• Перебіг першого триместру вагітності та показники пренатального скринінгу в жінок із великим інтергенетичним інтервалом
ua До змісту

Перебіг першого триместру вагітності та показники пренатального скринінгу в жінок із великим інтергенетичним інтервалом

PERINATOLOGIYA I PEDIATRIYA.2013.3(55):25–28; doi10.15574/PP.2013.55.25 
 

Перебіг першого триместру вагітності та показники пренатального скринінгу в жінок із великим інтергенетичним інтервалом

 

Сорокін О. В., Хомінська З. Б., Туманова Л. Є., Колoмієць О. В.

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України», м. Київ, Україна

 

Мета: вивчити особливості клінічного перебігу, показників біохімічного скринінгу в І триместрі у вагітних з великим інтергенетичним інтервалом.

 

Пацієнти та методи. Дослідження проводилося серед 100 вагітних з великим інтергенетичним інтервалом між першими та другими пологами (основна — І група), 100 вікових першовагітних (ІІ група) і 100 вагітних, які народжували вдруге з перервою в 3–5 років (ІІІ група). Концентрація РАРР-А і βХГЛ визначалась імунохемілюмінесцентним методом. Товщина комірцевого простору вимірювалось шляхом ультразвукового дослідження. У вагітних І групи спостерігалась низка як медичних, так і психологічних ризиків. Зокрема, 8% жінок у термін 10–12 тижнів свідомо вирішили перервати вагітність,

мотивуючи це медичними та соціально-економічними проблемами. Перебіг І триместру в жінок І групи характеризувався значною кількістю ускладнень: рівень загрози самовільного аборту становив 52%, серед яких 37% — із кровомазанням. У ІІ групі жінок — відповідно 36% і 21%. У ІІІ групі — 17% і 8%.

 

За результатами біохімічного скринінгу І триместру, у вагітних І групи виявлено виразно гірші результати порівняно з представницями двох інших груп: у більш ніж 8% випадків були відхилення показників РРАР-А та b-ХГЛ від норми, що корелювало з клінічними проявами. Перинатальні втрати І триместру в жінок І групи становили 8,0% проти 6,0% у ІІ групі та 2,0% у ІІІ групі.

 

Висновки. Найбільш негативні результати досліджень і, відповідно, клінічна картина встановлені в групі вагітних із великою перервою між першими та другими пологами.

 

Ключові слова: біохімічний скринінг вагітних, хоріонічний гонадотропін, плацентарний білок РРАР-А.

 

Література:

 

1. Медведев МВ. 2005.Алгоритмы пренатальной диагностики. Учеб. пос. М, Реальное Время.

2. Николаидес К. 2007. Ультразвуковое исследование в 11—13 недель беременности. Пер. с англ. СПб, ИД Петрополис.

3. Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні. Наказ МОЗ України від 15.07.2011 р. № 417. http://www.moz.gov.ua.

4. Энкин М и др. 2003. Руководство по эффективной помощи при беременности и рождении ребенка. Пер. с англ. CПб, ИД Петрополис.

5. Сидельникова ВМ. 2007. Эндокринология беременности в норме и патологии. М, МЕДпресс-информ: 352.

6. Сидорова ИС, Макаров ИО. 2007. Течение и ведение беременности по триместрам. М, ООО Медицинское информационное агентство: 304.