінок.

244

У роботі наведені результати обстеження 45 пацієнток, з яких 25 вживали препарат Мератин з ліку-вальною метою з приводу урогенітального трихомоніазу. Результати досліджень свідчать про високу ефективність терапії та дозволили вважати Мератин препаратом вибору при лікуванні хворих на три-хомоніаз.

Ключові слова: урогенітальний трихомоніаз, лікування, Мератин.

 

 

Долгушина В. Ф., Ахматова А. Н., Беренда М. А.

Эффективность Изопринозина в лечении хронического цервицита, ассоциированного с папилломавирусной инфекцией.

246

 

 

Вдовиченко Ю. П., Чермак І. І.

Невиношування вагітності у жінок пізнього репродуктивного віку із безплідністю в анамнезі.

250

Результати проведених досліджень свідчать, що пацієнтки пізнього репродуктивного віку із безплід-ністю в анамнезі складають групу високого ризику щодо розвитку передчасного переривання вагіт-ності різноманітного генезу: інфекційного, ендокринного і поєднаного. Використання запропонованого диференційованого підходу до проведення лікувально-профілактичних заходів сприяє нормалізації функціонального стану фетоплацентарного комплексу та мікробіоценозу статевих шляхів, що в кінце-вому рахунку дозволяє поліпшити результати розродження жінок із групи високого ризику. Методика є простою і загальнодоступною, що дозволяє рекомендувати її для використання у практичній охороні здоров’я.

Ключові слова: передчасне переривання вагітності, пізній репродуктивний вік, безплідність, профілактика.