• Особливості прегравідарної підготовки в жінок із синдромом полікістозних яєчників на фоні інсулінорезистентності в анамнезі 
ua До змісту

Особливості прегравідарної підготовки в жінок із синдромом полікістозних яєчників на фоні інсулінорезистентності в анамнезі 

PERINATOLOGIYA I PEDIATRIYA.2015.3(63):47-50; doi 10.15574/PP.2015.63.47 
 

Особливості прегравідарної підготовки в жінок із синдромом полікістозних яєчників на фоні інсулінорезистентності в анамнезі 

Онисько О. В., Корчинська О. О., Слабкий Г. О., Волошина У. В.

ДВНЗ «Ужгородський національний університет», м. Ужгород, Україна

Ужгородський міський пологовий будинок, м. Ужгород, Україна 
 

Мета — вивчити ефективність лікування непліддя на фоні полікістозних яєчників у жінок з інсулінорезистентністю. 
 

Пацієнти та методи. Проведено аналіз ефективності лікування безпліддя в жінок із синдромом полікістозних яєчників, із них І групу становили 25 пацієнток, в яких діагноз встановлено за допомогою традиційних критеріїв і визначено індекс НОМА як показник інсулінорезистентності, а ІІ групу становили 25 жінок із синдромом полікістозних яєчників з аналогічними методами обстеження, але без визначення індексу НОМА. 
 

Результати. Встановлено, що у всіх жінок, в яких індекс НОМА дорівнював >3 та які лікувалися препаратом метформін, повністю відновилися менструальна функція та овуляція, навіть без призначення додаткових гормональних препаратів, крім того, більш ніж у половини жінок настала вагітність. Непоганий результат лікування мали пацієнтки, в яких індекс НОМА був у нормі та які лікувалися за звичайною схемою, тому що в них не було інсулінорезистентності. У жінок, в яких індекс НОМА не визначався, ефективність лікування була набагато нижчою, оскільки не була доведена наявність або відсутність інсулінорезистентності. 
 

Висновки. Індекс НОМА слід визначати у всіх жінок із синдромом полікістозних яєчників, оскільки його рівень має вирішальне значення в подальшій тактиці лікування даного захворювання. Неправильний підхід до лікування призводить до зниження імовірності отримання позитивних результатів. 
 

Ключові слова: інсулінорезистентність, гіперінсулінемія, синдром полікістозних яєчників, безпліддя. 
 

Література: 

1. Вихляева ЕМ. 2002. Руководство по ендокринной гинекологии. Москва: 360—395.

2. Пищулин AA, Капрова ЕА. 2009. Овариальная гиперандрогения и метаболический синдром. Эндокринологический научный центр РАМН. Москва.

3. Грищенко ВИ, Загребельная ИВ, Абузайд СС и др. 2010. Синдром поликистозних яичников. Медицинские аспекты здоровья женщины. 1: 5—12.

4. Сметник ВП, Тумилович ЛГ. 2005. Неоперативная гинекология. Москва, Медицинское информационное агентство.

5. Сольський СЯ. 2006. Питання патогенезу, діагностики та лікування гіперандрогенії. Жіночий лікар. 3: 8.

6. Татарова НА. 2006. Новейший справочник по гинекологии. Москва-Санкт-Петербург: 95—99.

7. Товстановська ВО, Ус ІВ. 2006. Гіперінсулінізм в акушерстві та гінекології і його терапія. Нова медицина. 2: 21—23.