• Основні положення настанов по веденню хворих з алергією до коров’ячого молока. Частина ІV. Лікування та прогноз алергії до коров’ячого молока (продовження) 
ua До змісту

Основні положення настанов по веденню хворих з алергією до коров’ячого молока. Частина ІV. Лікування та прогноз алергії до коров’ячого молока (продовження) 

SOVREMENNAYA PEDIATRIYA.2015.6(70):56-60; doi 10.15574/SP.2015.70.56 
 

Основні положення настанов по веденню хворих з алергією до коров'ячого молока. Частина ІV. Лікування та прогноз алергії до коров'ячого молока (продовження) 

Уманець Т. Р., Шадрін О. Г., Клименко В. А., Няньковський С. Л., Лупальцова О. С., Яновська К. О., Ащеулов О. М., Няньковська О. С., Яцула М. С.

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», м. Київ, Україна

Харківський національний медичний університет, м. Харків, Україна

Львівський національний медичний університет, м. Львів, Україна 
 

У статі наведено розділи 13 та 14 керівництва Всесвітньої організації алергологів DRACMA (Diagnosis and Rationale for Action against Cow's Milk Allergy), що стало прототипом для створення вітчизняних Настанов по веденню хворих з алергією до коров'ячого молока (АКМ). У цих розділах розглядаються питання можливості виключення білків коров'ячого молока з дієти без замінників молока (розділ 13) та рекомендації щодо вибору замінної суміші (розділ 14). Настанови розроблені робочою групою за ініціативи Асоціації алергологів, Асоціації дитячих гастроентерологів танутриціологів, Асоціації імунологів, алергологів та імунореабілітологів України та за підтримки МОЗ України. 
 

Ключові слова: алергія, коров'яче молоко, лікування, прогноз. 

 

Література

Список літератури з 111 джерел знаходиться в редакції