СУЧАСНА ПЕДІАТРІЯ № 4 – 2012

  • Науково - практичний журнал
  • DOI:
  • 10.15574/SP
  • Наклад -
  • 8000 примірників
  • Формат видання -
  • 290Х210 мм
  • Періодичність -
  • 8 номерів на рік

 

 

Киев: опыт пилотного региона.

8

 

 

Розвиток та перспективи «дружніх до молоді» медичних послуг підліткам та молоді в Україні.

9

 

 

10 лет компании Бионорика на рынке Украины.

12

 

 

Прохоров Є. В., Леннарт Т. В., Мацинина М. О.

Рідкісний варіант поєднаного перебігу дифузного токсичного зобу та цукрового діабету 1 типу.

13

Резюме. В статті наведене клінічне спостереження поєднаного перебігу дифузного токсичного зобу та цукрового діабету 1 типу у підлітка.

Ключові слова: дифузний токсичний зоб, цукровий діабет 1 типу, діти.

 

 

Бережной В. В., Козачук В. Г.

Вітчизняні адаптовані молочні суміші, збагачені олігосахаридами і нуклеотидами, у харчуванні дітей раннього віку.

15

Резюме. Грудне вигодовування сприяє найбільш повноцінному фізичному та розумовому росту і розвитку, має унікальну позитивну дію на здоров'я дитини. За неможливості грудного вигодовування необхідно використовувати адаптовані молочні суміші, що містять у своєму складі всі функціональні компоненти жіночого грудного молока. Вітчизняні суміші «Малютка PREMIUM 1» і «Малютка PREMIUM 2», збагачені пребіотиками і нуклеотидами, являють собою повноцінні адаптовані продукти для дітей від народження у якості докорму при нестачі грудного молока та як основне харчування при штучному вигодовуванні

Ключові слова: материнське молоко, адаптовані молочні суміші, пребіотики, нуклеотиди.

 

 

Ізюмець О. І., Іщук І. В., Добіжа М. В., Лайко Л. І., Корольова Н. Д., Іщук К. А., Гомон Р. О., Іщук К. М., Неживенко Т. П.

Застосування методу транскутанної білірубінометріїї та її корекція у новонароджених.

20

Резюме. З огляду на потенційну токсичність непрямого білірубіну, та у зв'язку з тим, що жовтяниця новонароджених може бути симптомом інших захворювань, необхідно проводити моніторинг за допомогою неінвазивних методів дослідження для своєчасного виявлення станів, що потребують додаткових втручань. У зв'язку з цим велике значення мають розробка та впровадження у практику неінвазивних методів аналізу білірубіну.

Ключові слова: новонароджені, жовтяниця, білірубін, транскутанна білірубінометрія.

 

 

Мисник В. П., Клименко Л. А., Зелена Н. А., Брюханова А. М.

Фруктові пюре у харчуванні дітей грудного і раннього віку.

23

Резюме. Проведено дослідження ефективності використання ряду фруктових пюре торгової марки «Гербер» у харчуванні дітей грудного і раннього віку. Результати свідчать про задовільну переносимість та позитивний вплив на організм усіх апробованих пюре. Водночас слід враховувати імовірність харчової непереносимості (у тому числі алергічних реакцій) деяких пюре, що вказує на необхідність індивідуального підходу до призначення фруктових пюре дітям, особливо з груп ризику щодо виникнення харчової алергії.

Ключові слова: діти грудного і раннього віку, харчування, фруктове пюре.

 

 

Яцкевич І. І., Коржинський Ю. С.

Вивчення рівнів специфічних анти-РСВ антитіл у сироватці крові немовлят.

26

Резюме. Обстежено 41 дитину першого року життя на наявність і можливу динаміку рівнів специфічних до респіраторно-синцитіального вірусу (РСВ) антитіл класів А, М, G, які лікувались в стаціонарі з приводу ГРВІ, бронхіту, обструктивного бронхіту, пневмонії. Виявилось, що рівні специфічних IgA, IgM були настільки низькими, що йдеться про їх відсутність. Щодо IgG, то зустрічались досить високі їх рівні в сироватці крові дітей. У випадку зниження їх рівня в динаміці у дітей перших трьох місяців життя йдеться, очевидно, про материнські антитіла. У ряді випадків зустрічалось зростання концентрації IgG. Однак жодного разу не відмічалось зростання в 4 рази, що незаперечно свідчило б про продукцію дитиною специфічних антитіл у відповідь на РСВ-інфекцію. Отже, дані дослідження свідчать про недосконалість гуморальної відповіді немовлят першого півріччя життя на респіраторно-синцитіально-вірусну інфекцію. Цим, найімовірніше, і пояснюється важкий перебіг РСВ-інфекції у немовлят.

Ключові слова: респіраторно-синцитіальний вірус, новонароджені, немовлята, специфічні антитіла.

 

 

Марушко Ю. В., Іовіца Т. В., Аль-Нажар М. А.

Водневий дихальний тест у діагностиці лактазної недостатності у дітей грудного віку.

29

Резюме. В роботі наведений метод визначення концентрації водню (Н2) у повітрі при видиху з використанням газоаналізаторів у діагностиці кишкових кольок, зумовлених лактазою недостатністю, у дітей грудного віку. З огляду на неінвазивність, інформативність та простоту у виконанні, метод заслуговує на широке застосування у клінічній практиці.

Ключові слова: діти грудного віку. кишкові кольки, лактазна недостатність, водневий дихальний тест.

 

 

Усачова О. В.

Клініко-імунологічна ефективність специфічної імунотерапії вродженої цитомегаловірусної інфекції.

33

Резюме. За результатами аналізу деяких показників противірусного захисту до та після проведення терапії специфічним імуноглобуліном у дітей з вродженою цитомегаловірусною інфекцією перших трьох місяців життя показана її ефективність.

Ключові слова: діти перших трьох місяців життя, вроджена цитомегаловірусна інфекція, лікування, антицитомегаловірусний імуноглобулін.

 

 

Старець О. О., Нікітіна Н. О., Калашникова Е. А., Сочинська Т. В.

Ефективність застосування сумішей Humana HA при вигодовуванні дітей першого року життя, що страждають на атопічний дерматит.

37

Резюме. В статті наведені результати вивчення факторів ризику розвитку атопічного дерматиту (АД) та ефективності сумішей «Humana HA 1» і «Humana HA 2» фірми «Humana» (Німеччина) у комплексному лікуванні дітей першого року життя з АД. Доведено, що вигодовування дітей цими гіпоалергенними сумішами достовірно ефективніше порівняно з іншими гіпоалергенними ЗГМ купірують шкірні прояви АД, сприяють нормалізації рівня еозинофілів крові та IgE, мікробіоценозу кишечнику; дані суміші мають приємні органолептичні властивості, не викликають побічних ефектів (безпечні).

Ключові слова: діти першого року життя, атопічний дерматит, гіпоалергенні замінники грудного молока, суміші Humana HA.

 

 

Овчаренко Л. С., Кряжев А. В., Андрієнко Т. Г., Самохін І. В.

Особливості кісткового метаболізму у дітей раннього віку з проявами харчової алергії.

43

Резюме. Встановлені особливості процесів остеогенезу та функціонування імунної системи у дітей з харчовою алергією свідчать про наявність патологічного впливу алергічного запального процесу на формування кісткової тканини, що безпосередньо залежить від інтенсивності і поширеності клінічних проявів харчової сенсибілізації. Це вимагає своєчасної діагностики можливих порушень, адекватної медикаментозної корекції і проведення профілактичних заходів.

Ключові слова: діти, харчова алергія, остеогенез, лікування.

 

 

Овчаренко Л. С., Вертегел А. О., Андрієнко Т. Г., Жихарева Н. В., Самохін І. В.

Раціональне використання антигістамінних препаратів у програмі терапії клінічних проявів харчової алергії у дітей.

46

Резюме. У статті наведені результати дослідження клінічної ефективності та безпеки використання препарату левоцетиризину «L-цет» (Kusum Pharm) при проявах харчової алергії у дітей віком від 2 до 6 років. Доведено, що застосування препарату «L-цет» сприяє виразному та швидкому терапевтичному ефекту щодо купірування у дітей симптомів харчової алергії. Клінічний ефект препарату пов'язаний з його значним впливом на патогенез алергії, що проявлялося позитивною динамікою лабораторних маркерів сенсибілізації. Препарат «L-цет» продемонстрував добру переносимість пацієнтами та високий профіль безпеки, у тому числі з боку серцево-судинної системи за даними контролю величини інтервалу QT, що обумовлює раціональність його застосування в якості засобу терапії першої лінії у дітей віком від 2 до 6 років з проявами харчової алергії.

Ключові слова: діти, харчова алергія, лікування, левоцетиризин.

 

 

Банадига Н. В.

Шляхи попередження алергічних захворювань у дітей.

50

Резюме. Невпинний ріст алергічних захворювань у дітей вимагає пошуку ефективних засобів профілактики, особливо у малюків з родин з обтяженим алергологічним анамнезом. Ефективним запобіжним заходом є раннє і тривале грудне вигодовування. Тривають дискусії щодо профілактичного призначення пре- або пробіотиків дітям з групи ризику. Очевидною є потреба застосування пробіотиків у дітей, що не отримують грудного молока, з огляду на їх здатність модифікувати склад кишкової флори для збалансованої стимуляції імунної системи та попередження алергічної патології.

Ключові слова: діти, алергічні захворювання, профілактика.

 

 

Марушко Ю. В., Марушко Т. В.

Досвід використання препарату «Лексин» у комплексній терапії реактивних артритів у дітей.

54

Резюме. У комплексному лікуванні реактивних артритів, пов'язаних з носоглотковою інфекцією, у дітей доцільно застосовувати антибактеріальний препарат «Лексин». Його використання ліквідує стрепто- та стафілококову флору, прояви реактивного артриту.

Ключові слова: реактивний артрит, носоглоткова інфекція, Лексин.

 

 

Костенко Т. О.

Функціональний стан серцево-судинної системи дітей, батьки яких були опромінені в дитячому та підлітковому віці.

58

Резюме. Проведено дослідження стану серцево-судинної системи у 198 дітей і підлітків, народжених від батьків, опромінених в дитячому і підлітковому віці. Порівняння показників серцево-судинної системи проводилося з однолітками (п=111) харківської популяції без радіаційного анамнезу. Одержані дані свідчили про значну частоту у них відхилень з боку серцево-судинної системи у вигляді: синусової аритмії, брадикардії, порушень процесу реполяризації, наявності вроджених структурних аномалій серця з переважанням множинних аберантних хорд, органічних змін стулок мітрального клапана та його пролабування. Обґрунтована необхідність більш ретельного диспансерного нагляду та організації фізичного виховання цього контингенту.

Ключові слова: діти та підлітки, електрокардіографічне та ультразвукове дослідження, серцево-судинна система.

 

 

Бойко Я. Є., Чернишов В. П., Омельченко Л. І.

Показники цитокінового профілю у хворих на різні клінічні варіанти ювенільного ідіопатичного артриту.

61

Резюме. У статті наведені дослідження, які доводять, що у хворих на ювенільний ідіопатичний артрит в активному періоді захворювання спостерігаються зміни цитокінового профілю в сироватці периферичної крові, які характеризують дисбаланс про- і протизапальних цитокінів і мають свої особливості залежно від клінічного варіанту хвороби.

Ключові слова: ювенільний ідіопатичний артрит, цитокіни, патогенез.

 

 

Омельченко Л. І., Пушкарьова Т. М., Дудка І. В., Даценко Л. О., Ніколаєнко В. Б., Василенко М. О., Петренко Л. Б.

Окремі психосоматичні аспекти ревматоїдного артриту у дітей та підлітків.

67

Резюме. Досліджували рівень ситуативної та особистісної тривоги у дітей з ревматоїдним артритом (РА) та особливості структури і типу їхньої особистості. У 100% обстежених дітей виявлено підвищений рівень особистісної тривожності, у 42,7% — ситуативної тривожності за шкалою Спілбергера—Ханіна. У 75% випадків відмічено підвищення балів за шкалами психічних станів та за результатами спрямованості особистості за А. Айзенком.

Ключові слова: ювенільний ревматоїдний артрит, психосоматика, особистісна та ситуативна тривожність, шкала Спілбергера—Ханіна, структура особистості, типологія особистості.

 

 

Шевченко Н. С.

Реактивний артрит як фактор ризику розвитку остеоартрозу у підлітків.

70

Резюме. З метою удосконалення профілактики остеоартрозу у підлітків проведено аналіз клінічних проявів та відхилень в основних патогенетичних ланках при реактивному артриті. Методи дослідження: клінічні, рентгенографія уражених суглобів, ультразвукове дослідження суглобів, імунологічні, біохімічні, ретроспективний аналіз історій хвороби. Визначено прогностичну значущість ряду факторів щодо формування вторинного остеоартрозу у підлітків, хворих на реактивний артрит. Встановлено, що несприятливими ознаками розвитку дегенеративних змін у суглобах у таких хворих є: тривалість запального процесу, ступінь його виразності, етіологічний чинник, відхилення в імунному гомеостазі у вигляді зниження загальних Т-лімфоцитів за рахунок Т-хелперів, підвищення фагоцитарної активності, гіперпродукція прозапальних цитокинів (ІЛ-6 та ФНП-α), активація протеолітичних ферментів (колагенази, еластази) та зменшення активності їх інгібіторів.

Ключові слова: підлітки, реактивний артрит, остеоартроз, фактори ризику розвитку дистрофічних змін у суглобах, профілактика.

 

 

 

Богмат Л. Ф., Головко Т. О.

Стан ренін-ангіотензин-альдостеронової системи у дітей з патологією міокарда з різним рівнем функціонування правого шлуночка серця.

74

Резюме. Мета дослідження: вивчити стан ренін-ангіотензин-альдостеронової системи у дітей з патологією міокарда при різних рівнях функціонування правого шлуночка серця. Обстежено 109 пацієнтів з патологією міокарда (вторинна кардіоміопатія, диспластична кардіоміопатія, порушення ритму). Проведено клінічні дослідження з аналізом скарг, даних анамнезу захворювання та життя, об'єктивного дослідження. Дослідження системи РААС включало вивчення активності реніну плазми, вмісту ангіотензину-II і альдостерону в периферичній венозній крові за допомогою радіоімунологічного аналізу, який проводили на гамма-лічильнику «Наркотест». Морфофункціональний стан правого шлуночка оцінювався за результатами ультразвукового допплерівського дослідження серця в «М»- і «В»-режимах. Встановлено, що у дітей з ПМ систолічна дисфункція ПШ і його дезадаптивне ремоделювання формуються і прогресують на тлі активації систем нейрогуморальної регуляції, зокрема РААС.

Ключові слова: ренін-ангіотензин-альдостеронова система, правий шлуночок серця, діти, патологія міокарда.

 

 

Каладзе М. М., Сизова М. А., Семеренко Л. А.

Особливості фізичного розвитку дітей з екстрасистолічною аритмією.

78

Резюме. У статті наведено результати дослідження фізичного розвитку дітей з екстрасистолічною аритмією (ЕА). Показано, що 46% дітей з ЕА мають дисгармонічний розвиток з достовірно більш виразними відхиленнями у віці 10,14 і 16 років, як у хлопчиків, так і у дівчаток. Виявлений кореляційний зв'язок індексу маси тіла, жирової тканини з показниками артеріального тиску та середньодобової кількості екстрасистол свідчить про вірогідність ризику розвитку метаболічного синдрому у дітей з ЕА.

Ключові слова: фізичний розвиток, індекс жирової тканини, екстрасистолічна аритмія, діти.

 

 

Каладзе М. М., Загорулько А. К., Меметова Е. Я.

Вплив антигомотоксичного препарату «Траумель С» на морфологію тканини тимусу експериментальних тварин зі змодельованим ад'ювантним артритом.

82

Резюме. Проведено морфологічне дослідження тимусу на 15 білих лабораторних чистопорідних щурах лінії «Wistar» з модельованим ад'ювантним артритом, 5 з них одержували антигомотоксичну терапію препаратом Траумель С. Про доцільність антигомотоксичної корекції свідчить зменшення дистрофічних змін тканини тимусу в умовах даного експерименту.

Ключові слова: ад'ювантний артрит, експеримент, тимус, щур, лікування, антигомотоксична терапія.

 

 

Бредун О. Ю.

Аденоїдит у дітей та його ускладнення.

86

Резюме. Поширеність аденоїдиту у дитячому віці сягає 29% від усіх захворювань верхніх дихальних шляхів. Кількість ускладнень у вигляді гострих середніх отитів та синуїтів не має тенденції до зменшення. Сучасні препарати «Ізофра», «Полідекса з фенілефрином» та «Отофа» є ефективними та безпечними у боротьбі з цими захворюваннями.

Ключові слова: аденоїдит, гострий середній отит, синуїт, Ізофра, Полідекса з фенілефрином, Отофа.

 

 

Карпова Е. П., Соколова М. В.

Вибір раціональних методів терапії гострих інфекційних ринітів у дітей з алергоанамнезом.

90

Резюме. Показано досвід включення препарату ВІБРОЦИЛ в комплексну терапію гострого риніту при ГРІ у дітей з алергічним ринітом в анамнезі. ВІБРОЦИЛ є ефективним та безпечним засобом, його застосування дозволяє зменшити тривалість застосування системних антигістамінних препаратів другого покоління, попередити загострення алергічного риніту та, відповідно, зменшити фармакологічне навантаження на пацієнта. Це підтверджує доцільність застосування ВІБРОЦИЛУ при даній патології.

Ключові слова: гострий риніт, алергічний риніт, гостра респіраторна інфекція, ВІБРОЦИЛ.

 

 

Леженко Г. О., Пашкова О. Є., Пантюшенко Л. І.

Тактика антибактеріальної терапії рецидивних бронхітів у дітей.

95

Резюме. В роботі проведено аналіз ефективності застосування перорального антибіотика Цефутилу (цефуроксиму аксетил) в терапії рецидивних бронхітів у дітей. Показано, що Цефутил є ефективним і безпечним препаратом та може бути рекомендований в якості препарату вибору в терапії рецидивного бронхіту у дітей з ознаками бактеріальної інфекції.

Ключові слова: діти, рецидивний бронхіт, оксид азоту, Цефутил.

 

 

Юліш Є. І., Баличевцева І. В., Вакуленко С. І., Гадецька С. Г.

Диференційовані підходи до терапії рекурентних форм гострого обструктивного бронхіту у дітей.

99

Резюме. Під спостереженням знаходилося 117 дітей перших чотирьох років життя, що страждають на рекурентний обструктивний бронхіт. Була визначена частота інфікування внутрішньоклітинними патогенами дітей з рекурентним обструктивним бронхітом. У роботі дана порівняльна характеристика особливостей клінічного перебігу, рівнів IgE, IL-1, IL-2, IL-4, IL-10, вивчена активність інтерфероногенезу залежно від інфікованості. Розроблений метод диференційованої етіотропної терапії залежно від причинного інфекційного фактора захворювання.

Ключові слова: обструктивний бронхіт, внутрішньоклітинна інфекція, діти.

 

 

Чернишова Л. І., Якимович С. А., Донськой Б. В., Галазюк Л. В.

Захисна роль місцевого імунітету у профілактиці захворювань верхніх дихальних шляхів у дітей.

104

Резюме. В результаті проведених досліджень виявлено, що місцевий імунітет слизових оболонок дітей, що часто хворіють, характеризується зниженням таких важливих захисних факторів, як Mip 1α та IgG, та розбалансованістю зв'язків між показниками вродженого та адаптивного імунітету. Встановлено, що ІРС 19® підвищує саме ті захисні фактори місцевого імунітету, які суттєво відрізняють дітей з частими повторними епізодами ГРЗ від контролю, — Mip 1α та IgG. Відновлення прямих зв'язків між окремими факторами може бути одним із пояснень позитивної профілактичної дії ІРС 19® у зменшенні частоти респіраторних захворювань у дітей.

Ключові слова: бактеріальні лізати, діти, що часто хворіють, місцевий імунітет, Mip 1α, імуноглобуліни, слина.

 

 

Слєпов О. К., Риженко О. В., Пономаренко О. П.

Діагностика та лікувальна тактика при гіперплазії загрудинної залози, ускладненій компресією дихальних шляхів, у дітей.

108

Резюме. В статті наведений аналіз обстеження та лікування 98 дітей з компресією дихальних шляхів, обумовленою гіперплазією загрудинної залози. Вивчені клінічні прояви та анатомічні особливості стиснення дихальних шляхів у цих дітей. Розроблені алгоритм обстеження та лікувальна тактика у дітей з компресією дихальних шляхів, обумовленою тимомегалією. Досліджені безпосередні та віддалені результати консервативного лікування та хірургічної корекції дітей з компресією дихальних шляхів при гіперплазії загрудинної залози.

Ключові слова: загрудинна залоза, компресія дихальних шляхів, діти.

 

 

Марушко Ю. В.

Застосування карбоцистеїну при лікуванні кашлю у дітей.

112

Резюме. Кашель є частим приводом для звернення батьків до педіатра. У переважній більшості випадків він є симптомом захворювань респіраторної системи та ЛОР-органів у дітей, діагностувати які допомагає ретельний збір анамнезу, у тому числі з'ясування специфічних характеристик кашлю, об'єктивний огляд і дані лабораторно-інструментальних обстежень. Препарат карбоцистеїну Флюдітек є ефективним і безпечним у комплексному лікуванні захворювань дихальної системи та ЛОР-органів у дітей і може бути рекомендований до застосування у педіатричній практиці.

Ключові слова: кашель, діти, карбоцистеїн, Флюдітек.

 

 

Недельська С. М., Акулова О. Ю.

Аналіз шкільної тривожності у хворих на бронхіальну астму дітей за результатами медико-психологічних діагностичних тестів.

119

Резюме. Проведено аналіз шкільної тривожності шляхом індивідуального анкетування 36 дітей середнього та старшого шкільного віку, які знаходились на стаціонарному лікуванні з приводу бронхіальної астми в алергологічному відділенні. Результати комплексного використання медико-психологічних тестів (Філліпса, Бурдона) у порівнянні із статистичними даними свідчать про значну питому вагу та специфіку факторів шкільної тривожності щодо кожного шкільного віку. Проведення диференційованої відповідно до шкільних вікових періодів медико-психологічної корекції дітям, хворим на БА, дозволить суттєво поліпшити ефективність терапії за рахунок зменшення проявів шкільної тривожності та зміни ставлення дітей до лікування.

Ключові слова: бронхіальна астма, діти, шкільна тривожність, медико-психологічні тести, середній шкільний вік, старший шкільний вік.

 

 

Цодікова О. А.

Вплив фітопрепарату «Імупрет» на індексні показники периферичної крові дітей з рецидивними респіраторними інфекціями.

122

Резюме. У дітей з рецидивними респіраторними інфекціями проведена порівняльна характеристика індексних показників периферичної крові. Виявлено залежність індексів крові від типу загальних неспецифічних адаптаційних реакцій організму дитини. Динаміка індексів крові дозволила оцінити ефективність використання рослинного імуномодулятора, «Імупрет» в комплексі реабілітаційних заходів, що було підтверджено клінічно усуненням запальних та алергічних процесів, зменшенням ендогенної інтоксикації та вегетативних розладів.

Ключові слова: фітопрепарати, адаптаційні реакції, лейкоцитарний індекс.

 

 

Cенаторова Г. С., Черненко Л. М.

Клініко-лабораторна характеристика перебігу бронхолегеневої дисплазії у дітей.

128

Резюме. Бронхолегенева дисплазія — одна з актуальних проблем педіатрії, значення якої виходить за межі неонатології. Бронхолегенева дисплазія розглядається як хронічне обструктивне захворювання дітей раннього віку. У роботі наведені результати вивчення особливостей клінічного перебігу та оцінка лабораторного обстеження дітей з бронхолегеневою дисплазією.

Ключові слова: бронхолегенева дисплазія, клініко-лабораторне обстеження, діти.

 

 

Марушко Ю. В., Тодика Ю. І.

Клінічний досвід застосування інгібітора протонної помпи омепразолу (Омез®, dr. Reddy's) у лікуванні гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у дітей.

133

Резюме. В роботі проаналізовані дані літератури та наведені власні спостереження щодо застосування інгібітора протонної помпи омепразолу у дітей. Показана висока клінічна ефективність застосування омепразолу в терапії гастроезофагеальної рефлюксної хвороби з езофагітом у дітей.

Ключові слова: гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, езофагіт, діти, омепразол.

 

 

Бєлоусов Ю. В.

Helicobacter pylori-асоційовані захворювання у світлі Маастрихта-4.

138

Резюме. Обговорюються рекомендації Маастрихтського консенсусу-4 щодо принципів діагностики та лікування інфекції Helicobacter pylori. Підкреслюється, що у дитячому віці необхідні достовірна етіологічна діагностика та диференційована терапія хелікобактер-асоційованих захворювань, з урахуванням клінічної форми та віку хворої дитини.

Ключові слова: дитина, H. pylori, діагностика, лікування.

 

 

Незгода І. І., Боднарюк О. В.

Клініко-імунологічні особливості перебігу ротавірусної інфекції у дітей: сучасні підходи до лікування.

142

Резюме. Показано ефективність та безпечність препарату «Ентерол 250» у комплексному лікуванні ротавірусної інфекції у дітей раннього віку, що дозволяє рекомендувати його в терапії даного захворювання.

Ключові слова: ротавірусна інфекція, діти раннього віку, Ентерол 250.

 

 

Шадрін О. Г., Чернега Н. Ф.

Застосування методів сорбції при захворюваннях печінки, асоційованих з дисбактеріозом кишечнику, у дітей раннього віку.

145

Резюме. В статті наведені результати ефективності застосування препарату «Атоксіл» у комплексному лікуванні дітей раннього віку з ушкодженням печінки, асоційованим з дисбіозом кишечнику.

Ключові слова: діти раннього віку, захворювання печінки, Атоксіл.

 

 

Шадрін О. Г., Ігнатко Л. В., Герасимюк С. І.

Застосування еспумізану в комплексній терапії гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у дітей.

149

Резюме. Показано досвід застосування препарату ЕСПУМІЗАН®L в комплексній терапії гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) у дітей. Ефективність та безпечність препарату дозволяють рекомендувати його застосування в комплексній терапії ГЕРХ у дітей.

Ключові слова: гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, діти, комплексна терапія, препарати симетикону.

 

 

Денисова М. Ф., Чернега Н. В., Беба Ю. В.

Нові можливості у лікуванні хронічних неспецифічних захворювань кишечнику у дітей.

153

Резюме. Вивчалася ефективність біологічно активної добавки «Закофальк NMX» у комплексній терапії у дітей з виразковим колітом і синдромом подразненого кишечнику. Доведено, що «Закофальк NMX» чинить протизапальну, трофічну, пребіотичну дію, сприяє швидшому відновленню трофіки слизової оболонки товстої кишки, зменшує частоту і виразність больового і диспептичного синдромів, підвищує якість життя хворого. Результати дослідження свідчать про добру клінічну ефективність та переносимість препарату, що дозволяє рекомендувати його для лікування хронічних неспецифічних захворювань кишечнику у дітей.

Ключові слова: хронічні неспецифічні захворювання кишечнику, біологічно активна добавка, Закофальк NMX.

 

 

Абатуров О. Є., Герасименко О. М.

Роль пробіотичних лактобактерій у лікуванні хелікобактерної інфекції у дітей.

156

Резюме. В статті наведені дані щодо впливу застосування пробіотика, який містить лактобактерії, при лікуванні хелікобактерної інфекції у дітей. Показано, що призначення пробіотика сприяє підвищенню ефективності ерадикаціїї H. pylori у дітей, хворих на хронічну гастродуоденальну патологію, асоційовану з хелікобактерною інфекцією.

Ключові слова: Helicobacter pylori, хронічний гастродуоденіт, мікробіота, діти, пробіотики.

 

 

Чуйко М. М.

Сучасні профілактичні складові нетравматичних внутрішньошлуночкових крововиливів у передчасно народжених дітей.

160

Резюме. В статті розглянуто основні напрямки анте- і постнатальної профілактики внутрішньошлуночкових крововиливів у передчасно народжених дітей.

Ключові слова: нетравматичні внутрішньошлуночкові крововиливи, недоношені новонароджені.

 

 

Ізюмець О. І., Вінничук Л. Л., Марчук О. І., Лайко Л. І., Корольова Н. Д., Шамрай І. Є., Зимогляд М. І., Шевчук О. В.

Синдром вегетативної дистонії у дітей, порівняльний ефект нейротропної терапії.

164

Резюме. Вегетативні розлади є однією з актуальних проблем сучасної медицини, що обумовлено їх великою поширеністю в різних вікових періодах. Синдром вегетативної дистонії (СВД) — найчастіша патологія, що зустрічається у 50% дітей і підлітків. При додатковому об'єктивному обстеженні ознаки вегетативної дистонії виявляються у 64% підлітків. Встановлено, що кількість випадків СВД збільшується за період навчання в початковій школі; лише 14–20% дітей мають повну рівновагу різних відділів автономної нервової системи. У популяції школярів вегетативна дистонія у дівчаток зустрічається в 2,5 разу частіше, ніж у хлопчиків.

Ключові слова: синдром вегетативної дистонії, нейротропна терапія, лікування СВД.

 

 

Дудник В. М., Звенігородська Г. Ю.

Досвід використання фітопрепарату «Канефрон®Н» при гострому неускладненому пієлонефриті у дітей.

169

Резюме. Наведені результати використання фітопрепарату «Канефрон®Н» у комплексному лікуванні гострого неускладненого пієлонефриту у дітей. Встановлено, що призначення Канефрону Н сприяє стабілізації клінічного стану пацієнтів, зменшенню проявів інтоксикації (покращення апетиту, зменшення загального нездужання, нормалізація температури), покращенню чи ліквідації сечового синдрому та змін в аналізах крові. У зв'язку з цим призначення КанефронуН можна розглядати як один із перспективних методів в комплексній фармакотерапії гострих пієлонефритів у дітей.

Ключові слова: гострий пієлонефрит, діти, Канефрон®Н.

 

 

Поберская В. А., Янченко Т. С., Євсєєва С. Л.

Психологічний статус дітей, вилікуваних від злоякісних новоутворень, після санаторно-курортної реабілітації.

174

Резюме. На прикладі спостережень за 191 дитиною в різні терміни ремісії онкогематологічних захворювань та найбільш поширених солідних пухлин проведено динамічну оцінку психологічного статусу в умовах дитячого санаторію. Виявлено прояви різних типів агресії, дратівливість, стан тривоги, різні фобії на тлі високого і середнього рівня нейротизму. Визначено позитивний вплив санаторно-курортних комплексів у зниженні рівнів фізичного, непрямого і вербального видів агресії, у зменшенні проявів тривоги, дратівливості, підозрілості, почуття провини. Найближчі та віддалені результати санаторно-курортного лікування вказують на позитивну динаміку показників якості життя за фізичною, психологічною та соціальною складовими.

Ключові слова: діти, злоякісні новоутворення, санаторно-курортна реабілітація, психологічний статус, якість життя.

 

 

Загадочные болезни: детство под угрозой.

177