• Про застосування препарату Септолете плюс у формі спрею. Спрей у дітей при гострому фарингіті на тлі застуди та ГРВІ та з гострим фарингітом на тлі загострення хронічного аденоїдиту
ua До змісту

Про застосування препарату Септолете плюс у формі спрею. Спрей у дітей при гострому фарингіті на тлі застуди та ГРВІ та з гострим фарингітом на тлі загострення хронічного аденоїдиту

SOVREMENNAYA PEDIATRIYA. 2014. 5(61):8891; doi 10.15574/SP.2014.61.88 

Про застосування препарату Септолете плюс у формі спрею. Спрей у дітей при гострому фарингіті на тлі застуди та ГРВІ та з гострим фарингітом на тлі загострення хронічного аденоїдиту

Косаковський А. Л., Шатец В. А., Биц В. П. 
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, м. Київ, Україна

Резюме. Наведено матеріали клінічних досліджень препарату Септолете плюс у формі спрею виробництва фірми «KRKA d.d.» (Словенія). Клінічні дослідження проведено у 30 амбулаторних пацієнтів дитячого віку з гострим фарингітом на тлі застуди та ГРВІ та з гострим фарингітом на тлі загострення хронічного аденоїдиту. Результати спостережень дозволяють зробити висновок про те, що досліджуваний препарат ефективний при лікуванні даної нозології у дітей.

Ключові слова: Септолете плюс у формі спрею, гострий фарингіт, діти.

Література: 
1. Лайко АА, Заболотний ДІ, Шидловська ТА, Шух ЛА. 2006. Довідник з дитячої оториноларингології. Навч посібн. К, Логос: 246.

2. Лайко АА, Заболотний ДІ, Синяченко ВВ, Шух ЛА. 2005. Довідник із захворювань верхніх дихальних шляхів у дітей. Навч посібн для лікарів-інтернів. К, Логос: 176.

3. Заболотний ДІ, Лайко АА, Косаковський АЛ, Мостова ТС. 2004. Клінічна анатомія, фізіологія та методи обстеження ЛОР-органів. Навч посібн. К, Логос: 240.

4. Лайко АА, Заболотний ДІ. 2005. Дитяча амбулаторна оториноларингологія. Навч-метод посібн. К, Логос: 458.

5. Лайко АА. 2004. Дитяча оториноларингологія. Підр. К, Логос: 899.

6. Косаковский АЛ, Панченко ОА, Косаковская ИА и др. 2008. О применении препарата «Септолете» со вкусом лимона, яблока, дикой черешни у пациентов с болью в горле. Нов медицины и фармации 16(255).